Zmarł dr Oswald Hager - HERMANN HAGER - HAGER GROUP - OSWALD HAGER
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Zmarł dr Oswald Hager
drukuj stronę
poleć znajomemu

Zmarł dr Oswald Hager

Zmarł dr Oswald Hager
fot. Dr Oswald Hager

19 stycznia 2017 r. w wieku 90 lat zmarł dr Oswald Hager, jeden z założycieli Hager Group oraz pionier w dziedzinie niemieckiej inżynierii elektrycznej.

Sektor inżynierii elektrycznej oraz region Saary stracił jednego ze swoich najbardziej wybitnych przedsiębiorców, Oswalda Hagera. Hager Group z żalem żegna swojego założyciela firmy i długoletniego dyrektora zarządzającego; człowieka, który cieszył się bardzo dużym szacunkiem wśród pracowników, partnerów i klientów firmy – poinformowała spółka w specjalnym komunikacie.

Oswald Hager urodził się w Ensheim, w kraju Saary, w 1926 roku. Służył w wojsku, został więźniem, a zimą 1946 roku rozpoczął studia na kierunku zarządzania przedsiębiorstwem na Uniwersytecie Johanna Wolfganga Goethego we Frankfurcie. Uzyskał dyplom i skończył doktorat. Po licznych doświadczeniach zawodowych w Niemczech i Francji, wraz z ojcem i bratem Hermanem założył w 1955 roku Hager OHG w kraju Saary, który w tym czasie był niepodległy.

Przełom dla tej 3-osobowej działalności nastąpił wraz z wprowadzeniem rozdzielnicy elektrycznej opracowanej przez braci Oswalda i Hermanna, która zastąpiła szeroki zakres dostępnych w tym czasie mierników. W ciągu dziesięcioleci klasyczna skrzynka rozdzielcza rozwinęła się w dzisiejsze Centrum Sterowania Hager, które zapewnia bezpieczną energię milionom domów.

Oswald dbał także o komercyjną stronę firmy. Dla niego wszystko zawsze obracało się wokół bliskiego kontaktu z klientami. Niezliczone wizyty, umiejętność przekonywania, konkretna postawa, jego człowieczeństwo i humor odegrały ważną rolę w przekonywaniu klientów do produktów oferowanych przez nowego gracza na rynku. Bliski kontakt z klientami jest nadal ważnym elementem kultury korporacyjnej Hager Group.

Dr Oswald był również odpowiedzialny za opracowanie i utrzymanie charakterystycznego w projektowaniu i komunikacji stylu marki Hager, aby zapewnić wysoką rozpoznawalność produktów i rozwiązań firmy.

Dr Hager opisał sekret sukcesu jego firmy w następujący sposób: "Zawsze słuchaliśmy rynku i naszych klientów. Systematycznie opracowywaliśmy nasze produkty i usługi z myślą o nich." Tak właśnie Hager Group, firma założona w Blieskastel, kraj Saary, stał się pełnym sukcesów graczem na arenie międzynarodowej. Daniel, syn Oswalda Hagera, przejął firmę w 2008 r.

Wywiad z braćmi Hermannem i Oswaldem Hager, założycielami firmy Hager:

Będąc aktywnym na scenie gospodarczej dr Oswald Hager był również głęboko zaangażowany w sprawy dotyczące polityki gospodarczej i społecznej - pełnił funkcje w organizacjach takich jak Niemieckie Stowarzyszenie Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego (ZVEI), Centralne Stowarzyszenie Niemieckich Rzemieślników Elektrycznych i Informatycznych (ZVEH), a także zasiadał w komisji Federalnego Związku Niemieckiego Przemysłu (BDI) i był wiceprezesem Izby Przemysłu i Handlu kraju Saary (IHK).

Oswald Hager prowadził kampanię na rzecz spraw przemysłowych bliskich jego sercu w magazynach, osobistych listach do polityków i wspomnieniach, takich jak „Wyznania dwóch przedsiębiorców”, które napisał wraz z bratem w 1977 roku:

„Im większy stopień niezależności przyznanej przez system gospodarczy, tym większe prawdopodobieństwo, że każdy na tym skorzysta, postęp przyjdzie szybciej, ludzie będą mieli więcej wolności, a nasza praca i osiągnięcia przyniosą szczęście.”

W życiu prywatnym Oswald Hager był głową swojej rodziny. W 1967 ożenił się z Ulrike Geiges, a trzy lata później urodził się jego syn Philipp, następnie jego drugi syn Daniel w 1972 i córka Isabel w 1986 roku. Pozostawił po sobie również pięcioro wnucząt. Dr Hager był miłośnikiem golfa i grywał w karty, aby zrelaksować się ze swoimi przyjaciółmi.

Oswald Hager obchodził swoje 90. urodziny szesnastego listopada 2016 r. w gronie rodzinnym. Wielu gości z firmy, świata polityki i renomowanych stowarzyszeń dołączyło do wieloletnich partnerów i klientów Hager Group na oficjalnej imprezie w Blieskastel kilka dni później. Holger Heckle, dyrektor naczelny Niemieckiego Stowarzyszenia Hurtowników Elektrycznych (VEG) w swojej przemowie podkreślił, że dr Oswald Hager to niezwykła osoba: „Jest wzorowym przedsiębiorcą, który zawsze stawia na pierwszym miejscu swoją firmę, pracowników i klientów.”

Na kilka tygodni przed śmiercią dr Oswald Hager został nagrodzony Saarlandzkim Orderem Zasługi (Saarlandischen Verdienstorden). Annegret Kramp-Karrenbauer, premier Saary przyznała mu go „w uznaniu
i wdzięczności za jego wybitne zasługi dla regionu Saarland”. W rzeczywistości jego dokonania rozciągają się daleko poza granice regionu Saarland czy Niemiec. 11 650 pracowników oraz niezliczona liczba partnerów, klientów i kolegów z całego świata składają pokłon osiągnięciom tego wybitnego człowieka.

Źródło: Hager Polo

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Hager Polo Sp. z o.o.
ul. Fabryczna 10, Tychy
tel.  +48 32 32 40 100
fax.  +48 32 32 40 150
www.hager.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl