Zawory Danfoss dbają o poprawną pracę instalacji systemu HVAC w Katowickim Centrum Biznesu - KATOWICE - DANFOSS - HVAC - ZAWORY - ZAWORY RÓWNOWAŻĄCE - NOVOCON - AB-QM
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Zawory Danfoss dbają o poprawną pracę instalacji systemu HVAC w Katowickim Centrum Biznesu
drukuj stronę
poleć znajomemu

Zawory Danfoss dbają o poprawną pracę instalacji systemu HVAC w Katowickim Centrum Biznesu

Zawory Danfoss dbają o poprawną pracę instalacji  systemu HVAC w Katowickim Centrum Biznesu
fot. Napęd NovoCon Danfoss

W Katowickim Centrum Biznesu, budynku biurowym zlokalizowanym w centrum miasta zastosowano nowoczesne rozwiązania Danfoss - zawory równoważąco-regulacyjne AB-QM w połączeniu z napędami NovoCon®. 

Budynek o łącznej powierzchni 18000 m2 posiada 7 pięter, na których znajdują się m.in. powierzchnie biurowe, sale konferencyjne oraz restauracja. W całym obiekcie pracuje blisko 800 zaworów AB-QM, które dbają o poprawną pracę instalacji grzewczej i chłodniczej. W części restauracyjnej zawory współpracują z napędami NovoCon®. Rozwiązania Danfoss zapewniają komfort cieplny, oszczędność energii, gwarantują łatwe użytkowanie instalacji oraz umożliwiają współpracę armatury regulacyjno-równoważącej z automatyką budynku.

  Wspólnie z inwestorem i projektantem postanowiliśmy zastosować na instalacji klimakonwektorów zawory równoważące AB-QM. Po 3 latach użytkowania, nauczeni dobrym doświadczeniem postanowiliśmy na tej instalacji wymienić napędy zwykłe standardowe on/off na nowe cyfrowe napędy Novo-Con® – wyjaśnia Arkadiusz Sobolewski, główny wykonawca instalacji sanitarnych w obiekcie z firmy Cooling System.

Zawór AB-QM łączy w sobie funkcje automatycznego zaworu równoważącego i zaworu regulacyjnego niezależnego od zmian ciśnienia. Urządzenia zapewniają optymalną pracę instalacji grzewczej i chłodniczej  w zmiennych warunkach pracy, co jest gwarancją obniżenia kosztów eksploatacyjnych. Przeznaczony do współpracy z zaworem AB-QM, napęd NovoCon® łączy wodny system ogrzewania i chłodzenia z automatyką budynku. Urządzenie zapewnia oszczędność czasu podczas montażu, zdalne uruchomienie systemu i wykonanie nastawy na zaworze, dokładność w zakresie regulacji i równoważenia, dostęp do danych systemowych informujących o pracy instalacji. Umożliwia także wykrywanie potencjalnych nieprawidłowości pracy układu lub błędów montażowych. Wszystkie czynności związane z pracą instalacji można wykonać zdalnie, bez wychodzenia z biura, np. przepłukanie setek zaworów jednym kliknięciem myszki. Połączenie zaworu AB-QM z napędem NovoCon® przyczynia się do obniżenia kosztów eksploatacyjnych budynku oraz zapewnia wysoką sprawność całego systemu.

Katowickie Centrum Biznesu

  Bez względu na to, jakie warunki panują na zewnątrz, u nas zawsze jest optymalna temperatura, niezależnie czy organizujemy lunch biznesowy, czy dużą imprezę okolicznościową, zapewniamy naszym gościom komfortową temperaturę – mówi Katarzyna Opioła, współwłaścicielka Industrial Cafe, restauracji usytuowanej na 7 piętrze biurowca.

Rozwiązania Danfoss zapewniają komfortowe warunki cieplne wszystkim użytkownikom budynku, niezależnie od obciążenia systemu.

NovoCon® w połączeniu z zaworem AB-QM:

  • innowacyjne rozwiązanie łączące automatykę budynku z wodną instalacją HVAC;
  • posiada 4 funkcje w jednym urządzeniu – napęd, magistrala komunikacyjna, wskaźnik przepływu i rejestrator danych;
  • oszczędza czasz podczas montażu, uruchomienia i użytkowania, obniżając jednocześnie koszty operacyjne;
  • zapewnia właściwe równoważenie i regulację wodnych instalacji HVAC;
  • umożliwia zdalną konserwację i wykrywanie potencjalnych błędów w systemie;
  • dostęp do ważnych danych systemowych.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Danfoss Poland Sp. z o.o.
ul. Chrzanowska 5, Grodzisk Mazowiecki
tel.  022 7550700
fax.  022 7550701
www.danfoss.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl