30-proc. poprawa efektywności energetycznej na liniach butelkowania - DANFOSS - NAPĘD VLT - PRZETWORNICE CZĘSTOTLIWOŚCI - MOTOREDUKTORY - PRZETWORNICE VLT - ECODESIGN - ROI - EHEDG
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności 30-proc. poprawa efektywności energetycznej na liniach butelkowania
drukuj stronę
poleć znajomemu

30-proc. poprawa efektywności energetycznej na liniach butelkowania

30-proc. poprawa efektywności energetycznej na liniach butelkowania
fot. Danfoss

Dzięki wdrożeniu rozwiązań VLT® FlexConcept firma Cantine Riunite zmniejszyła zużycie energii o około 30 proc. w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań. Koszty instalacji mają się zwrócić w nieco ponad rok. Cantine Riunite jest wiodącym światowym producentem win Lambrusco i Emilian. 

Kluczowymi elementami dla zapewnienia wysokiej  sprawności systemu, dostrojenia linii rozlewniczych do większej wydajności na poziomie 18 tys. butelek na godzinę są:
  • Poprawa efektywności energetycznej - oszczędność ponad 30% w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań
  • Umożliwienie łatwego i dokładnego czyszczenia 
  • Minimalne koszty i zabiegi konserwacyjne
  • Szybki zwrot z inwestycji( ROI) na przestrzeni nie wiele ponad jednego roku 

Oszczędzanie energii to tylko jedna z wielu korzyści gwarantowanych przez rozwiązania Danfoss. Inne zalety to redukcja wariantów części zamiennych, łatwość czyszczenia i konserwacji, oraz zgodność z dyrektywą Ecodesign Directive:

  • Dzięki zwiększonemu poziomowi standaryzacji, tylko dwa warianty motoreduktorów i dwa rozmiary przetwornic częstotliwości są potrzebne dla ponad 80 w pełni funkcjonalnych systemów. Oznacza to, że ryzyko przestojów instalacji z powodu opóźnień, uszkodzeń jest w 100% pokryte z tylko dwóch  zestawów wymiennych motoreduktorów i przetwornic częstotliwości.
  • czas czyszczenia jest skrócony o blisko 40% w porównaniu z tradycyjnymi systemami dzięki wykonaniu EHEDG (certyfikat higieniczny). Stopień ochrony IP67 i IP69K gwarantują bardzo wysoką szczelność, więc system może być myty praktycznie bez ograniczeń. Wymiana samego oleju w motoreduktorach jest wymagana tylko raz na siedem lat.
  • Motoreduktory Danfoss VLT OneGearDrive mają wydajność na poziomie 96%, co przekracza praktycznie klasę efektywności IE4. Wartość ta przekracza nie tylko aktualne wymogi prawne, zapewniając znaczące natychmiastowe oszczędności energii, ale spełnia również przyszłe zmiany legislacyjne ( w przybliżeniu oceniane na co najmniej następną dekadę).

Źródło: Danfoss

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Danfoss Poland Sp. z o.o.
ul. Chrzanowska 5, Grodzisk Mazowiecki
tel.  022 7550700
fax.  022 7550701
www.danfoss.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl