Płytka Arduino Yun przeznaczona do projektów i zastosowań IoT - OPEN SOURCE - ARDUINO - PŁYTKA PROJEKTOWA - PŁYTKA EWALUACYJNA - PROTOTYPOWANIE - ARDUINO YÚN
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Płytka Arduino Yun przeznaczona do projektów i zastosowań IoT
drukuj stronę
poleć znajomemu

Płytka Arduino Yun przeznaczona do projektów i zastosowań IoT

Płytka Arduino Yun przeznaczona do projektów i zastosowań IoT
fot. Arduino Yún

Przeznaczona dla użytkowników profesjonalnych i studentów płytka Arduino Yún w wersji 2 oferuje wydajny i łatwy w użyciu system oparty na platformie Linux umożliwiający realizację przewodowych i bezprzewodowych rozwiązań sieciowych. 

Firma RS Components (RS), globalny dystrybutor produktów dla inżynierów, ogłosiła dostępność najnowszej wersji płytki Arduino Yún opartej na systemie Linux, która umożliwia realizację zaawansowanych połączeń sieciowych w projektach IoT (Internet Rzeczy).

Oferująca doskonałą wartość oraz niezawodność płytka Arduino Yún w wersji 2 jest przeznaczona dla projektantów, hobbystów i pracowników placówek edukacyjnych. Ta płytka IoT jest szczególnie odpowiednia do celów edukacyjnych, ponieważ używana platforma obejmująca sprzęt, oprogramowanie i dokumentację jest objęta licencją typu open source dostępną bezpłatnie dla każdego użytkownika.

Płytka Arduino Yún w wersji 2 umożliwia łatwą realizację połączeń z sieciami Wi-Fi lub sieciami przewodowymi za pośrednictwem panelu sieciowego Yún oraz gotowego projektu o nazwie YunFirstConfig. Panel sieciowy umożliwia łatwe zarządzanie preferencjami oraz przesyłanie projektu. Płytka wykorzystuje także Bibliotekę mostków, co znacznie zwiększa możliwości platformy opartej na systemie Linux.

Najważniejszą cechą płytki są dwa procesory: mikrokontroler AVR Arduino ATmega32U4 o częstotliwości taktowania 16 MHz oraz procesor Atheros 9331 na bazie układu MIPS 24K o częstotliwości taktowania 400 MHz. Drugi z tych procesorów, komunikujący się z pamięcią DDR2 RAM o pojemności 64 MB i pamięcią flash o pojemności 16 MB, obsługuje system Linux i oprogramowanie bezprzewodowe OpenWRT, co pozwala na nawiązywanie połączeń z sieciami Wi-Fi oraz sieciami Ethernet 10/100 Mb/s. Płytka umożliwia również wywoływanie programów lub niestandardowych skryptów w systemie Linux za pośrednictwem układu Arduino, co pozwala nawiązywać połączenia z usługami internetowymi.

W porównaniu z oryginalną konstrukcją wersja 2 płytki Yún wyposażona jest w udoskonalony i bardziej wytrzymały zasilacz, a także nowe złącze Ethernet i zamontowane poziomo złącze USB pozwalające zmniejszyć wysokość urządzenia. Stos oprogramowania OpenWRT został zaktualizowany do najnowszej wersji, wraz ze wszystkimi poprawkami. Płytka jest wyposażona w diody LED służące do sygnalizacji połączenia z sieciami Wi-Fi lub Ethernet oraz włączenia zasilania, aktywności systemu lub podłączenia klucza USB.

Płytka Arduino Yún w wersji 2 jest obecnie dostępna w RS w krajach EMEA oraz Azji i Pacyfiku.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl