Intuicyjne rozwiązanie efektywnego energetycznie napędu pompy: asystent Size & Select dla systemu Sytronix - AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA - SYSTEMY STEROWANIA - POMPY PRZEMYSŁOWE - SYNTRONIX - PRZETWÓRSTWO TWORZYW SZTUCZNYCH - SIZE & SELECT
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Intuicyjne rozwiązanie efektywnego energetycznie napędu pompy: asystent Size & Select dla systemu Sytronix
drukuj stronę
poleć znajomemu

Intuicyjne rozwiązanie efektywnego energetycznie napędu pompy: asystent Size & Select dla systemu Sytronix

Intuicyjne rozwiązanie efektywnego energetycznie napędu pompy:  asystent Size & Select dla systemu Sytronix
fot. Wirtualne projektowanie i konfiguracja rozwiązań Sytronix z automatycznym wyliczeniem indywidualnych oszczędności energii w porównaniu z napędami o stałej prędkości.

Projektowanie, porównywanie i konfiguracja napędów pomp o zmiennej prędkości obrotowej do maszyn wykorzystywanych w przetwórstwie tworzyw zaledwie w kilka minut 

To rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w produkcji maszyn seryjnych oraz specjalnych, a także przy modernizacji maszyn wykorzystywanych w branży przetwórstwa tworzyw: Napędy pomp o zmiennej prędkości obrotowej z rodziny Sytronix łączą zalety systemu hydraulicznego z maksymalną sprawnością energetyczną. Asystent Size & Select umożliwia inżynierom szybkie i łatwe wymiarowanie oraz konfigurację poszczególnych rozwiązań Sytronix online. Wirtualną parametryzację konfiguracji można zapisać i skopiować do rzeczywistego napędu pompy. Asystent automatycznie oblicza indywidualne oszczędności energii w porównaniu z napędami o stałej prędkości obrotowej. Takie porównanie bierze się pod uwagę w przypadku udziału w programach dotacyjnych wspierających efektywność energetyczną, oferowanych w wielu krajach.

Firma Bosch Rexroth opracowała pakiet narzędzi działających w pętli sprzężenia zwrotnego, umożliwiających cyfrowe projektowanie i konfigurację całych układów napędowych z pompą hydrauliczną, silnikiem oraz sterownikiem. Pakiet obsługuje cały proces projektowania, wymiarowania, konfiguracji oraz parametryzacji, aż do zamówienia w sklepie Bosch Rexroth. Użytkownicy nie muszą instalować żadnego oprogramowania – korzystają ze skoordynowanych e-narzędzi online.

Dostęp do asystenta Size & Select uzyskuje się określając typowe zastosowanie, np. „maszyna do przetwórstwa tworzyw”. System odpowiednio dopasowuje maksymalne wartości operacyjne ciśnienia i przepływu, a następnie skaluje reprezentatywny cykl obciążenia. Inżynierowie mogą doprecyzować typowy cykl korzystając z edytora danych. Można dodawać lub usuwać fazy procesu, a także optymalizować przyspieszenia i dobiegi bez programowania. Asystent dostosowuje dynamikę systemu za pomocą trzech ustawień (standardowa, średnia i wysoka) i automatycznie oblicza czas cyklu.

Następnie użytkownik może zobaczyć najbardziej optymalne rozwiązania systemu Sytronix. Informacje można przeglądać i zapisywać odpowiednio do potrzeb. Funkcja porównania z maksymalnie trzema innymi układami napędowymi ułatwia dokonanie ostatecznego wyboru.

Asystent Size & Select sygnalizuje także specyficzne parametry napędu na podstawie wprowadzonych danych – a inżynierowie mogą indywidualnie dostosować te parametry. W praktyce oznacza to stworzenie cyfrowego bliźniaka układu napędowego na etapie projektowania – wraz z dokumentacją, plikami CAD i EPLAN, a nawet plikiem z parametrami napędu. Podczas uruchamiania technicy po prostu kopiują parametry określone w konfiguratorze do rzeczywistego rozwiązania Sytronix, bez potrzeby wykonywania jakichkolwiek dodatkowych czynności.

Oprócz tego, oprogramowanie oblicza automatycznie zużycie energii układu napędowego i pokazuje, jaką ilość energii można zaoszczędzić, korzystając z napędu pompy o zmiennej prędkości zamiast napędu o stałej prędkości obrotowej. Funkcja ograniczenia prędkości w oparciu o zapotrzebowanie zmniejsza zużycie energii, a tym samym emisję CO2 nawet o 80 procent. Indywidualne wyliczenie oszczędności energii jest ważne w przypadku udziału w programach dotacyjnych wspierających efektywność energetyczną, oferowanych w wielu krajach Unii Europejskiej.

Źródło: Bosch Rexroth

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
ul. Jutrzenki 102/104, Warszawa
tel.  +48 22 738 18 00
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl