Rittal kładzie kamień węgielny pod nową fabrykę - RITTAL - FRIEDHELM LOH GROUP - ZAKŁAD PRODUKCYJNY - PRZEMYSŁ 4.0 - FABRYKA 4.0
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Rittal kładzie kamień węgielny pod nową fabrykę
drukuj stronę
poleć znajomemu

Rittal kładzie kamień węgielny pod nową fabrykę

Rittal kładzie kamień węgielny pod nową fabrykę
fot. Rittal

Przed 55 laty w heskim Rittershausen powstała pierwsza na świecie kompaktowa obudowa sterownicza. Tak rozpoczęła się historia sukcesów wysokiej jakości obudów Rittal na całym świecie i we wszystkich dziedzinach przemysłu. Obecnie historia ta będzie kontynuowana w Haiger. To właśnie tu Rittal buduje nową, będącą największą inwestycją w historii firmy, supernowoczesną fabrykę do produkcji obudów kompaktowych za 250 milionów euro.

Podstawą wysokowydajnych procesów produkcji, logistyki i komunikacji są przy tym struktury Przemysłu 4.0. Poza tym w ramach tej samej inwestycji do nowych struktur zostaną przystosowane dwa pozostałe zakłady w regionie. W środkowej części Hesji powstanie natomiast następna fabryka produkująca szafy pełnogabarytowe ze stali nierdzewnej.

Podczas uroczystości premier Hesji Volker Bouffier wspólnie z dr. Friedhelmem Loh, właścicielem i przewodniczącym zarządu Friedhelm Loh Group, symbolicznie jako kamień węgielny wykorzystali kompaktową szafę sterowniczą z serii AE. AE to „pierwsza z pierwszych”!

Usieciowienie produkcji kluczem do przyszłości

W roku 2018 w Haiger ma się rozpocząć produkcja obudów kompaktowych. Wówczas na 24 000 m² będzie produkowane około 9000 obudów dziennie. Fabryka została zaprojektowana tak, aby każdy zamówiony przez klienta produkt można było efektywnie wyprodukować w dowolnej liczbie na bazie 300 podstawowych typów obudów. Rocznie będzie przetwarzane około 25 000 ton stali.

Trzyetapowa produkcja – obróbka blachy, lakierowanie i montaż – zostanie kompleksowo połączona w sieć cyfrową oraz wyposażona w obrabiarki z oferty Rittal Automation Systems. Systemy automatycznego transportu samodzielnie dostarczą potrzebne materiały w odpowiednie miejsce bez ludzkiej ingerencji. Za pomocą inteligentnych systemów skrócone zostaną czasy przestojów i usuwania usterek, a planowe zamawianie części zamiennych pomoże zminimalizować potencjalne awarie spowodowane zużyciem. Całkowicie automatyczna regulacja, np. w lakierni, zredukuje zużycie energii, co pozwoli utrzymać koszty pod kontrolą i zadbać o środowisko.

Za 250 milionów euro Rittal buduje supernowoczesny zakład do produkcji obudów kompaktowych. To największa inwestycja w historii firmy

Świat pracy 4.0 także w nowych zakładach w pobliżu Rittershausen

W nowej fabryce w Haiger będzie zatrudnionych ok. 290 pracowników. W porównaniu z poprzednimi zakładami w tym regionie zmieni się rola linii produkcyjnej: zadania pracowników, ze względu na wymagany wysoki stopnień automatyzacji, przestaną być czynnościami manualnymi i przyjmą charakter nadzorowania, analizowania i optymalizowania. Niezbędne do tego kwalifikacje pracownicy Friedhelm Loh Group mogą zdobyć w wewnątrzfirmowej akademii.

Zakłady w Haiger będą pionierem i wzorem modernizacji dla innych miejsc na całym świecie. „Połączenie produkcji w sieć jest kluczowe dla przyszłości naszej działalności w Niemczech”, dr Friedhelm Loh mówi o nowej inwestycji oraz modernizacji zakładów w Rittershausen i Hof. „Tylko tak możemy osiągnąć wystarczającą wydajność produkcji i sprostać globalnej konkurencji, a jednocześnie zapewnić utrzymanie wielu rodzinom w naszej firmie”.

Kolejny nowy zakład powstanie w najbliższych latach w pobliżu Rittershausen. Dr Friedhelm Loh ogłosił to przy okazji wmurowania kamienia węgielnego pod zakład w Haiger. Na 56 000 m² będą produkowane szafy pełnogabarytowe ze stali nierdzewnej.

Lokalizacje te mają w przyszłości utworzyć nowoczesną, idealnie zharmonizowaną organizację produkcyjną. Połączenie parku maszynowego w sieć z użyciem technologii pozwoli wspólnie zwiększyć stopień integracji świata wirtualnego i rzeczywistego. Dr Loh: „Mogę zrozumieć, że wiążące się z Przemysłem 4.0 ogromne ilości danych i krytyczne kwestie bezpieczeństwa mogą jeszcze odwieść niejednego przedsiębiorcę od inwestowania. Jednak jestem przekonany, że jeżeli nie rozpoczniemy tego procesu tutaj, to wyprzedzi nas konkurencja“.

Rodzinna impreza: świętowanie wspólnie z pracownikami

W swojej przemowie z okazji rodzinnej imprezy, na której poza takimi atrakcjami jak tor kartingowy i kolorowe makijaże dla dzieci na scenie pojawiły się także niemieckie gwiazdy, dr Friedhelm Loh powiedział: „Cieszę się, że razem z Państwem otwieramy nowy rozdział w historii firmy”.

Źródło: Rittal

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Rittal Sp. z o.o.
ul. Krakowiaków 48, Warszawa
tel.  22 310 06 00
fax.  22 310 06 16
www.rittal.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl