Stacja przekształtnikowa HVDC połączy sieci energetyczne Danii i Niemiec - OZE - ABB - NIEMCY - HVDC - DANIA - ELEKTROENERGETYKA - POŁĄCZENIE TRANSGRANICZNE - KRIEGERS FLAK
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Stacja przekształtnikowa HVDC połączy sieci energetyczne Danii i Niemiec
drukuj stronę
poleć znajomemu

Stacja przekształtnikowa HVDC połączy sieci energetyczne Danii i Niemiec

Stacja przekształtnikowa HVDC połączy sieci energetyczne Danii i Niemiec
fot. ABB

ABB zwiększa liczbę odnawialnych źródeł energii w europejskiej sieci energetycznej

ABB otrzymała warte około 140 mln USD zlecenie na projekt, dostawę i instalację stacji przekształtnikowej HVDC, w Bentwisch w północnych Niemczech. Zamawiającym jest duński operator systemu przesyłowego Energinet.dk i niemiecki 50Hertz Transmission. Stacja przekształtnikowa HVDC Light typu „back-to-back”, pierwsza tego rodzaju w Europie, pozwoli na połączenie asynchronicznych sieci energetycznych AC Danii i Niemiec.

Dostawa systemu HVDC to kluczowy technologiczny wkład ABB w projekt połączenia energetycznego „Kriegers Flak”, który stanowić będzie pierwsze na świecie, morskie połączenie energetyczne wykorzystujące połączenia krajowe: przyszłej duńskiej farmy wiatrowej Kriegers Flak i niemieckich, uruchomionych farm morskich Baltic 1 i 2. Wcześniej, w roku 2015, ABB wygrała również kontrakt o wartości 100 mln USD na dostawę systemu kabli podmorskich AC, stanowiącego połączenie energetyczne dla duńskiej farmy Kriegers Flak.

Nowe połączenie o przepustowości 400 MW będzie w stanie zapewnić zasilanie dla ponad 400 000 gospodarstw domowych. Budowa tej infrastruktury o krytycznym znaczeniu jest współfinansowana przez Unię Europejską i stanowi istotny krok w kierunku osiągnięcia europejskich celów w zakresie odnawialnych źródeł energii. Poza umożliwieniem włączenia do sieci większej ilości odnawialnych źródeł, nowe połączenie zwiększy bezpieczeństwo energetyczne i stworzy dodatkowe możliwości obrotu energią.

Kriegers Flak

  ABB ma nieporównywalne referencje w budowie połączeń energetycznych HVDC i odgrywa kluczową rolę w realizacji wizji europejskiej sieci energetycznej. Włączanie do sieci odnawialnych źródeł energii i rozwój połączeń to kluczowe elementy strategii ABB Next Level, odpowiadającej na rosnące zapotrzebowanie na energię elektryczną przy minimalnym, negatywnym wpływie na środowisko naturalne – powiedział Claudio Facchin, dyrektor Globalnej Dywizji Produktów i Systemów Energetyki ABB.

ABB dostarczy kompletną stację HVDC, w tym transformatory, zawory, systemy chłodzenia, sterowania i ochrony oraz inne urządzenia stacyjne. HVDC Light gwarantuje wyrafinowane funkcjonalności sieci, takie jak rozruch beznapięciowy przy odzyskiwaniu zasilania i wyjątkowe sterowanie zasilaniem pozwalające na regulację systemu w zależności od zmian prędkości wiatru.

ABB powierzono realizację w sumie ponad 110 projektów HVDC, od momentu wprowadzenia przez firmę tej technologii na rynek, co miało miejsce ponad 60 lat temu. To w sumie daje całkowitą zainstalowaną moc o wartości ponad 120 000 MW i infrastrukturę dostarczoną do około połowy krajów świata. Dalszy rozwój technologii HVDC, zaowocował w latach 90-tych rozwiązaniem przekształtnika współpracującego ze źródłem napięciowym (VSC) To rozwiązanie o nazwie HVDC Light, jest kolejną pionierską propozycją ABB. Firma zrealizowała 18 z 24 projektów VSC HVDC na świecie.

Źródło: ABB

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Gość
Wcześniej zostało zrealizowane połączenie Polska Szwecja, kablem 450kV DC
ABB Sp. z o.o.
ul. Żegańska 1, Warszawa
tel.  +48 22 223 77 77
www.abb.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl