Pompy ciepła Danfoss zapewniają codzienne oszczędności w fabryce mebli Klose - POMPY CIEPŁA - DANFOSS - FABRYKA - POWIETRZNE POMPY CIEPŁA - KLOSE - ECO-SYNERGIA
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Pompy ciepła Danfoss zapewniają codzienne oszczędności w fabryce mebli Klose
drukuj stronę
poleć znajomemu

Pompy ciepła Danfoss zapewniają codzienne oszczędności w fabryce mebli Klose

Pompy ciepła Danfoss zapewniają codzienne oszczędności w fabryce mebli Klose
fot. Danfoss

Pompy ciepła Danfoss to innowacyjne rozwiązanie, pozwalające nie tylko na oszczędności, ale również na redukcję zużycia energii elektrycznej i emisji CO2. Takie rozwiązanie doskonale sprawdziło się w fabryce mebli KLOSE na Pomorzu.

Firma KLOSE postanowiła obniżyć koszty produkcji ciepłej wody dla pracowników. Firma ECO-Synergia, którą inwestor wybrał do realizacji zlecenia, zaproponowała innowacyjne rozwiązanie – wykorzystanie pomp ciepła i odpadowego ciepła, które powstaje w wyniku procesów produkcyjnych. Taki projekt umożliwia nie tylko produkcję ciepłej wody, ale może być również wykorzystany do celów produkcyjnych fabryki – zasilania ciągów technologicznych do suszenia mebli lakierowanych. 

Ciepło jest odzyskiwane za pomocą powietrznych pomp ciepła Danfoss montowanych przy sprężarkowni. Ciepłe powietrze odpadowe ze sprężarkowni jest kierowane do pomp ciepła, gdzie następuje zamiana nośnika z powietrza na wodę, podwyższenie temperatury wody i skierowanie jej do suszarni lakierniczych. Ciąg technologiczny suszenia mebli po lakierowaniu wykorzystuje 9 powietrznych pomp ciepła Danfoss o łącznej mocy 158 kW.

Dotychczas zakład musiał latem utrzymywać pracę kotła o mocy 1,5 MW, którego sprawność ze względu na częściowe obciążenie latem była obniżona. Jego praca, pomimo że wykorzystywane były odpady poprodukcyjne, wymuszała dokupowanie paliwa na zimę. Obecnie zakład odłącza kotłownię wiosną i oszczędza własne paliwo. Użyte powietrzne pompy ciepła DHP-AQ pracują w bardzo korzystnych warunkach, ponieważ temperatura powietrza ze sprężarkowni osiąga 40°C. Ciepło zasila nagrzewnice wodne zamontowane w kabinach lakierniczych i w liniach produkcyjnych fabryki mebli, a pełna automatyka systemu utrzymuje stałą temperaturę 30-45ºC w kabinach.

kotłownia bufory moduły mini-zabezpieczenia

Kotłownia: bufory, moduły mini zabezpieczenia

Typowo, w warunkach zimowych pompy ciepła tracą na sprawności przy ujemnych temperaturach. Innowacyjne wykorzystanie ciepła odpadowego z zakładu produkcyjnego, które wprowadzone zostało bezpośrednio na wymiennik ciepła w pompie Danfoss, spowodowało, że DHP-AQ 18 pracują przez cały rok z bardzo wysoką i stałą sprawnością. Oszczędności z tytułu inwestycji dają jej zwrot już w 1,5 roku. Podobne modernizacje zostały przeprowadzone w innych zakładach produkcyjnych Klose. 

Za wdrożenie rozwiązania odpowiada autoryzowany instalator pomp ciepła i innych systemów Danfoss w Polsce – firma ECO Synergia. Jest ona pomysłodawcą pierwszego innowacyjnego rozwiązania wykorzystania ciepła odpadowego do stworzenia optymalnych warunków pracy pompy ciepła Danfoss, która produkuje ciepło potrzebne w procesach technologicznych klienta.

Danfoss jest liderem w zakresie energooszczędnych i przyjaznych dla środowiska rozwiązań pozwalających na obniżenie kosztów energii i redukcję emisji CO2. Produkty Danfoss są wykorzystywane do ogrzewania i chłodzenia budynków, chłodzenia w przemyśle spożywczym, sterowania pracą silników elektrycznych oraz zasilania dużych maszyn rolniczych i budowlanych.

Więcej informacji: www.danfoss.pl

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Danfoss Poland Sp. z o.o.
ul. Chrzanowska 5, Grodzisk Mazowiecki
tel.  022 7550700
fax.  022 7550701
www.danfoss.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl