Szybkie prototypowanie sterowania bezpośrednio w sterowniku - MATLAB - STEROWNIKI - OPEN CORE ENGINEERING - PROTOTYPOWANIE - SIMULINK
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Szybkie prototypowanie sterowania bezpośrednio w sterowniku
drukuj stronę
poleć znajomemu

Szybkie prototypowanie sterowania bezpośrednio w sterowniku

Szybkie prototypowanie sterowania bezpośrednio w sterowniku
fot. Open Core Interface, integralna część platformy Open Core Engineering

Oferowana przez firmę Bosch Rexroth technologia interfejsowa łączy świat MATLAB/Simulink ze światem sterowników. 

Szybkie testowanie pomysłów i wdrażanie jest obecnie możliwe dzięki oferowanej przez firmę Bosch Rexroth technologii Open Core Interface, stanowiącej integralną część platformy Open Core Engineering. To umożliwia opracowywanie w pakiecie MATLAB/Simulink modeli (programów), a następnie wykonywanie ich bezpośrednio w sterownikach PLC i systemach kontroli ruchu firmy Bosch Rexroth. Pozwala to użytkownikom maszyn na pełne wykorzystanie zalet podejścia Rapid Control Prototyping (szybkie prototypowanie układów sterowania), a dzięki temu skrócenie czasu opracowywania.

Obecnie firma Bosch Rexroth udostępniła możliwość tworzenia w pakiecie MATLAB/Simulink modeli, a następnie uruchamiania ich bezpośrednio w sterowniku z rodziny IndraLogic XLC lub w systemie sterowania ruchem IndraMotion MLC. Wystarczy wydanie kilku poleceń, by Open Core Interface  połączył symulowany model i jego algorytmy z docelowym sprzętem sterującym. Program symulacyjny i sterownik wymieniają się bezpośrednio wszystkimi niezbędnymi danymi i rozkazami. Nie jest do tego potrzebna żadna dodatkowa aplikacja obsługi PLC.

MATLAB/Simulink analizuje stan sterownika i sygnały z urządzeń peryferyjnych, pobierając je bezpośrednio z Open Core Interface, po czym przetwarza je i zmienia odpowiednio do potrzeb. Możliwa jest także analiza dodatkowych informacji z programu zapisanego w sterowniku PLC. Dzięki temu możliwe jest tworzenie nawet złożonych sekwencji ruchów bez potrzeby pisania choćby jednej linijki kodu maszynowego sterownika PLC. Możliwości te dostępne są zawsze przez cały okres eksploatacji maszyny. Pozwala to programistom na bardzo łatwe porównywanie modelu z rzeczywistością.

Kontakt dla czytelników:

mgr inż. Paweł Orzech

tel.: +48(22) 738 18 76

pawel.ocherz@boschrexroth.pl

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
ul. Jutrzenki 102/104, Warszawa
tel.  +48 22 738 18 00
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl