Przetwornice częstotliwości Bosch Rexroth przeznaczone do zastosowań związanych z automatyzacją - PRZETWORNICE CZĘSTOTLIWOŚCI - AUTOMATYZACJA - BOSCH REXROTH - NAPĘDY - TECHNIKA NAPĘDOWA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Przetwornice częstotliwości Bosch Rexroth przeznaczone do zastosowań związanych z automatyzacją
drukuj stronę
poleć znajomemu

Przetwornice częstotliwości Bosch Rexroth przeznaczone do zastosowań związanych z automatyzacją

Przetwornice częstotliwości Bosch Rexroth przeznaczone do zastosowań związanych z automatyzacją
fot. Przetwornice częstotliwości EFC 5610

Napędy o zmiennej prędkości przekazują informacje i zapewniają potencjalne oszczędności energii aż do 80% na różnych rynkach przemysłowych

Firma RS Components (RS), globalny dystrybutor produktów dla inżynierów, wprowadziła do oferty innowacyjny przetwornica częstotliwości od firmy Rexroth, który zapewnia oszczędności energii sięgające 80% w zakresie zastosowań związanych z przemysłem i automatyzacją. Inteligentny napęd o zmiennej częstotliwości EFC 5610 umożliwia producentom i firmom przemysłowym obniżenie rosnących kosztów związanych z energią i spełnienie wymogu dotyczącego procesu produkcji przyjaznego dla środowiska.

Przetwornice częstotliwości EFC 5610 to rozwiązanie o wysokim momencie obrotowym, które spełnia wymogi specjalne i ma moc do 160 kW. Produkt oferuje skuteczne sterowanie wektorowe i optymalną krzywą momentu obrotowego wraz z wysokim rozruchowym momentem obrotowym. Nadaje się do wielu zastosowań, takich jak logistyka i transport materiałów, przenośniki, stoły rolkowe, systemy przetwarzania, w tym mieszalniki, wstrząsarki i wirówki, maszyny do obsługi materiałów budowlanych, maszyny do produkcji i przetwarzania tworzyw sztucznych oraz narzędzia maszynowe.

Na uwagę zasługuje szereg inteligentnych rozwiązań, które obejmują opcje rozbudowy za pomocą modułów we/wy i magistrali Fieldbus, panel sterowania z funkcją kopiowania parametrów, zintegrowany interfejs Modbus do obsługi sieci i opcję STO (Safe Torque Off) w celu spełnienia wymogów normy Cat. 4/PL e, SIL3 w zakresie zastosowań, w których bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Przetwornica oferuje wysoki stopień elastyczności wraz z funkcjami dopasowanymi do różnych zastosowań i niestandardowych rozwiązań. Ma kompaktową i zintegrowaną konstrukcję, która zawiera szereg podzespołów. Oznacza to mniejszą liczbę przewodów, co ułatwia tworzenie nowych instalacji i modernizację istniejących. Oprócz tego oprogramowanie sprzętowe i parametry można łatwo aktualizować za pomocą złącza USB lub Ethernet dzięki darmowemu oprogramowaniu do przekazywania urządzeń do eksploatacji, takiemu jak oprogramowanie ConverterWorks udostępniane przez producenta. Narzędzie to działa na komputerach z systemem Windows i umożliwia przekazywanie do eksploatacji, zdalne sterowanie oraz uruchamianie i zatrzymywanie napędów, co ułatwia określanie prędkości i regulowanie parametrów.

Firma RS oferuje obecnie wszystkie warianty modelu Rexroth EFC 5610 o mocy do 7,5 kW w regionach EMEA oraz Azji i Pacyfiku.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
ul. Jutrzenki 102/104, Warszawa
tel.  +48 22 738 18 00
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl