Stacja przekształtnikowa HVDC połączy sieci energetyczne Danii i Niemiec - OZE - ABB - NIEMCY - HVDC - DANIA - ELEKTROENERGETYKA - POŁĄCZENIE TRANSGRANICZNE - KRIEGERS FLAK
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Stacja przekształtnikowa HVDC połączy sieci energetyczne Danii i Niemiec
drukuj stronę
poleć znajomemu

Stacja przekształtnikowa HVDC połączy sieci energetyczne Danii i Niemiec

Stacja przekształtnikowa HVDC połączy sieci energetyczne Danii i Niemiec
fot. ABB

ABB zwiększa liczbę odnawialnych źródeł energii w europejskiej sieci energetycznej

ABB otrzymała warte około 140 mln USD zlecenie na projekt, dostawę i instalację stacji przekształtnikowej HVDC, w Bentwisch w północnych Niemczech. Zamawiającym jest duński operator systemu przesyłowego Energinet.dk i niemiecki 50Hertz Transmission. Stacja przekształtnikowa HVDC Light typu „back-to-back”, pierwsza tego rodzaju w Europie, pozwoli na połączenie asynchronicznych sieci energetycznych AC Danii i Niemiec.

Dostawa systemu HVDC to kluczowy technologiczny wkład ABB w projekt połączenia energetycznego „Kriegers Flak”, który stanowić będzie pierwsze na świecie, morskie połączenie energetyczne wykorzystujące połączenia krajowe: przyszłej duńskiej farmy wiatrowej Kriegers Flak i niemieckich, uruchomionych farm morskich Baltic 1 i 2. Wcześniej, w roku 2015, ABB wygrała również kontrakt o wartości 100 mln USD na dostawę systemu kabli podmorskich AC, stanowiącego połączenie energetyczne dla duńskiej farmy Kriegers Flak.

Nowe połączenie o przepustowości 400 MW będzie w stanie zapewnić zasilanie dla ponad 400 000 gospodarstw domowych. Budowa tej infrastruktury o krytycznym znaczeniu jest współfinansowana przez Unię Europejską i stanowi istotny krok w kierunku osiągnięcia europejskich celów w zakresie odnawialnych źródeł energii. Poza umożliwieniem włączenia do sieci większej ilości odnawialnych źródeł, nowe połączenie zwiększy bezpieczeństwo energetyczne i stworzy dodatkowe możliwości obrotu energią.

Kriegers Flak

  ABB ma nieporównywalne referencje w budowie połączeń energetycznych HVDC i odgrywa kluczową rolę w realizacji wizji europejskiej sieci energetycznej. Włączanie do sieci odnawialnych źródeł energii i rozwój połączeń to kluczowe elementy strategii ABB Next Level, odpowiadającej na rosnące zapotrzebowanie na energię elektryczną przy minimalnym, negatywnym wpływie na środowisko naturalne – powiedział Claudio Facchin, dyrektor Globalnej Dywizji Produktów i Systemów Energetyki ABB.

ABB dostarczy kompletną stację HVDC, w tym transformatory, zawory, systemy chłodzenia, sterowania i ochrony oraz inne urządzenia stacyjne. HVDC Light gwarantuje wyrafinowane funkcjonalności sieci, takie jak rozruch beznapięciowy przy odzyskiwaniu zasilania i wyjątkowe sterowanie zasilaniem pozwalające na regulację systemu w zależności od zmian prędkości wiatru.

ABB powierzono realizację w sumie ponad 110 projektów HVDC, od momentu wprowadzenia przez firmę tej technologii na rynek, co miało miejsce ponad 60 lat temu. To w sumie daje całkowitą zainstalowaną moc o wartości ponad 120 000 MW i infrastrukturę dostarczoną do około połowy krajów świata. Dalszy rozwój technologii HVDC, zaowocował w latach 90-tych rozwiązaniem przekształtnika współpracującego ze źródłem napięciowym (VSC) To rozwiązanie o nazwie HVDC Light, jest kolejną pionierską propozycją ABB. Firma zrealizowała 18 z 24 projektów VSC HVDC na świecie.

Źródło: ABB

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Gość
Wcześniej zostało zrealizowane połączenie Polska Szwecja, kablem 450kV DC
ABB Sp. z o.o.
ul. Żegańska 1, Warszawa
tel.  +48 22 223 77 77
www.abb.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl