Danfoss w Polsce ma 25 lat - DANFOSS
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Danfoss w Polsce ma 25 lat
drukuj stronę
poleć znajomemu

Danfoss w Polsce ma 25 lat

Danfoss w Polsce ma 25 lat
fot. Jubileusz Danfoss Poland

Danfoss Poland obchodzi 25. rocznicę działalności na polskim rynku. Wiodący na świecie duński producent rozwiązań technologicznych z zakresu chłodnictwa i klimatyzacji, systemów grzewczych, ciepłownictwa i sterowania silnikami jest obecny w Polsce od 1991 roku.

Danfoss był jedną z pierwszych firm zagranicznych, które po transformacji ustrojowej rozpoczęły działalność produkcyjną w Polsce. Obecnie firma posiada 4 zakłady produkcyjne: w Grodzisku Mazowieckim pod Warszawą, Tuchomiu pod Gdańskiem, Wrocławiu oraz Bielanach Wrocławskich i zatrudnia około 1400 pracowników. Wielkość corocznej sprzedaży klasyfikuje firmę w rankingach 500 największych przedsiębiorstw.

To właśnie Danfoss wprowadził na polski rynek termostat grzejnikowy gwarantujący komfortową regulację temperatury w pomieszczeniach. Zainstalowanie termostatu grzejnikowego zwiększa efektywność budynku nawet o ponad 40%, jednocześnie zmniejszając emisję gazów cieplarnianych do atmosfery. Do tej pory firma zainstalowała 23 miliony termostatów w Polsce, zmniejszając emisję CO2 równą emisji z 745 tys. samochodów – co roku. Innymi flagowymi produktami są pompy ciepła, maty grzejne do ogrzewania podłogowego DEVI, agregaty skraplające, węzły cieple czy przetwornice częstotliwości.

Mijające ćwierćwiecze Danfoss w Polsce to przede wszystkim możliwość wpływu na dalszy rozwój Polski opartej na rozwiązaniach efektywnych energetycznie szanujących środowisko oraz społeczeństwo. Polska należy do 15 największych rynków rozwojowych Danfoss, a w roku 2015 została umocowana jako kraj, który będzie również decydował o kierunku rozwoju
w regionie Europy Wschodniej. Jest to dowód mocnej pozycji Polaków w strukturach Danfoss. Wynika to także z rosnącego zainteresowania i potrzebą wdrażania rozwiązań efektywnych energetycznie, zwłaszcza w sektorze budowlanym. Na koniec 2015 r. region Europy Wschodniej odnotował 15,3% wzrost sprzedaży, w tym Polska 11,4%.

Inwestycje w polskie fabryki

Każdego roku Danfoss globalnie inwestuje w innowacje około 1 mld zł, co stanowi 4% przychodów firmy. Posiada blisko 50 linii produktowych, które odpowiadają na potrzeby klientów, a średnio codziennie przyznawany jest nowy patent. W ciągu ostatnich 25 lat Danfoss w Polsce zainwestował koło 800 mln zł w fabryki oraz działalnośc rozwojowo-badawczą.

Inwestycje w polskie fabryki, które obejmowały również ich modernizację i optymalizację systemów kontrolujących wentylację, ogrzewanie i chłodzenie, wpłynęły na poprawę efektywności energetycznej. Dzięki tym projektom, w kolejnych latach zakłady produkcyjne w Grodzisku Mazowieckim i Tuchomiu ograniczą emisję CO2 o około 900 ton w skali roku, a roczne oszczędności z tego tytułu szacowane są na około 600 tys. zł.

Danfoss Poland patrzy w przyszłość z optymizmem i zapowiada dalsze wzrosty. „W dalszym ciągu będziemy koncentrować się na rozwoju rozwiązań zwiększających efektywność energetyczną oraz zmniejszających emisję CO2. Wpłynie to w znaczący sposób na poprawę jakości powietrza, którym oddychamy, czyli naszego zdrowia. Przyniesie korzyści społeczne poprzez skuteczną walkę z ubóstwem energetycznym oraz spowoduje zwiększenie nowych miejsc pracy, zarówno w naszych zakładach, jak i u kooperujących z nami firmach” – mówi Adam Jędrzejczak, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Danfoss Poland, Prezydent Regionu Europy Wschodniej.

25 lat Danfoss w Polsce i społeczna odpowiedzialność

Warto podkreślić, że ważnym elementem strategii jest zrównoważony rozwój biznesu. Społeczna odpowiedzialność za zespół, środowisko naturalne i najbliższe otoczenie firmy to znak rozpoznawczy Danfoss. Całość najlepiej ilustruje podejście firmy do działalności charytatywnej. To właśnie pracownicy decydują, jakie cele charytatywne firma wspiera oraz jaka jest wysokość dotacji, ponieważ jest ona ustalana na podstawie wybieganych w biegu charytatywnym Danfoss Run kilometrów. W sumie od 2009 r. firma przekazała na rzecz potrzebujących dzieci 325 000 zł. Aby tego dokonać pracownicy Danfoss wraz z rodzinami przebiegli 5 000 km.

Źródło: Danfoss

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Danfoss Poland Sp. z o.o.
ul. Chrzanowska 5, Grodzisk Mazowiecki
tel.  022 7550700
fax.  022 7550701
www.danfoss.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl