Wieża ciśnień w Zabrzu z nowym oświetleniem LED - OŚWIETLENIE LED - ZABRZE - ILUMINACJA OBIEKTÓW - MODERNIZACJA OŚWIETLENIA - WIEŻA CIŚNIEŃ
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Wieża ciśnień w Zabrzu z nowym oświetleniem LED
drukuj stronę
poleć znajomemu

Wieża ciśnień w Zabrzu z nowym oświetleniem LED

Wieża ciśnień w Zabrzu z nowym oświetleniem LED
fot. MILOO LIGHTING

Rozwiązania oświetleniowe MILOO LIGHTING w zabrzańskiej wieży ciśnień 

Jeden z najpiękniejszych i najbardziej charakterystycznych obiektów industrialnych na Śląsku korzysta z najnowszej generacji oświetlenia wyprodukowanego i dostarczonego przez MILOO-ELECTRONICS – polskiego producenta elektroniki, oświetlenia LED oraz urządzeń do dezynfekcji powierzchni i powietrza.

Zlokalizowana przy ul. Zamoyskiego w Zabrzu wieża ciśnień to jedna z pereł industrialnej architektury, której jeszcze niedawno groziła rozbiórka. Odrestaurowany obiekt zachował liczne nawiązanie do swojego niepowtarzalnego, zabytkowego charakteru, czego przykładem jest m.in. zdobiąca jego elewację czerwona cegła. Gruntownie wyremontowano wszystkie wnętrza, a obok wieży wniesiono przeszkloną klatkę schodową z windą. Na jej szczycie znajduje się punkt widokowy, który pozwala podziwiać panoramę miasta, a przy sprzyjającej pogodzie także Beskidy.

Wieża ciśnień w Zabrzu z nowym oświetleniem LED

 – Jednym z elementów projektu rewitalizacji zabrzańskiej wieży ciśnień było wyposażenie jej w nowoczesne rozwiązania oświetleniowe – mówi Bartosz Mazurek z MILOO-ELECTRONICS. – Zarówno wewnątrz, jak i w strefach zewnętrznych obiektu zainstalowano profesjonalne oprawy LED marki MILOO LIGHTING. Poza wartością estetyczną, modernizacja oświetlenia znacząco obniży koszty energii elektrycznej – dodaje. 

W odrestaurowanym budynku działać będą m.in. Centrum Żywego Rzemiosła, Akademia Młodych Talentów, kawiarnia oraz interaktywna wystawa przybliżająca zagadnienia związane z węglem. Wieża Ciśnień przy ul. Zamoyskiego w Zabrzu została wybudowana w 1909 r. jako element miejskiej sieci wodociągowej. Wzniesiony na planie ośmiokąta budynek ma 46 metrów wysokości i 23,3 metra średnicy.

Rozwiązania oświetleniowe MILOO LIGHTING w zabrzańskiej wieży ciśnień

Źródło: MILOO-ELECTRONICS

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl