Nagroda przemysłu niemieckiego za innowacyjność: Blue e+ jest najlepszym produktem roku 2015 - RITTAL - KLIMATYZATORY - RITTAL BLUE E+
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nagroda przemysłu niemieckiego za innowacyjność: Blue e+ jest najlepszym produktem roku 2015
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nagroda przemysłu niemieckiego za innowacyjność: Blue e+ jest najlepszym produktem roku 2015

Nagroda przemysłu niemieckiego za innowacyjność: Blue e+ jest najlepszym produktem roku 2015
fot. Dumni laureaci: nagrodę przemysłu niemieckiego za innowacyjność odebrali: dr Thomas Steffen, dyrektor Rittal ds. badań i rozwoju (w środku), Heiko Holighaus, szef działu badawczo-rozwojowego (po prawej) i projektant Juan Carlos Cacho Alonso (po lewej).

Nowa generacja klimatyzatorów Rittal Blue e+ otrzymuje nagrodę przemysłu niemieckiego dla najlepszego produktu za innowacyjność. Wysoka efektywność energetyczna, intuicyjna obsługa oraz integracja klimatyzatorów z Przemysłem 4.0 przekonały jury czasopisma „Produktion” i firmy Staufen AG, które w tym roku przyznawały nagrodę po raz pierwszy. Przyznając nagrodę przemysłu niemieckiego za innowacyjność, doceniono wybitne usprawnienia, które wzmocnią szczególnie niemieckie firmy średniej wielkości.

„Poprzez Blue e+ Rittal wnosi ważny wkład w ekologiczny i zrównoważony rozwój przemysłu“, podkreślił w swoim przemówieniu prof. Thomas Bauernhansl, dyrektor Instytutu Techniki Produkcji i Automatyzacji (IPA) Towarzystwa Fraunhofera. Eksperci z czasopisma „Produktion” i z firmy doradczej Staufen AG jednogłośnie uznali: Blue e+ jest najlepszym produktem i dlatego otrzymuje nagrodę przemysłu niemieckiego za innowacyjność. Na Forum Innowacji Przemysłu Niemieckiego w Stuttgarcie nagrodę odebrali: dyrektor zarządzający Rittal dr Thomas Steffen, szef działu badawczo-rozwojowego Heiko Holighaus i projektant Juan Carlos Cacho Alonso. Zasługi laureatów doceniła Silke Krebs, minister kraju związkowego Badenii-Wirtembergii: „Presja konkurencji na nasz przemysł wzrasta, więc należy zwiększać siłę innowacyjności. Ta nagroda jest dużą zachętą dla firm średniej wielkości. Motywuje ona do tego, aby tworzyć kreatywne i praktyczne rozwiązania oraz utrzymywać atrakcyjność naszego landu dla rynków krajowych i międzynarodowych“.

Twórcze myślenie dla większej efektywności energetycznej

W uzasadnieniu jury możemy przeczytać, że „w celu opracowania tej nowej generacji urządzeń firma zasadni-czo zakwestionowała wiele tradycyjnie wykorzystywanych metod i przemyślała je na nowo“. W związku z oszczędnościami energii rzędu 75% i przy około 2 milionach urządzeń, w których są stosowane klimatyzatory szaf sterowniczych, projekt ten jest silnym bodźcem. „Za to osiągnięcie Rittal zasługuje na nagrodę dla najlepszego produktu“, powiedział członek zarządu Staufen, Martin Haas.

Nowa generacja klimatyzatorów Blue e+ do szaf sterowniczych została po raz pierwszy zaprezentowana na targach w Hanowerze w 2015 roku i jest milowym krokiem w dziedzinie efektywności energetycznej. Innowacyjne rozwiązanie Rittal zostało wyposażone w całkowicie nową technologię i podczas testów u renomowanych producentów samochodów odnotowano mniejsze zużycie energii o ponad 75%. Hybrydowa technologia urządzeń polega na współdziałaniu klimatyzatora sprężarkowego i technologii heat pipe.  Sprężarka znajduje zastosowanie tylko wówczas, gdy chłodzenie pasywne staje się niewystarczające. Ponadto dzięki opatentowanej obsłudze różnych napięć urządzenia te mogą być w sposób elastyczny stosowane we wszystkich popularnych sieciach na całym świecie. Standardowe interfejsy komunikacji umożliwiają integrację ze strukturami Przemysłu 4.0.

„Bardzo cieszymy się z tego wyróżnienia“, powiedział dr Steffen w swoim wystąpieniu na Forum Innowacji: „Ta nagroda dowodzi, że innowacje jak Blue e+ oferują korzyści nie tylko naszym klientom, lecz także społeczeństwu“.

Forum Innowacji: spotkanie na szczycie liderów innowacji

Nagroda przemysłu niemieckiego za innowacyjność została przyznana po raz pierwszy w roku 2015. W ramach Forum Innowacji w Stuttgarcie czasopismo „Produktion” i firma Staufen AG wyróżniły średniej wielkości firmy niemieckie za wybitne innowacje. Proces oceny jest wieloetapowy. Firmy mogą zgłaszać do nagrody swoje modele biznesowe, produkty, procesy lub struktury. Doradcy Staufen badają innowacje pod kątem skutków gospodarczych, korzyści dla społeczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju. Następnie w ramach audytu na miejscu analizują system innowacji firmy. Dopiero wtedy podejmuje się ostateczną decyzję, kto zalicza się do liderów innowacji na rynku niemieckim i kto zostanie wyróżniony na Forum Innowacji. Patronat nad imprezą objął Winfried Kretschmann, premier Badenii-Wirtembergii.

Źródło: Rittal

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Rittal Sp. z o.o.
ul. Krakowiaków 48, Warszawa
tel.  22 310 06 00
fax.  22 310 06 16
www.rittal.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl