Podwodne połączenie energetyczne COBRAcable pomiędzy Holandią a Danią - HVDC - POŁĄCZENIE TRANSGRANICZNE - PRYSMIAN - COBRA CABLE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Podwodne połączenie energetyczne COBRAcable pomiędzy Holandią a Danią
drukuj stronę
poleć znajomemu

Podwodne połączenie energetyczne COBRAcable pomiędzy Holandią a Danią

Podwodne połączenie energetyczne COBRAcable pomiędzy Holandią a Danią
fot. ec.europa.eu

Grupa Prysmian zainwestuje w zwiększenie produkcji podwodnych kabli energetycznych i pozyskanie nowej barki w celu zwiększenia swoich zdolności instalacyjnych.

Grupa Prysmian, producent kabli energetycznych i telekomunikacyjnych, pozyskała nowe zamówienie o wartości ok. 250 mln EUR na położenie połączenia wzajemnego w technologii HVDC pomiędzy Danią i Holandią. Zamówienia udzieliły TenneT TSO B.V. i Energinet.dk SOV, operatorzy holenderskich i duńskich systemów przesyłowych.

Połączenie wzajemne COBRAcable przyczyni się do realizacji idei międzynarodowego, zrównoważonego krajobrazu energetycznego, stanowiącego jeden z głównych celów Unii Europejskiej, która wesprze przedmiotową inwestycję poprzez EPENG (Europejski program energetyczny na rzecz naprawy gospodarczej). Połączenie zostanie zrealizowane z zastosowaniem technologii HVDC, która pozwala ograniczyć do minimum straty w przesyle na długich odcinkach.

"Udzielenie tego ważnego zamówienia potwierdza naszą znaczącą rolę w sektorze kabli podwodnych oraz uznaje nasze zaangażowanie w rozwój bardziej inteligentnych i ekologicznych sieci energetycznych. Jesteśmy bardzo szczęśliwi i dumni, że razem z Siemens zostaliśmy wybrani przez renomowanych i długoletnich klientów do realizacji tej ambitnej inwestycji". - powiedział Massimo Battaini, starszy wiceprezes ds. inwestycji energetycznych Grupy Prysmian.

Podwodne połączenie energetyczne COBRAcable pomiędzy Holandią a Danią

Zamówienie udzielone Prysmian obejmuje dostawę i instalację "pod klucz" układu bipolarnego HVDC, który będzie pracować przy napięciu rzędu ±320 kV i mocy nominalnej ok. 700 MW. Układ będzie mieć długość ok. 325 kilometrów i obejmie dwie instalacje lądowe w celu przyłączenia inwestycji do nabrzeżnych stacji przetwornikowych, które dostarczy Siemens w ramach oddzielnych zamówień.

Wszystkie kable zostaną wyprodukowane przez centra doskonałości technicznej i produkcyjnej Grupy w polu kabli podwodnych w Arco Felice (niedaleko Neapolu we Włoszech) oraz Pikkala (niedaleko Helsinek w Finalndii). Prysmian obecnie bazuje na niedawno zrealizowanych inwestycjach w fabryce Pikkala, z perspektywą na dalsze unowocześnienie istniejących linii produkcyjnych poprzez projekty o wartości ok. 10 mln EUR, w celu znacznego zwiększenia swoich zdolności produkcyjnych w zakresie wyciskanych, podwodnych kabli wysokiego napięcia. W pracach związanych z kładzeniem kabli, które zostaną przeprowadzone przez należące do Grupy kablowce, Cable Enterprise i Giulio Verne, wykorzystana zostanie także nowo nabyta barka. Dostawę systemu kablowego przewiduje się na 3. kwartał 2018 roku.

Grupa Prysmian działa w branżach podziemnych i podwodnych kabli oraz systemów do przesyłu i dystrybucji energii, kabli specjalnych stosowanych w wielu różnych branżach, a także kabli średniego i niskiego napięcia dla sektora budowlanego i infrastruktury.

Źródło: Prysmian

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl