ZPUE bierze w leasing luksusowy jacht aby wzmocnić swoją pozycję na rynkach śródziemnomorskich - INWESTYCJE W ENERGETYCE - GIEŁDA - MORZE ŚRÓDZIEMNE - ZPUE - JACHT
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności ZPUE bierze w leasing luksusowy jacht aby wzmocnić swoją pozycję na rynkach śródziemnomorskich
drukuj stronę
poleć znajomemu

ZPUE bierze w leasing luksusowy jacht aby wzmocnić swoją pozycję na rynkach śródziemnomorskich

ZPUE bierze w leasing luksusowy jacht aby wzmocnić swoją pozycję na rynkach śródziemnomorskich
fot. Princess 30M to jeden z najbardziej luksusowych jachtów na świecie.

Jacht za 37 mln zł pomoże zdobyć nowych klientów w rejonie Morza Śródziemnego - tłumaczy polski producent urządzeń dla elektroenergetyki, w tym rozdzielnic średniego i niskiego napięcia.

Notowana na polskiej giełdzie spółka ZPUE poinformowała o zawarciu umowy leasingowej na jacht o wartości 37 mln zł. Producent jachtu zapewnia, że Princess 30M 028 to jeden z najbardziej luksusowych na świecie jachtów ze sterówką. Jego całkowita długość wraz z pulpitem wynosi 30,45 m, a szerokość - 7,05 m. 

Informacja o nowym nabytku ZPUE nie spotkała się jednak z entuzjazmem wśród inwestorów, powodując spadek kursu akcji spółki o prawie 9 proc.

W odpowiedzi władze spółki wydały w tym tygodniu kolejny komunikat wyjaśniający powody wzięcia jachtu w leasing: jako główny podano dobre wyniki finansowe oraz chęć ekspansji na rynki zagraniczne, w szczególności dotarcie do krajów Morza Śródziemnego. 

"Spółka już w 2019 roku znacznie zwiększyła moce produkcyjne w zakresie produkcji stacji kontenerowych, a Zarząd ZPUE S.A. podjął decyzję o intensyfikacji działań, których efektem miało być wzmocnienie pozycji na rynkach eksportowych. Biorąc pod uwagę udział Spółki na wybranych rynkach europejskich zauważono, że potencjał ZPUE nie jest w pełni wykorzystany w krajach basenu Morza Śródziemnego, w tym głównie w Hiszpanii, Francji, Włoszech, Turcji, Grecji i Chorwacji. Z tego powodu, Zarząd Spółki zdecydował o podjęciu starań przejawiających się wzmocnieniem rozpoznawalności marki, wywarciu na kontrahentach zagranicznych wrażenia pewności i stabilności relacji z partnerem, któremu bliskie są nawyki zaczerpnięte z kultury śródziemnomorskiej" - czytamy w komunikacie.

Mobilne biuro na jachcie

Przedstawiciele spółki stwierdzili także, że jacht może być wykorzystany w postaci "mobilnego biura, hotelu, i nośnika reklamowego w jednym". Dzięki temu może być wykorzystany do organizacji spotkań z zagranicznymi kontrahentami. Według doświadczeń spółki nietypowe miejsca zapadają w pamięć i sprzyjają budowaniu zaufania i wizerunku w biznesie.

"Biorąc pod uwagę powyższe argumenty, Zarząd Spółki zdecydował o wyleasingowaniu jachtu, który nie tylko udało się okazyjnie kupić ale i specjalnie dostosować do pełnienia zarówno funkcji mobilnego biura, z dostępem do najnowocześniejszych narzędzi biurowo - informatycznych, jak i miejsca zakwaterowania pracowników firmy wyjeżdżających na spotkania handlowe, negocjacje umów, targi, konferencje, szkolenia, czy stacjonarne eventy dla większych grup kontrahentów, powiązane z możliwością zwiedzania okolicy jachtem".

Ponadto spółka tłumaczy, że leasing jachtu potraktowano jako okazję. Istnieje także możliwość wypożyczenia go innym firmom, a po zakończeniu okresu leasingowego ZPUE będzie mogła sprzedać go za 60 proc. wartości początkowej. 

"Dbając o jak najefektywniejsze wykorzystanie jachtu, Spółka założyła także możliwość odpłatnego udostępniania go w okresach "niehandlowych". W umowie zapewniono także możliwość wcześniejszego rozwiązania umowy na wypadek osiągnięcia powyższych celów przed upływem sześcioletniego okresu leasingu. Ponadto, biorąc pod uwagę powyższe argumenty, jak i fakt, że szacowana wartość rynkowa jachtu, który Spółka będzie mogła sprzedać po okresie leasingu, bliska będzie 60% jego wartości początkowej, Zarząd Spółki uważa, że opisana strategia ekspansji na rynkach Europy Zachodniej i Wschodniej jest najbardziej efektywnym i dobrze rokującym rozwiązaniem" - podaje ZPUE w komunikacie.

Źródło: Centrum Prasowe PAP

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Gość
No to co koka, kurewki, wódeczka i jest bajlando
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl