Industrialne oświetlenie w klimatycznym wnętrzu - OPRAWY LED - ŻARÓWKA EDISONA - ARANŻACJA WNĘTRZ - FILAMENT LED - LOFTY - PIREO
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Industrialne oświetlenie w klimatycznym wnętrzu
drukuj stronę
poleć znajomemu

Industrialne oświetlenie w klimatycznym wnętrzu

Industrialne oświetlenie w klimatycznym wnętrzu
fot. GTV

Co takiego jest w loftach, że urzeka nas ich zimne i surowe wnętrze? Wysokie ściany, duże okna i otwarte przestrzenie, gdzie często pojawiają się surowe elementy konstrukcyjne: metalowe słupy, belki czy widoczne fragmenty instalacji mogą kojarzyć się z przestrzenią przemysłową. Jak takie miejsce może stać się domem, który kojarzy się z ciepłem i przytulną atmosferą? Za pomocą odpowiednio dobranego oświetlenia możemy wprowadzić do surowego wnętrza odrobinę domowego ciepła.

Love loft?

Poprzemysłowe przestrzenie mają swój niepowtarzalny klimat. Słychać w nich jeszcze echa minionych epok, a ogromne powierzchnie dają niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne. Lofty to mieszkania dla osób, które kochają miejsca z charakterem, więc aranżując je należy pamiętać o dwóch głównych kwestiach: minimalizmie i industrialnym charakterze wnętrz. Ozdobą takiej przestrzeni jest jej prostota, skromność i pozorny chłód. Adaptowane pomieszczenie powinno nawiązywać do historii miejsca i podkreślać jego naturalną konstrukcję. Nie bójmy się zatem pozostawiania odkrytych murów, betonowych lub ceglanych ścian i widocznych rur.

Niewidoczne ściany

W wielkich przestrzeniach loftów nie znajdziemy ścianek działowych. Zastępuje je odpowiednio zaaranżowane oświetlenie, gdzie różnego rodzaju lampy i oprawy pomagają zaznaczyć i wydzielić poszczególne strefy i zaakcentować niewidzialne granice. Ascetyczny i industrialny charakter wnętrz podkreślą oprawy o surowym, modernistycznym designie.

 – W klimat loftów doskonale wpiszą się oprawy świetlne utrzymane w ponadczasowej stylistyce, jak np. oprawy PIREO. Wybierać możemy spośród metalowych opraw w kolorze szarym lub czarnym, natynkowych lub podtynkowych, mieszczących od 1 do 4 źródeł światła. Ich dodatkową zaletą jest duży zakres regulacji kąta padania źródła światła – mówi Mateusz Strzałkowski, ekspert firmy GTV specjalizującej się w branży oświetlenia i akcesoriów meblowych.

Oprawa PIREOOprawa PIREO
Oprawy PIREO

By podkreślić postindustrialny charakter wnętrza możemy jeszcze bardziej wyeksponować niedoskonałości ścian z nieotynkowanej cegły, betonowych powierzchni czy widoczne fragmenty instalacji montując dodatkowe, mniejsze punkty świetlne. Warto je umieścić np. w podłodze przy krawędzi ściany, gdzie doskonale podkreślą jej surową formę, równocześnie nadając wnętrzu trochę tajemniczy klimat.

Kolor lamp i opraw powinien harmonizować z wnętrzem. Lofty to naturalne barwy – biele, szarości, przydymione beże - i w tej gamie kolorystycznej powinien być również utrzymany kolor opraw. Na odkrytej ścianie z czerwonej cegły świetnie będą wyglądały kontrastujące z nią lampy wykonane z metalu.

Zaakcentowane strefy

Do wysokich pomieszczeń doskonale pasują wiszące lampy na długim przewodzie lub metalowym łańcuchu. Umieszczone na różnych wysokościach pozwolą na oświetlenie kuchennej wyspy czy stołu, wyznaczając strefę jadalni. Kameralny kąt w strefie relaksu pomogą stworzyć lampy stojące z długim, metalowym stelażem wygiętym na końcu – upodabniającym je do starych przemysłowych latarni oświetlających fabryczne hale - umieszczone obok kanapy czy fotela.

 – Ich doskonałym uzupełnieniem będą filamenty LED. Niepowtarzalny design i wykończenie tych źródeł światła, nawiązujące do wyglądu klasycznej żarówki Edisona, stanowią niebanalną propozycję zarówno dla bardziej tradycyjnych, jak i nowoczesnych aranżacji utrzymanych w klimatach industrialnych – podkreśla ekspert firmy GTV.

Filament LED ala żarówka EdisonaFilament LED ala żarówka EdisonaFilament LED ala żarówka EdisonaFilament LED
Filamenty LED nawiązujące do wyglądu klasycznej żarówki Edisona.

Jeśli mieszkanie jest dwupoziomowe, nie zapomnijmy o klimatycznych schodach: metalowych i typowo fabrycznych lub postarzanych drewnianych. Całość kompozycji dopełnią małe lampy lub taśmy LED umieszczone pod czołami stopni. Ich dyskretne i urokliwe światło efektownie oświetli stopnice, podkreśli materiał, z którego zostały wykonane i nada konstrukcji odpowiedniej lekkości.

Potencjał tkwiący w loftach jest ogromny. Za pomocą oświetlenia możemy dowolnie kreować pożądany efekt, podkreślając lub łagodząc ascetyczny wystrój. Z pozoru zimne i surowe postindustrialne wnętrza, w odpowiedniej świetlnej aranżacji, stają się przytulnym, a zarazem designerskim miejscem do pracy i codziennego życia.

Industrialne oświetlenie w klimatycznym wnętrzu

Źródło: GTV

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
GTV Poland
ul. Przejazdowa 21, Pruszków
tel.  +48 22 444 75 00
www.gtv.com.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl