Nowy właściciel w ZREW Transformatory - INWESTYCJE W ENERGETYCE - ZREW TRANSFORMATORY - RAUSCHER & STOECKLIN - SERW
Farnell, An Avnet Company   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowy właściciel w ZREW Transformatory
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowy właściciel w ZREW Transformatory

Nowy właściciel w ZREW Transformatory
fot. ZREW Transformatory

Highlander Partners sprzedał akcje w spółce ZREW Transformatory producentom systemów elektrycznych z Czech i Szwajcarii 

Fundusz private equity Highlander Partners ogłosił wyjście z inwestycji w ZREW Transformatory, którego inwestorem finansowym był od trzech lat. Highlander Partners sprzedał swoje akcje w spółce na rzecz Rauscher & Stoecklin International Holding, właściciela szwajcarskiego Rauscher & Stoecklin oraz czeskiego SERW - producentów wysokiej klasy produktów i systemów elektrycznych. Strategia nowego inwestora zakłada stworzenie wiodącej w Europie grupy energetycznej.

ZREW Transformatory, uznany w kraju producent transformatorów średniej mocy z ponad 50-letnim doświadczeniem na polskim rynku, był inwestycją Highlander Partners od 2012 roku. Przez 3 lata obecności w spółce, Highlander Partners ściśle współpracował z zarządem żeby uczynić ZREW liderem w swojej branży. Startując z pozycji wicelidera, ZREW umocnił swoją pozycję na krajowym rynku producentów transformatorów średniej mocy i wszedł na nowe rynki, poza Polską. Spółka podwoiła zdolności produkcyjne, między innymi dzięki inwestycjom w nowy sprzęt, budowie nowej hali produkcyjnej i doposażeniu laboratorium oraz stacji badawczej. W latach 2012-2015 zatrudnienie wzrosło ze 140 do ponad 200 osób, spółka wprowadziła programy motywacyjne dla pracowników i zarządu. ZREW z powodzeniem wdrożył system ERP, poprawiając model sprawozdawczości finansowej. W trakcie inwestycji Highlander Partners spółka konsekwentnie zwiększała przychody i rentowność.

 – Osiągnięcie pełnego sukcesu projektu nie byłoby możliwe bez ogromnego wkładu zarządu ZREW, który zrealizował cele biznesowe na 2 lata przed zakładanym planem, jednocześnie przeprowadzając głęboką transformację przedsiębiorstwa. Z dużą satysfakcją mogę powiedzieć, że zarząd spółki wykonał ogromną pracę, która zaowocowała przekształceniem firmy w lidera rynku oraz atrakcyjny, dojrzały biznes. ZREW Transformatory to wyjątkowa firma, życzymy jej kolejnych sukcesów w przyszłości – powiedział Dawid Walendowski z Highlander Partners.

  Nabycie ZREW Transformatory jest kolejnym, istotnym etapem realizacji strategii naszej firmy, która zakłada stanie się światowym liderem wysoce specjalistycznego rynku produktów i systemów wykorzystywanych w dystrybucji energii i infrastrukturze elektrycznej. Oprócz naszej wiedzy i szerokiej gamy produktów, takich jak aparatura łączeniowa średniego i wysokiego napięcia, a także wysokiej jakości transformatory średniego napięcia, obecnie możemy zaoferować klientom transformatory olejowe o mocy od 100 kVA do 120 MVA i napięciu do 145 kV. Ponadto grupa umocniła swoją pozycję w rozwijających się krajach Europy Środkowej – powiedział Giorgio Vannotti, Prezes Zarządu R&S International Holding AG w Europie Środkowej.

Firma powstała w oparciu o kapitał jej amerykańskich założycieli, obecnie zarządza środkami w wysokości ponad 1 miliarda dolarów. Europejskie biuro Highlander Partners powstało 7 lat temu. Fundusz zainwestował w pięć spółek w Polsce. ZREW Transformatory jest pierwszą zakończoną inwestycją Highlander Partners w regionie Europy Środkowej.

Źródło: ZREW Transformatory

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl