Przetwornice częstotliwości Bosch Rexroth przeznaczone do zastosowań związanych z automatyzacją - PRZETWORNICE CZĘSTOTLIWOŚCI - AUTOMATYZACJA - BOSCH REXROTH - NAPĘDY - TECHNIKA NAPĘDOWA
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Przetwornice częstotliwości Bosch Rexroth przeznaczone do zastosowań związanych z automatyzacją
drukuj stronę
poleć znajomemu

Przetwornice częstotliwości Bosch Rexroth przeznaczone do zastosowań związanych z automatyzacją

Przetwornice częstotliwości Bosch Rexroth przeznaczone do zastosowań związanych z automatyzacją
fot. Przetwornice częstotliwości EFC 5610

Napędy o zmiennej prędkości przekazują informacje i zapewniają potencjalne oszczędności energii aż do 80% na różnych rynkach przemysłowych

Firma RS Components (RS), globalny dystrybutor produktów dla inżynierów, wprowadziła do oferty innowacyjny przetwornica częstotliwości od firmy Rexroth, który zapewnia oszczędności energii sięgające 80% w zakresie zastosowań związanych z przemysłem i automatyzacją. Inteligentny napęd o zmiennej częstotliwości EFC 5610 umożliwia producentom i firmom przemysłowym obniżenie rosnących kosztów związanych z energią i spełnienie wymogu dotyczącego procesu produkcji przyjaznego dla środowiska.

Przetwornice częstotliwości EFC 5610 to rozwiązanie o wysokim momencie obrotowym, które spełnia wymogi specjalne i ma moc do 160 kW. Produkt oferuje skuteczne sterowanie wektorowe i optymalną krzywą momentu obrotowego wraz z wysokim rozruchowym momentem obrotowym. Nadaje się do wielu zastosowań, takich jak logistyka i transport materiałów, przenośniki, stoły rolkowe, systemy przetwarzania, w tym mieszalniki, wstrząsarki i wirówki, maszyny do obsługi materiałów budowlanych, maszyny do produkcji i przetwarzania tworzyw sztucznych oraz narzędzia maszynowe.

Na uwagę zasługuje szereg inteligentnych rozwiązań, które obejmują opcje rozbudowy za pomocą modułów we/wy i magistrali Fieldbus, panel sterowania z funkcją kopiowania parametrów, zintegrowany interfejs Modbus do obsługi sieci i opcję STO (Safe Torque Off) w celu spełnienia wymogów normy Cat. 4/PL e, SIL3 w zakresie zastosowań, w których bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Przetwornica oferuje wysoki stopień elastyczności wraz z funkcjami dopasowanymi do różnych zastosowań i niestandardowych rozwiązań. Ma kompaktową i zintegrowaną konstrukcję, która zawiera szereg podzespołów. Oznacza to mniejszą liczbę przewodów, co ułatwia tworzenie nowych instalacji i modernizację istniejących. Oprócz tego oprogramowanie sprzętowe i parametry można łatwo aktualizować za pomocą złącza USB lub Ethernet dzięki darmowemu oprogramowaniu do przekazywania urządzeń do eksploatacji, takiemu jak oprogramowanie ConverterWorks udostępniane przez producenta. Narzędzie to działa na komputerach z systemem Windows i umożliwia przekazywanie do eksploatacji, zdalne sterowanie oraz uruchamianie i zatrzymywanie napędów, co ułatwia określanie prędkości i regulowanie parametrów.

Firma RS oferuje obecnie wszystkie warianty modelu Rexroth EFC 5610 o mocy do 7,5 kW w regionach EMEA oraz Azji i Pacyfiku.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
ul. Jutrzenki 102/104, Warszawa
tel.  +48 22 738 18 00
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl