IRB 8700, największy robot ABB, już dostępny dla przemysłu samochodowego i odlewniczego w Polsce - ABB - STANOWISKA ZROBOTYZOWANE - ROBOTYKA - ROBOT PRZEMYSŁOWY - ABB IRB 8700
Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.   Mouser Electronics Poland  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności IRB 8700, największy robot ABB, już dostępny dla przemysłu samochodowego i odlewniczego w Polsce
drukuj stronę
poleć znajomemu

IRB 8700, największy robot ABB, już dostępny dla przemysłu samochodowego i odlewniczego w Polsce

IRB 8700, największy robot ABB, już dostępny dla przemysłu samochodowego i odlewniczego w Polsce
fot. ABB

ABB wprowadziła do swojej oferty wielofunkcyjnego robota przemysłowego IRB 8700, który charakteryzuje się największą wydajnością i najniższymi kosztami użytkowania wśród dostępnych na rynku robotów o dużym udźwigu.

Przemysł samochodowy i odlewnictwo to ważne, dynamicznie rozwijające się sektory polskiej gospodarki. Chcąc utrzymać tendencję wzrostową, firmy muszą zwiększać swoją wydajność poprzez automatyzację procesów produkcyjnych. Jednym z nich jest przenoszenie materiałów i elementów, w tym wypadku dużych części odlewanych lub gotowych konstrukcji samochodów.

  Jeszcze kilka lat temu firmy musiały korzystać ze sztywnych mechanizmów, które umożliwiały przenoszenie części, ale w sposób ograniczony. Dodatkowo maszyny do tego stosowane zajmowały bardzo dużo przestrzeni kosztem innych urządzeń linii produkcyjnych – tłumaczy Łukasz Drewnowski, kierownik marketingu i sprzedaży Lokalnej Jednostki Biznesu Robotyki ABB w Polsce.

Robot ABB ułatwia pracę polskim producentom

IRB 8700 rozwiązuje te problemy, odpowiadając na rosnące potrzeby rynku. Stanowiąc połączenie różnych technologii ABB w obszarze robotyki, pozwoli firmom produkcyjnym zwiększyć wydajność, a także ograniczyć koszty użytkowania.

  Nasz nowy robot ma bardzo duży zasięg i możliwości udźwigu, ale zajmuje mniej miejsca niż starsze rozwiązania. Dzięki temu może w łatwy i szybki sposób przenieść nawet do 1000 kg. Co więcej, robot porusza się w 6 osiach. Jest to robot sześcioosiowy – to oznacza, że gotową konstrukcję samochodu lub duży element można nie tylko przenieść z jednego miejsca na drugie, ale również obrócić i prowadzić dalsze prace instalacyjne lub obróbcze. To ogromne ułatwienie przy wielu operacjach – wyjaśnia Łukasz Drewnowski.

Robot IRB 8700 jest dostępny na naszym rynku w dwóch wersjach. Pierwsza ma zasięg 4,2 metra i udźwig 550 kg (620 kg z nadgarstkiem w dół, 475 w wersji LeanId*). Druga ma zasięg 3,5 metra i udźwig 800 kg (1000 kg z nadgarstkiem w dół, a 630 kg w wersji LeanID). Obie wersje charakteryzują się wysokim momentem bezwładności – 725 kgm2.

Dzięki wyjątkowej, autorskiej technologii kontroli ruchu, IRB 8700 automatycznie adaptuje się i dostosowuje swoją prędkość, aby unieść duże i ciężkie części. Robot jest wyposażony w jeden napęd i przekładnię na jedną oś, podczas gdy większość maszyn tej klasy wykorzystuje po dwa urządzenia. Dodatkowo, zachowanie równowagi zapewniają odpowiednia przeciwwaga oraz mechaniczne sprężyny balansujące, zamiast stosowanych na rynku balansujących sprężyn gazowych. Dzięki takiemu projektowi IRB 8700 składa się z mniejszej liczby części, co pozwala skrócić cykle pracy o 25 proc. oraz zwiększyć dokładność.

Filmy prezentujące nowy model robota można obejrzeć tutaj.


 * LeanID – specjalna opcja dla robotów razem z rozwiązaniem DressPack. Część okablowania jest zintegrowana z górnym ramieniem robota. Opcja LeanID jest przeznaczona do zadań wykorzystujących złożone ruchy nadgarstka, gdzie elastyczność w zmianie produktów jest wysoka. W opcji LeanID zmniejsza się udźwig.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
ABB Sp. z o.o.
ul. Żegańska 1, Warszawa
tel.  +48 22 223 77 77
www.abb.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl