TAURON Lab: Na ASP w Katowicach powstaje Laboratorium Nowych Mediów - ELEKTRONIKA - KATOWICE - TECHNIKA MULTIMEDIALNA - AKUSTYKA - AUDIO - MEDIA LAB - ANALIZATOR DŹWIĘKU - INŻYNIERIA DŹWIĘKU
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności TAURON Lab: Na ASP w Katowicach powstaje Laboratorium Nowych Mediów
drukuj stronę
poleć znajomemu

TAURON Lab: Na ASP w Katowicach powstaje Laboratorium Nowych Mediów

TAURON Lab: Na ASP w Katowicach powstaje Laboratorium Nowych Mediów
fot. TAURON

Laboratorium Nowych Mediów – TAURON Lab powstało na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Miejsce wyróżnia się zastosowaniem najnowszych i najbardziej zaawansowanych technologii w muzyce, które dają niespotykane dotychczas możliwości twórcze artystom oraz naukowcom.

- Cieszę się, że TAURON jest częścią największego eksperymentu muzycznego w Polsce. Wspieramy wielkie wydarzenia muzyczne, takie jak Festiwal TAURON Nowa Muzyka, ale też sami aranżujemy działania wspierające edukację, m.in. Zielone Laboratoria czy Bezpieczniki TAURONA - wyjaśnia Paweł Szczeszek, prezes Grupy TAURON. - Liczymy, że TAURON Lab stanie się miejscem muzycznych eksperymentów najbardziej kreatywnych artystów z całej Europy i będzie wizytówką dynamicznie zmieniającego się Śląska - dodaje prezes katowickiego koncernu.

Laboratorium Nowych Mediów - TAURON Lab wyróżniają najnowsze i najbardziej zaawansowane technologie dostępne obecnie na rynku w branży muzycznej, które dają niespotykane dotychczas możliwości twórcze artystom. Autorski interfejs z systemem modularnym, światowej klasy nagłośnienie immersyjne oraz system wirtualnej akustyki - to wszystko ma w sobie innowacyjne w skali Europy Laboratorium Nowych Mediów - TAURON Lab.

- TAURON Lab to unikatowa na skalę europejską przestrzeń łącząca aspekty wizualne i dźwiękowe, która otwiera przed nami zupełnie nowe możliwości działania w obszarze audiosfery. Jestem przekonany, że Laboratorium będzie miało istotny wpływ na kierunek rozwoju naszej uczelni w najbliższym czasie ­- tłumacz prof. Grzegorz Hańderek, rektor ASP w Katowicach.

Zaplecze audio w połączeniu ze studiem filmowo-eksperymentalnym Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach stanowią niepowtarzalną przestrzeń twórczą i naukową dla artystów, studentów oraz naukowców. Miejsce inspirowane jest Studiem Eksperymentalnym Polskiego Radia, które istniało od 1957 do 2004 roku.

Najważniejszą częścią TAURON Lab jest TONARIUM. Instrument ten pozwala na stworzenie wyjątkowych warunków pracy do muzycznych eksperymentów. Od teraz muzycy z Polski i zagranicy mogą zrealizować swoje nagrania oraz koncerty na najlepszych na świecie systemach dźwięku przestrzennego. Jest to efekt szeroko zakrojonej współpracy międzynarodowej. Intuicyjny interfejs instrumentu pozwala na korzystanie z niego zarówno doświadczonym muzykom, jak i osobom bez wcześniejszego doświadczenia w dziedzinie elektroniki czy tworzenia dźwięku.

Laboratorium Nowych Mediów – TAURON Lab powstało na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Miejsce wyróżnia się zastosowaniem najnowszych i najbardziej zaawansowanych technologii w muzyce, które dają niespotykane dotychczas możliwości twórcze artystom oraz naukowcom.

Dni otwarte Laboratorium Nowych Mediów – TAURON Lab

Z okazji otwarcia TAURON Lab zorganizowane zostaną dni otwarte, które odbędą się 16 i 17 września w godzinach 11:00 oraz 15:00. 15 września zostaną przygotowane otwarte sesje dla studentów oraz pracowników ASP w Katowicach. W trakcie wydarzenia uczestnicy będą mieli okazję poznać m.in. innowacyjne systemy odtwarzania dźwięku 3D i wirtualnej akustyki. To świetna okazja dla wszystkich miłośników muzyki, by odkryć to, co ma w sobie to niezwykłe miejsce na muzycznej mapie Polski i Europy.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl