ABB rozszerza portfolio szybkich robotów przemysłowych dzięki przejęciu Codian - ABB - ROBOTY PRZEMYSŁOWE - PRZEMYSŁ SPOŻYWCZY - CODIAN ROBOTICS
Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.   Mouser Electronics Poland  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności ABB rozszerza portfolio szybkich robotów przemysłowych dzięki przejęciu Codian
drukuj stronę
poleć znajomemu

ABB rozszerza portfolio szybkich robotów przemysłowych dzięki przejęciu Codian

ABB rozszerza portfolio szybkich robotów przemysłowych dzięki przejęciu Codian
fot. B&R

Strategiczny zakup opiera się na wiodącym portfolio w przemyśle produktów spożywczych, napojów, farmaceutycznym i logistycznym.

ABB przejęła Codian Robotics B.V., wiodącego dostawcę robotów delta, które są stosowane przede wszystkim do precyzyjnych aplikacji typu pick and place. Oferta Codian Robotics obejmuje m.in. linię higieniczną, idealną dla branż o wysokich wymaganiach czystości, takich jak branża spożywcza oraz farmaceutyczna. Dzięki tej transakcji, ABB potwierdza swoje zaangażowanie w rozwijającą się dziedzinę robotów delta.

Codian Robotics ma siedzibę w miejscowości Ede w Holandii i zatrudnia 20 osób na całym świecie. Firma będzie nadal bezpośrednio obsługiwać swoich klientów. Przejęcie zostało podpisane i zakończone 1 października 2020 r., a obie strony zgodziły się nie ujawniać szczegółów dotyczących ceny zakupu.

"To przejęcie podkreśla nasze skupienie się na przełomowej technologii, pomagając naszym klientom w pełni wykorzystać potencjał automatyzacji i zwiększyć ich elastyczność w szybko zmieniającym się otoczeniu biznesowym", powiedział Sami Atiya, prezes ABB Robotics & Discrete Automation. "Technologie i doświadczenie branżowe firmy Codian Robotics stanowią doskonałe uzupełnienie naszego pakietu rozwiązań w zakresie żywności i napojów, farmaceutyków, robotyki usługowej i logistyki, wspierając jednocześnie ofertę ABB w zakresie Machine-Centric Robotics."

"Przez lata rozwinęliśmy obszerne portfolio produktów. Imponująca globalna obecność ABB i wiedza branżowa pomogą nam udostępnić nasze porfolio na całym świecie. Mam nadzieję, że współpraca ta zapisze się kolejnym sukcesem na kartach naszej historii," powiedział Freek Hartman, założyciel Codian Robotics.

Obecnie, kiedy większość robotów w przemyśle spożywczym nie jest przeznaczona do bezpośredniego kontaktu z żywnością, oferta Codian Robotics obejmuje higieniczną konstrukcję, która umożliwia bezpieczne przetwarzanie żywności otwartej.

 

"Istnieje duże zapotrzebowanie na roboty typu pick and place, które zapewnią wysokie standardy higieniczne, szczególnie zwiększone przez pandemię COVID-19. Nasi klienci z branży spożywczej, farmaceutycznej i logistycznej są szczególnie zainteresowani potencjałem automatyzacji, umożliwiającej dalsze funkcjonowanie łańcuchów dostaw, przy jednoczesnej ochronie zdrowia pracowników" - dodał Atiya.

W przyszłości ABB będzie w stanie zapewnić swoim klientom szerszą gamę robotów delta i zintegrowanych rozwiązań z jednego źródła. Tym samym przyczyni się do strategii Machine-Centric Robotics, która integruje automatyzację maszyn i sterowanie robotami w jedną platformę.

Hans Wimmer, prezes Dywizji Machine Automation ABB i dyrektor zarządzający B&R, powiedział: "Wraz z Codian Robotics pozyskujemy jednego z odnoszących największe sukcesy na świecie dostawców robotów delta z niezwykłym doświadczeniem w sektorze producentów maszyn. W przyszłości będziemy mogli oferować naszym klientom w pełni zintegrowane rozwiązania – globalnie i dla wszystkich branż."

Źródło: ABB Robotics & Discrete Automation

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
ABB Sp. z o.o.
ul. Żegańska 1, Warszawa
tel.  +48 22 223 77 77
www.abb.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl