Przewody nkt instal PLUS YDYp z funkcjonalnym oznaczeniem kolorystycznym - INSTALACJE ELEKTRYCZNE - KABLE I PRZEWODY ELEKTRYCZNE - NKT CABLES - PRZEWODY INSTALACYJNE - NKT INSTAL PLUS YDYP
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Przewody nkt instal PLUS YDYp z funkcjonalnym oznaczeniem kolorystycznym
drukuj stronę
poleć znajomemu

Przewody nkt instal PLUS YDYp z funkcjonalnym oznaczeniem kolorystycznym

Przewody nkt instal PLUS YDYp z funkcjonalnym oznaczeniem kolorystycznym
fot. nkt cables

W budownictwie mieszkaniowym stosuje się coraz więcej urządzeń, co skutkuje potrzebą prowadzenia większej liczby obwodów zasilających. Aby usprawnić pracę instalatorom, firma nkt cables wprowadziła przewody nkt instal PLUS YDYp, które oprócz innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych, oferują funkcjonalne oznaczenia kolorystyczne pozwalające łatwo rozróżnić poszczególne obwody.

Jeszcze trzydzieści lat temu projekt domowej instalacji ograniczał się często do kilku obwodów, zasilających odpowiednio oświetlenie i gniazda elektryczne. Obecnie w gospodarstwach domowych użytkuje się dużą liczbę urządzeń wyposażonych w rozbudowane systemy elektroniczne. Pomimo swojej energooszczędności, mogą w niektórych przypadkach pobierać więcej mocy niż ich starsze wersje. Na rynku pojawiły się ponadto nowe urządzenia, takie jak: płyty indukcyjne, mikrofalówki czy komputery, które wymagają instalacji odrębnych obwodów i gniazd. Stworzenie rozbudowanej instalacji, która będzie bezpieczna i wygodna w eksploatacji, zarówno dla mieszkańców, jak i serwisantów, to duże wyzwanie wymagające doświadczenia oraz innowacyjnych technologii. Jedną z nich są przewody instalacyjne nkt instal PLUS YDYp z oznaczeniami kolorystycznymi ułatwiającymi identyfikację obwodów oświetlenia i gniazd wtyczkowych.

Prace instalacyjne w nowych barwach

Większość dostępnych na rynku przewodów posiada jednolity kolor, a ich rodzaj i przekrój można rozróżnić tylko na podstawie umieszczonego na oponie oznakowania. W rezultacie zarówno na etapie układania przewodów, serwisowania czy ewentualnych przeróbek instalacji rozpoznanie przekroju i poszczególnych obwodów może być problematyczne, zwłaszcza przy słabym oświetleniu.

Przekroje przewodów nkt instal PLUS YDYp można łatwo rozróżnić po oznaczeniach kolorystycznych Fot.: nkt cables

Przekroje przewodów nkt instal PLUS YDYp można łatwo rozróżnić po oznaczeniach kolorystycznych

Opracowana przez firmę nkt cables czytelna identyfikacja kolorystyczna dla dwóch podstawowych przekrojów przewodów płaskich stosowanych w budownictwie znacznie ułatwia i przyspiesza prace instalacyjne. Po kolorze zielonym można rozpoznać przewód nkt instal PLUS YDYp 450/750 o przekroju 3x2,5 mm² do zasilania gniazd elektrycznych, natomiast kolorem niebieskim oznaczono przewód nkt instal PLUS YDYp 450/750 3x1,5 mm² do zasilania oświetlenia. Podłużne paski biegnące wzdłuż przewodu pozwalają od razu rozpoznać jego przekrój, bez potrzeby analizowania oznaczeń literowych i cyfrowych. Dodatkowo lokalizacja barwnych pasków od strony żyły ochronnej pozwala ustalić jej położenie, co minimalizuje ryzyko uszkodzenia żył fazowych przy obróbce. Innowacyjne produkty nkt cables można rozpoznać po unikalnych, transparentnych opakowaniach z kolorystycznymi oznaczeniami.

Technologia zasilana doświadczeniem

Instalacja elektryczna jest zazwyczaj niewidoczna na zewnątrz, jednak jako element wbudowany trwale w strukturę budynku, powinna służyć bezawaryjnie przez pokolenia. Warto pamiętać, że od jakości zastosowanych materiałów zależy nie tylko efektywne dostarczanie prądu, lecz również bezpieczeństwo użytkowników. Przewody nkt cables instal PLUS są wykonywane z najlepszej jakości materiałów i w oparciu o innowacyjną technologię produkcji, dzięki której produkt posiada bardzo długą żywotność i doskonałe właściwości użytkowe.

Wolne przestrzenie wokół żył w przewodach nkt instal PLUS umożliwiają ich wzdłużne przemieszczanie się, co jest ułatwieniem zwłaszcza przy prowadzeniu przewodu na zakrętach. Żyły układają się swobodnie i nie powodują żadnych wybrzuszeń. „Płaszczowa” budowa opony w produktach nkt instal PLUS ma jeszcze jedną zaletę. Charakterystyczne rowki widoczne na powierzchni przewodu w połączeniu z identyfikacją kolorystyczną pozwalają bezbłędnie określić dokładne położenie poszczególnych żył.

Przewody instalacyjne nkt instal PLUS YDYp 450/750 są dostępne tylko w dobrych hurtowniach elektroenergetycznych na terenie Polski.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
NKT S.A.
ul. Gajowa 3, Warszowice
tel.  +48 32 757 1700
www.nkt.com.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl