Wstępnie zmontowane, szybko ustawione i uniwersalne: dzięki nowej szafie sieciowej TE 8000 instalacja aktywnych i pasywnych komponentów sieciowych staje się szczególnie łatwa i efektywna. Zaprojektowana jako szafa podstawowa, TE 8000 szybko znajduje zastosowanie w mniejszych środowiskach IT lub jest używana jako rozdzielacz piętrowy. Skrót TE oznacza „Top Efficiency” i wskazuje na łatwość montażu oraz bardzo dobry stosunek ceny do możliwości.
Aktualny model szafy sieciowej i IT TE 8000 znajduje zastosowanie jako podstawowa szafa uniwersalna i umożliwia szybkie zbudowanie środowiska IT przy zachowaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa.
Cechą szczególną jest konstrukcja z samonośnym stelażem ramowym 19”. Łatwe zdejmowanie zewnętrznych części osłonowych podczas instalacji gwarantuje optymalny dostęp do płaszczyzny instalacyjnej, a przez to wygodną pracę na miejscu. Możliwość łączenia szaf w instalację szeregową pozwala na elastyczną rozbudowę środowiska IT. Szafa ma stopień ochrony IP 20, czyli jest zabezpieczona przed nieuprawnionym dostępem.
Szczególnie elastyczne są możliwości wentylacji. Klienci mogą wybierać wentylowane drzwi przednie lub tylne, każde z nich zapewniają 63% otwartej powierzchni wentylacji. Centralnie zamontowaną na dachu szafy płytę dachową można opcjonalnie podnieść na sworzniach dystansowych w celu zapewnienia wentylacji pasywnej lub alternatywnie wyposażyć w aktywny moduł wentylatorowy. Na zewnątrz TE 8000 prezentuje elegancki i nowoczesny design. Drzwi frontowe zostały przeprojektowane i wyposażone w ozdobny uchwyt.
TE 8000 została przedstawiona przez firmę Rittal pod koniec roku 2015 i jest w sprzedaży od początku 2016 r. Na całym świecie dostępne są liczne akcesoria do tej szafy, dzięki czemu klienci mogą na miejscu dopasować swoje TE 8000 do indywidualnych potrzeb.
– Naszą uniwersalną szafę IT TE 8000 proponujemy szczególnie średniej wielkości firmom, które chcą uczestniczyć w cyfrowej transformacji i w tym celu szybko oraz efektywnie zbudować środowisko IT – mówi Bernd Hanstein, główny szef działu zarządzania produktami IT w firmie Rittal.
Źródło: Rittal
REKLAMA |
REKLAMA |
REKLAMA |