Danfoss świętuje 50 lat w obszarze chłodnictwa - DANFOSS - CHŁODNICTWO - ZAWORY ROZPRĘŻNE
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Danfoss świętuje 50 lat w obszarze chłodnictwa
drukuj stronę
poleć znajomemu

Danfoss świętuje 50 lat w obszarze chłodnictwa

Danfoss świętuje 50 lat w obszarze chłodnictwa
fot. Danfoss

W tym roku zawór rozprężny T2 obchodził swoje 50-letnie urodziny. Jednocześnie Danfoss ustanowił przełomowy rekord, kiedy 50 milionowy zawór T2 opuścił niedawno linię produkcyjną w fabryce Danfoss w Nordborgu w Danii.

Każdego dnia, nawet o tym nie wiedząc, miliony ludzi jest zależnych od zaworów T2 z Danfoss. Dobrze ukryty dla ludzkich oczu, zawór jest sercem niezliczonych układów chłodniczych na całym świecie, zapewniając właściwe chłodzenie żywności i odpowiedni komfort w pomieszczeniach. Przez ostatnie 50 lat, innowacyjny zawór T2 przetrwał próbę czasu i pozostaje bezsprzecznie zaworem rozprężnym produkowanym w największej ilości przez Danfoss. 

Starszy wiceprezydent działu Automatic Controls w Danfoss, Stephen Gugliotta, wyjaśnia, dlaczego mały zawór T2 jest takim gigantem Danfoss: „Przez lata od jego wprowadzenia na rynek, T2 udowodnił, że może stać się ogromnym sukcesem rynkowym. Jest nadal sprzedawany na całym świecie i wykorzystywany w różnych chłodniczych i klimatyzacyjnych zastosowaniach. W ciągu tych kilkudziesięciu lat swojej obecności na rynku wielu konkurentów próbowało go skopiować. Jednak żaden nie ma takich parametrów i właściwości jak T2 Danfoss”.

W długiej historii T2, jako bezpieczny i niezawodny produkt dla klientów Danfoss był i jest fundamentem do dalszego rozwoju i wprowadzania innowacji w zaworach rozprężnych. Pierwszym tego typu zaworem, wykonanym ze stali nierdzewnej, był zawór rozprężny TU, wprowadzony na rynek w 1995 r. Kontynuując ten trend, jeszcze w tym roku Danfoss wprowadzi pierwszy w historii hermetyczny elektroniczny zawór rozprężny ETS Colibri®, dedykowany do zastosowań klimatyzacyjnych, gdzie coraz częściej pojawia się konieczność poprawy efektywności energetycznej całego systemu.

Zawór rozprężny T2, fot. DanfossZawór rozprężny T2, fot. Danfoss

 

Wymierne oszczędności energii

T2 posiada udokumentowaną historię, jako jedno z najbardziej energooszczędnych rozwiązań oferowanych na rynku. Na przestrzeni lat zawór poddany został tylko kilku modyfikacjom, aby sprostać zmieniającym się wymaganiom środowiskowym. W ciągu tych 50 lat zawór T2 zaoszczędził około 157 000 GWh, będąc zamontowanym w tysiącach układów. Aby przedstawić to bardziej obrazowo, zaoszczędzona energia mogłaby zasilać Włochy przez sześć miesięcy, Danię przez prawie rok, a Argentynę przez ponad rok.

„Po 50 latach zawór T2 nadal pozostaje czołowym elementem programu zaworów rozprężnych, utrzymując swoją przewagę konkurencyjną, zapewniając wysoką efektywność energetyczną, jakość i niezawodność, czyli te właściwości, które stanowią zawsze najwyższy priorytet dla Danfoss”, podsumowuje Stephen Gugliotta.

Źródło: Danfoss

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Danfoss Poland Sp. z o.o.
ul. Chrzanowska 5, Grodzisk Mazowiecki
tel.  022 7550700
fax.  022 7550701
www.danfoss.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl