Koboty usprawnią montaż pakietów bateryjnych w fabryce Wamtechnik - FABRYKA - BATERIE DO POJAZDÓW ELEKTRYCZNYCH - AUTOMATYZACJA PROCESÓW PRODUKCYJNYCH - STANOWISKA ZROBOTYZOWANE - AUTOMATYZACJA - WAMTECHNIK - AUTOMATYZACJA PROCESÓW - KOBOTY - ROBOTY WSPÓŁPRACUJĄCE - ATENDE INDUSTRIES - PAKIETY BATERYJNE - BESMART.VISION
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Koboty usprawnią montaż pakietów bateryjnych w fabryce Wamtechnik
drukuj stronę
poleć znajomemu

Koboty usprawnią montaż pakietów bateryjnych w fabryce Wamtechnik

Koboty usprawnią montaż pakietów bateryjnych w fabryce Wamtechnik
fot. Wamtechnik

Platforma chmurowa besmart.vision sterująca robotami współpracującymi usprawni montaż pakietów bateryjnych do pojazdów elektrycznych.

Atende Industries Sp. z o.o. podpisało umowę z Wamtechnik Sp. z o.o., producentem pakietów bateryjnych w tym między innymi do pojazdów elektrycznych, na uruchomienie stanowiska montażu modułów bateryjnych w oparciu o roboty współpracujące (koboty) sterowane przez platformę besmart.vision.

Platforma besmart.vision wykorzystująca głębokie uczenie maszynowe pozwala na inteligentne sterowanie robotami i wykonywanie przez nie czynności zarezerwowanych do tej pory wyłącznie dla ludzi takich jak np. rozpoznawanie typu i położenia przedmiotów w przestrzeni trójwymiarowej. W przypadku opisywanego wdrożenia robot, dzięki besmart.vision, będzie w stanie samodzielnie rozpakowywać opakowania z ogniwami bateryjnymi, wykonywać ich diagnostykę i umieszczać docelowych obudowach (tzw. cell holder’s). Po uruchomieniu stanowiska operator nie będzie musiał wykonywać najbardziej żmudnej części procesu produkcyjnego i skupi się jedynie na ważnych czynnościach związanych z uruchomieniem modułu.

Stanowisko oparte o inteligentną robotykę zostanie uruchomione w modelu usługowym, obejmującym dostarczenie dwóch robotów współpracujących (kobotów) oraz usługę sterowania nimi za pośrednictwem chmury besmart.vision. Automatyzacja stanowiska montażu pakietów bateryjnych umożliwi Wamtechnik zapewnienie stałej wysokiej jakości produkcji, maksymalizację wydajności oraz zwiększenie efektywności ekonomicznej procesu.

Inteligentna robotyka stanowi jedną z podstawowych technologii operacyjnych Przemysłu 4.0, bez której nie będzie możliwy oczekiwany przełom w produkcji. Ułatwienie zastąpienia ludzi robotami w procesach produkcyjnych ma szczególne znaczenie wobec wyzwań współczesnego świata, którym są m.in. epidemie o zasięgu globalnym oraz wykorzystanie odnawialnych źródeł energii (dostosowanie rytmu produkcji do profilu produkcji energii). Platforma besmart.vision dla inteligentnej robotyki, rozwijana od kilku lat w Atende Industries, ma znacząco pomóc w tej transformacji

„Automatyzacja jest w obecnych czasach jednym z kluczowych wyznaczników innowacyjności linii produkcyjnych. Stale inwestujemy w rozwój zakładu produkcyjnego, zwiększenie wydajności pracy, poprawa parametrów, stabilizacja procesów zachodzących podczas montażu baterii jest dla nas jednym z głównych, założonych celów na najbliższe lata. Automatyzacja oraz robotyzacja linii produkcyjnych idealnie wpasowuje się w realizację tych celów. Zamierzamy wspólnie z firmą Atende Industries poszerzać zakres współpracy licząc, że ten projekt będzie zalążkiem do kolejnych. Świat stawia przed nami nowe wyzwania w zakresie projektowania i produkowania pakietów bateryjnych, nie tylko w zakresie pojazdów elektrycznych, ale zasilania dla szeroko pojętego przemysłu. Automatyzacja linii wspiera nas w tych wyzwaniach” mówi Dariusz Czepiel Vice Prezes Zarządu firmy Wamtechnik.

„Wdrożenie w Wamtechnik jest premierą platformy besmart.vision, którą rozwijaliśmy od 2019 roku. Przeprowadziliśmy już szereg badań i wierzymy, że pokażemy prawdziwy potencjał tej technologii przy produkcji tak ważnych dla obecnej gospodarki modułów bateryjnych oraz we współpracy z tak renomowanym partnerem. Chcemy, by nasze produkty i technologia przyczyniały się chociaż w małym stopniu do rozwiązywania problemów współczesnego świata. Inteligentna robotyka obok inteligentnej energetyki to dwa wielkie wyzwania technologiczne, z którym wszyscy musimy się zmierzyć” - mówi Paweł Pisarczyk, prezes Zarządu Atende Industries.

Wamtechnik jest jednym z największych i czołowych assemblerów pakietów bateryjnych w Europie.  Firma od niemalże trzydziestu lat działa na rynku polskim i europejskim produkując dedykowane pakiety bateryjne dla przemysłu. Jest specjalistą w zakresie produkcji baterii litowych i litowo-jonowych. Posiada autoryzacje takich producentów jak Panasonic czy Saft Batteries. Wamtechnik współpracuje ze światowymi liderami branży, dystrybuując ich baterie i akumulatory (PANASONIC, SAFT BATTERIES, LG CHEM, SAMSUNG, EVE, ARTS ENERGY).

Atende Industries to spółka z sektora informatycznego i wysokich technologii dostarczająca od ponad 10 lat innowacyjne rozwiązania dla Przemysłu 4.0. Działalność Atende Industries koncentruje się na rozwoju platform chmurowych dla Przemysłu 4.0, takich jak platforma besmart.vision dla inteligentnej robotyki oraz besmart.energy – platforma dla nowoczesnej energetyki rozproszonej. Spółka opracowała i wdrożyła oprogramowanie dla systemu AMI dla największego systemu inteligentnego opomiarowania w Polsce zrealizowanego przez Energa-Operator (1.4M liczników).

Źródło: Wamtechnik

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl