Dwukrotnie krótszy czas projektowania z EPLAN EEC One - OPROGRAMOWANIE CAE - EPLAN - SZAFY STEROWNICZE - AUTOMATYZACJA PROCESÓW - EPLAN ELECTRIC P8 - KIESLING - BILFINGER GREYLOGIX - EEC ONE
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Dwukrotnie krótszy czas projektowania z EPLAN EEC One
drukuj stronę
poleć znajomemu

Dwukrotnie krótszy czas projektowania z EPLAN EEC One

Dwukrotnie krótszy czas projektowania z EPLAN EEC One
fot. Bilfinger GreyLogix

Automatyzacja procesów zapewnia przewagę nad konkurencją w produkcji złożonych szaf sterowniczych 

Firma Bilfinger GreyLogix z siedzibą we Flensburgu w Niemczech pracuje obecnie na systemie EEC One dostarczanym przez EPLAN, w wyniku czego jest w stanie skrócić o połowę czas potrzebny do opracowania schematu.

GreyLogix, zatrudniający 650 pracowników jest jednym z największych ekspertów w projektowaniu rozwiązań technologicznych dla automatyki, posiadającym 15-letnie doświadczenie w tym zakresie. Firma specjalizuje się w realizacji dużych projektów technologicznych dla automatyki, wymagających doświadczenia inżynierskiego i specjalistycznej wiedzy z tej dziedziny przemysłu. Jej zespoły projektowe są zorganizowane w specjalistyczne jednostki organizacyjne skupiające się na poszczególnych segmentach rynkowych, w tym naftowym, gazowym, spożywczym oraz chemiczno-farmaceutycznym.

Projekt montażowy jest prowadzony przez specjalistów z doświadczeniem praktycznym

Projekt montażowy jest prowadzony przez specjalistów z doświadczeniem praktycznym

 – Nie realizujemy żadnych standardowych projektów, więc nie mamy skąd czerpać wzorców. Nasza wiedza i doświadczenie są więc tym bardziej ważne – mówi Thomas Besser, Team Leader z CAE Centre of Excellence. Odnosi się to do oprogramowania systemu, które pochłania większość pracy, ale również do projektu elektrycznego i inżynierii szaf sterowniczych.

Działalność GreyLogix zawsze opierała się na wysokim stopniu automatyzacji:

 – Od początku zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że musimy reprezentować wysoki poziom w zakresie projektowania i zarządzania procesami. Pragniemy zaoferować klientom dodatkową korzyść: wiedzę i doświadczenie. Nieustannie nad tym pracujemy – dodaje Besser.

„Możesz wygenerować od 50% do 60% projektu za pomocą zautomatyzowanego procesu projektowania” - wyjaśnia Thomas Besser (po lewej); Team Leader z CAE Centre of Excellence

„Możesz wygenerować od 50% do 60% projektu za pomocą zautomatyzowanego procesu projektowania - wyjaśnia Thomas Besser (po lewej); Team Leader z CAE Centre of Excellence.

EPLAN Engineering Configuration One (EEC One) to najnowsze narzędzie wykorzystywane przez firmę GreyLogix do inżynierii elektrycznej. Umożliwia automatyczną generację schematów, bazując na interfejsie do Excela. Wymaga to specyficznego podejścia: inżynier najpierw wprowadza do tabeli podstawowe parametry, na przykład wartości napięć. Następnie wybiera komponenty z indywidualnie skonfigurowanej listy, np. „silnik 75 kW” i po naciśnięciu przycisku „Generuj” otrzymuje diagram okablowania.

Praca wstępna się opłaca

Otrzymany schemat elektryczny wciąż jeszcze wymaga indywidualnych korekt, ale stanowi dobrą bazę do dalszych prac i oszczędza mnóstwo czasu.

 – Możesz wygenerować od 50% do 60% projektu za pomocą tego zautomatyzowanego procesu projektowania. Inżynierowie mogą dzięki temu w zaoszczędzonym czasie zająć się innymi zadaniami – wyjaśnia Thomas Besser. 

Elementy i struktura muszą być z góry określone, ale wysiłek ten się opłaca i dlatego też GreyLogix stopniowo przechodzi na EEC One we wszystkich swoich jednostkach organizacyjnych. Inżynierowie mogą skorzystać z systemu, gdy widzą płynące z tego korzyści. – Nie musisz wykonywać wszystkiego w EEC One. Inżynierowie mogą równie dobrze definiować wszystkie identyfikatory elementów w EPLAN Electric P8 – mówi Besser.

Zalety, które GreyLogix dostrzega w zautomatyzowanej inżynierii elektrycznej są na tyle istotne, że firma rozważa obecnie przedstawienie podobnej koncepcji w odniesieniu do tworzenia oprogramowania. – Chcielibyśmy zaoszczędzić w ten sposób dodatkowe 10-15% godzin poświęcanych na to bardzo czasochłonne zadanie – dodaje Thomas Besser.

Do produkcji szaf sterujących firma GreyLogix nie musi posiadać magazynu. Poszczególne elementy są montowane w oparciu o system Kanban. W trakcie procesu produkcyjnego każdy panel szafy sterującej jest układany na specjalnie skonstruowanym wózku, zwiększającym wygodę montażu. Na dużej tablicy planowania umieszczonej przed wejściem na halę wyświetlane są bieżące cykle technologiczne, w trakcie których tworzona jest struktura szafy oraz planowane jest obsadzenie stacji roboczych. Automatyzacja jest tu bardzo zaawansowana: obróbka arkuszy stali jest wykonywana bezpośrednio przez system CAE - EPLAN Pro Panel - na centrum obróbki maszynowej Perforex dostarczonym przez firmę Kiesling.

Firma GreyLogix wykorzystuje aplikacje EPLAN Electric P8 i EEC One, widząc ich ogromne zalety w zakresie automatyzacji inżynierii elektrycznej

Firma GreyLogix wykorzystuje aplikacje EPLAN Electric P8 i EEC One, widząc ich ogromne zalety w zakresie automatyzacji inżynierii elektrycznej

Projekt montażowy szaf sterowniczych z wykorzystaniem EPLAN Pro Panel jest prowadzony przez ekspertów zajmujących się wyłącznie tym zadaniem.

 – Trzech moich kolegów od początku zajmowało się produkcją. Mają w tym zakresie dużą wiedzę. Teraz są również odpowiedzialni za inicjowanie zamówień i drukowanie schematów okablowania – mówi Besser. Zarówno klientom, jak i pracownikom działu sprzedaży podobają się wizualizacje 3D generowane za pomocą EPLAN Pro Panel. Firma GreyLogix spełnia życzenia swoich klientów z zakresie wyboru narzędzia inżynieryjnego.

 – Korzystamy z 9 różnych programów ECAD, ale gdy samodzielnie decydujemy o programie, wybieramy EPLAN. Projekt montażowy jest zawsze wykonywany w EPLAN.

Autoryzowanym dystrybutorem oprogramowania EPLAN w Polsce jest firma AB-MICRO.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
AB-MICRO Sp. z o.o.
ul. Kulczyńskiego 14, Warszawa
tel.  32 721 60 00
fax.  32 721 60 01
www.abmicro.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl