RipEX z certyfikatem ATEX - SABUR - RACOM - RIPEXOM
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności RipEX z certyfikatem ATEX
drukuj stronę
poleć znajomemu

RipEX z certyfikatem ATEX

RipEX z certyfikatem ATEX
źródło: Sabur

Dwuzakresowe radiomodemy i routery IP serii RipEX firmy RACOM otrzymały certyfikat ATEX, który pozwala im pracować w obszarach  zagrożonych wybuchem (na powierzchni, w strefie 2).

Producent opracował także wersję radiomodemu przeznaczoną do komunikacji w paśmie 928-960 MHz. W nowej wersji firmware’u ulepszono wiele funkcji , a także rozszerzono firewall o możliwość filtrowania ruchu w warstwie 2 po adresach MAC w trybie Bridge.

Radiomodemy RipEX to najbardziej zaawansowane technologicznie produkty firmy Racom i jednocześnie najskuteczniejsze radiomodemy w swojej klasie. Dwuzakresowe urządzenia VHF/UHF z funkcją routera i konwertera protokołów obsługują różne szybkości transmisji i standardy modulacji, mogą ponadto pracować w trybie transparentnym. Bazują na systemie operacyjnym Linux i są zaprojektowane z ogromną dbałością o wysoką skuteczność i bezpieczeństwo danych.

Wysoka czułość i konfigurowalna moc wyjściowa do 10 W pozwala RipEXom utrzymywać połączenia w odległości ponad 50 km bez konieczności widoczności anten. Każda jednostka może pracować jednocześnie jako klasyczny radiomodem, repeater (z nielimitowaną ilością przekazań) i jako interfejs między siecią radiową a dowolną siecią IP (WLAN, Internet, itp.).

Za pomocą radiomodemów RipEX można budować sieci o różnej topologii, w tym hybrydowe.
Wykonana z odlewu aluminium solidna obudowa radiomodemu oraz wykorzystanie komponentów militarnych i przemysłowych, a także szeroki zakres temperatury pracy (od – 40 do +70 °C) pozwalają stosować radiomodemy w najbardziej niesprzyjających warunkach i gwarantują ich trwałość oraz poprawną pracę przez wiele lat. RipEXy są energooszczędne dzięki zastosowaniu trybów Sleep (z którego budzi je sygnał radiowy) i Save, a także przystosowane do zasilania z paneli solarnych.

Więcej

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
SABUR Sp. z o.o.
SABUR Sp. z o.o.
ul. Puławska 303, Warszawa
tel.  22 549 43 53
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl