Elastyczne cęgi BENNING CFlex do pomiaru napięcia pojedynczego przewodu i wiązki kabli - MIERNIKI CĘGOWE - LANGE ŁUKASZUK - BENNING - POMIAR NAPIĘCIA - CFLEX
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Elastyczne cęgi BENNING CFlex do pomiaru napięcia pojedynczego przewodu i wiązki kabli
drukuj stronę
poleć znajomemu

Elastyczne cęgi BENNING CFlex do pomiaru napięcia pojedynczego przewodu i wiązki kabli

Elastyczne cęgi BENNING CFlex do pomiaru napięcia pojedynczego przewodu i wiązki kabli
fot. LŁ

Firma Benning, renomowany producent sprzętu diagnostycznego, poszerzyła ofertę o nowe rozwiązania, które pozwalają na pomiar nawet dużych wartości prądu. Innowacyjne urządzenia CFlex 1 oraz CFlex 2, dostępne na polskim rynku dzięki firmie LŁ (dawniej: Lange Łukaszuk) umożliwiają wykonywanie pomiarów prądu AC do 3000 A zarówno w pojedynczych przewodach, jak i w wiązkach.

Firma Benning poszerzyła swoją ofertę o nowoczesne rozwiązania przeznaczone do pomiaru prądu. Pierwszym jest miernik CFlex 1. Urządzenie składa się z elastycznych cęgów, które umożliwiają objęcie wiązki przewodów o średnicy aż 46 cm. Dzięki temu elektrycy i elektromonterzy mają niemal nieograniczone możliwości pracy. Co więcej, cęgi są niewielkie i można włożyć je w każdą szczelinę między przewodami. Zaletą tego rozwiązania firmy Benning jest możliwość podłączenia do każdego rodzaju multimetru, który wskaże wynik pomiaru. Firma Benning tak przygotowała swoje adaptery, aby były kompatybilne nie tylko jej urządzeniami pomiarowymi.

Drugi miernik CFlex 2 jest bardziej rozbudowanym modelem – posiada wyświetlacz oraz umożliwia pomiar metodą TRUE RMS, gwarantując wysoką dokładność nawet zniekształconego sygnału. Powyższe rozwiązania firmy Benning rozszerzają rodzinę cęgowych mierników prądowych o elastyczne urządzenia do pomiaru dużych prądów.

Miernik CFlex 2 firmy Benning, fot. LŁ

Miernik CFlex 2 firmy Benning, fot. LŁ

Uzupełnieniem oferty mierników Benning są modele Dutest Pro oraz Tritest Pro z nowym designem i dodatkowymi funkcjami. Miernik Dutest Pro Benning wskazuje poziom mierzonej rezystancji na diodach i sygnalizuje wynik sygnałem dźwiękowym i/lub świetlnym. Urządzenie to pozwala na ustawienie natężenia dźwięku tak, aby dostosować głośność do naszych potrzeb i środowiska pracy. Jeśli wykonamy pomiar ciągłości, ale podłączymy miernik do przewodów pod napięciem, usłyszymy sygnał dźwiękowy i rozbłysną dwie czerwone diody (przy wykryciu napięcia przemiennego). W przypadku, gdy na zaciskach miernik wykryje napięcie stałe, zaświeci się jedna dioda.

Miernik Tritest Pro firmy Benning, oprócz wzornictwa, posiada te same zalety, co jego poprzednik. Służy do sprawdzania faz oraz ich kolejności w sygnale trójfazowym. Oba testery posiadają wysoce wydajne LEDowe źródło światła, pozwalające doświetlić miejsce pomiaru. Wyposażone są także w uchwyt magnetyczny, umożliwiający przymocowanie do metalowych konstrukcji oraz uchwyt umożliwiający zaczepienie o pasek.

Elastyczne cęgi pozwalają na pomiar napięcia pojedynczego przewodu lub też wiązki kabli, fot. LŁ
Elastyczne cęgi pozwalają na pomiar napięcia pojedynczego przewodu lub też wiązki kabli, fot. LŁ

Osoby wykonujące pomiary spotykają się bardzo często z sytuacją, w której wiązki kabli ułożone są bardzo ściśle i nie są w stanie włożyć i zamknąć prądowych cęgów pomiarowych. W przypadku CFlex 1 oraz CFlex 2 firmy Benning jest inaczej – elastyczne cęgi pozwalają wykonać pomiar prądu w pojedynczym przewodzie, jak również wiązce kabli.  Wysoka jakość wykonania oraz sprawdzone rozwiązania Benning pozwalają na precyzyjne i bezpieczne pomiary.

Źródło: www.langelukaszuk.pl

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
LŁ spólka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. (dawniej Lange Łukaszuk sp.j.)
ul. Wrocławska 43, Byków k. Wrocławia
tel.  +48 71 39 80 863
fax.  +48 71 39 80 869
www.langelukaszuk.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl