Rittal zdobywa „Oscara” w dziedzinie chłodnictwa - RITTAL - KLIMATYZATORY - HEAT PIPE - BLUE E+
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Rittal zdobywa „Oscara” w dziedzinie chłodnictwa
drukuj stronę
poleć znajomemu

Rittal zdobywa „Oscara” w dziedzinie chłodnictwa

Rittal zdobywa „Oscara” w dziedzinie chłodnictwa
fot. Nowe klimatyzatory Blue e+ Rittal wykazują potencjał oszczędności zużycia energii na poziomie średnio 75%

Generacja klimatyzatorów Blue e+ Rittal zdobyła jednocześnie dwie międzynarodowe nagrody. Efektywność energetyczna i ograniczenie emisji CO2 o średnio 75%, a także możliwość zastosowania na całym świecie – te argumenty przekonały brytyjskie jury RAC Cooling Industry Awards 2016, które wyróżniło Blue e+ tytułem „Refrigeration Product of the Year” (produkt roku w dziedzinie chłodnictwa). Na targach „World of Technology & Science” w Holandii klimatyzatory zdobyły nagrodę TechAward dla najlepszej nowości.

Nagrody te są pierwszymi wyróżnieniami dla tego produktu na płaszczyźnie międzynarodowej.

Klimatyzatory Rittal Blue e+ właśnie zostały uznane za (dosłownie) „cool” poprzez przyznanie nagrody w dziedzinie chłodnictwa. Na RAC Cooling Industry Awards 2016 w Londynie zdobyły one pierwsze miejsce w kategorii „Refrigeration Product of the Year – System or Standalone”. Jury składające się z dziennikarzy wydaw-nictw fachowych, naukowców i doradców firm w swoim uzasadnieniu określiło zwycięstwo klimatyzatorów Rittal Blue e+ jako „zdecydowane”. Na targach „World of Technology & Science” (WoTS) w Utrechcie niezależne, pięcioosobowe jury nominowało Blue e+ do nagrody  TechAward za najlepszą nowość 2016 – a odwiedzający uznali Blue e+ za zwycięzcę w kategorii „World of Automation/World of Motion & Drive”.

To pierwsze nagrody dla klimatyzatorów Rittal Blue e+. Rittal wytyczył w tej wyspecjalizowanej dziedzinie kierunki dla większej ochrony klimatu w przemyśle – brzmiało uzasadnienie jury Rac Cooling Industry Awards.

Steffen Wagner (drugi od lewej) i Jörg Knetsch (drugi od prawej) odebrali nagrodę dla Rittal. Z prawej strony na zdjęciu jest Paul Sinha, prowadzący galę angielski komik stand-uper, a po lewej Nigel Hillier, dyrektor zarządzający Carel UK

Steffen Wagner (drugi od lewej) i Jörg Knetsch (drugi od prawej) odebrali nagrodę dla Rittal. Z prawej strony na zdjęciu jest Paul Sinha, prowadzący galę angielski komik stand-uper, a po lewej Nigel Hillier, dyrektor zarządzający Carel UK

 – Bardzo cieszymy się z tych wyróżnień. Wskazują one, że Blue e+ jest dla naszych klientów produktem innowacyjnym i wspiera ochronę klimatu – mówi dr Thomas Steffen, kierownik ds. badań i rozwoju w Rittal.

W samej tylko Europie w użyciu w przemyśle jest około 2 milionów klimatyzatorów, które mają ogromny potencjał oszczędności.

Klimatyzatory zostały po raz pierwszy zaprezentowane opinii publicznej na targach w Hanowerze w 2015 r. Już w tym czasie różne zastosowania testowe u znanych producentów samochodów dowiodły, że klimatyzatory te zmniejszyły zużycie energii i emisję CO2 o średnio 75%. Tajemnica sukcesu tych urządzeń tkwi w technologii hybrydowej: działają one w oparciu o wyrafinowaną współpracę klimatyzatora sprężarkowego i technologii heat pipe. Sprężarka znajduje zastosowanie tylko wówczas, gdy chłodzenie pasywne staje się niewystarczające. Ponadto dzięki opatentowanej obsłudze różnych napięć urządzenia te mogą być w sposób elastyczny stosowane we wszystkich popularnych sieciach na całym świecie. Standardowe interfejsy komunikacji umożliwiają integrację z elementami struktury Przemysłu 4.0.

Na uroczystej gali w Londynie tak zwanego „chłodnicze-go Oscara” odebrali Steffen Wagner, szef działu zarządzania produktami klimatyzacji w Rittal oraz Jörg Knetsch, szef projektu w zakresie badań i rozwoju w Rittal.

 – Ta nagroda pokazuje, że nasze klimatyzatory są atrakcyjne także w skali międzynarodowej – mówi Wagner.

Nagrody RAC Cooling Industry Awards w roku 2016 zostały rozdane przez RAC Magazine - Refrigeration and Air Conditioning Magazine – już po raz dwunasty. Wybitne jury wybrało najlepsze produkty i innowacje roku w dziedzinie chłodnictwa oraz klimatyzacji w różnych kategoriach. Obok Samsunga i Toshiby, Honeywella i Mitsubishi, w tym roku na podium stanął także Rittal. Holenderskie targi WoTS są organizowane przez Federatie van Technologiebranches (FHI), obejmującą ponad 800 firm członkowskich oraz Federatie Aandrijven en Automatiseren (FEDA), liczącą ponad 160 członków. Co roku na targi przybywa około 25 000 odwiedzających, publiczność składa się z fachowców z branż automatyki przemysłowej i elektroniki przemysłowej, techniki napędowej oraz laboratoryjnej.

Dopiero w ubiegłym roku Blue e+ zostały wyróżnione przez ekspertów z czasopisma „Produktion” i firmy doradczej Staufen AG nagrodą innowacyjności w przemyśle niemieckim jako najlepszy produkt roku 2015.

Więcej

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Rittal Sp. z o.o.
ul. Krakowiaków 48, Warszawa
tel.  22 310 06 00
fax.  22 310 06 16
www.rittal.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl