Inteligentne napędy bez szaf sterowniczych - SYSTEMY STEROWANIA - SERWONAPĘDY - INDRADRIVE MI
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Inteligentne napędy bez szaf sterowniczych
drukuj stronę
poleć znajomemu

Inteligentne napędy bez szaf sterowniczych

Inteligentne napędy bez szaf sterowniczych
fot. IndraDrive Mi - pierwszy serwonapęd zintegrowany z silnikiem

Inteligentne napędy firmy Bosch Rexroth od dziesięcioleci stanowią istotny wkład w koncepcje nowatorskich maszyn. Nowe modularne koncepcje technologii napędowej mogą być zrealizowane używając napędy rodziny IndraDrive Mi – zupełnie bez konieczności stosowania szaf sterowniczych.

Rozwój w tym kierunku rozpoczął się w roku 1979, gdy firma Bosch Rexroth zaprezentowała pierwszy na świecie serwomotor bezobsługowy, który mógł być użyty w zastosowaniach przemysłowych.

W międzyczasie zwiększyła się liczba funkcji wbudowanych w napędy, na przykład związanych z certyfikowaną technologią bezpieczeństwa mającą za zadanie chronić ludzi, maszyny i obrabiane przedmioty. Inżynierowie firmy stale rozwijali technologię zdecentralizowanej inteligencji napędów elektrycznych, czego kulminacją było wprowadzenie w 2003 r. na rynek serii IndraDrive. Rozwiązanie to umożliwiło inżynierom mechanikom dalsze zwiększanie elastyczności konstruowanych maszyn.

W 2007 r. inżynierowie dokonali przełomu, wprowadzając IndraDrive Mi — pierwszy serwonapęd zintegrowany z silnikiem. W koncepcji tej każdy silnik zawiera zainstalowaną bezpośrednio na nim elektronikę napędu, co umożliwia zwolnienie miejsca w szafie sterowniczej.

W 2012 r. wprowadzono drugą generację, która zapewniła użytkownikom jeszcze większą elastyczność. Nowa funkcja komunikacji ethernetowej umożliwiła łatwe integrowanie serwonapędów w poszczególnych środowiskach automatyzacji. Od tego czasu IndraDrive Mi jest napędem z najlepszą obsługą komunikacji spośród dostępnych na rynku. Ponadto firma Bosch Rexroth zintegrowała tę zdecentralizowaną technologię napędu ze swoją certyfikowaną technologią bezpieczeństwa.

W roku 2014 nastąpiło odejście od szaf sterowniczych. Dzięki opracowaniu zasilaczy o stopniu ochrony IP65, możliwe stało się instalowanie ich bezpośrednio na maszynie, pomimo trudnych warunków tam panujących.

Kontakt dla czytelników:
mgr inż. Romuald Lis
tel.: +48(22) 738 19 41
romuald.lis@boschrexroth.pl
www.boschrexroth.pl

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
ul. Jutrzenki 102/104, Warszawa
tel.  +48 22 738 18 00
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl