Automatyczne dopasowanie do silnika AMA w przetwornicach częstotliwości VLT - DANFOSS - SILNIKI ELEKTRYCZNE - NAPĘD VLT - PRZETWORNICE CZĘSTOTLIWOŚCI - AUTOMATIC MOTOR ADAPTATION
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Automatyczne dopasowanie do silnika AMA w przetwornicach częstotliwości VLT
drukuj stronę
poleć znajomemu

Automatyczne dopasowanie do silnika AMA w przetwornicach częstotliwości VLT

Automatyczne dopasowanie do silnika AMA w przetwornicach częstotliwości VLT
fot. Danfoss

Dane silnika na tabliczce znamionowej silnika lub z arkusza danych producenta silnika podane są dla określonego zakresu silników lub konkretnego projektu, ale rzadko te wartości odnoszą się do szczegółowego silnika. Aby ułatwić proces instalacji i pierwszego uruchomienia coraz częściej stosuje się automatyczne funkcje konfiguracyjne, takie jak automatyczne dopasowanie (AMA - Automatic Motor Adaptation) firmy Danfoss.

Dane silnika na tabliczce znamionowej silnika lub z arkusza danych producenta silnika podane są dla określonego zakresu silników, lub konkretnego projektu, ale rzadko te wartości odnoszą się do szczegółowego silnika. Ze względu na różnice w produkcji silników i instalacji te dane silnika nie zawsze są wystarczająco dokładne, by zapewnić optymalne działanie aplikacji. Często w przypadku ograniczonych lub błędnych danych dostrojenie całego układu z silnikiem do instalacji może się komplikować i być kłopotliwe.

W celu ułatwienia instalacji i pierwszego uruchomienia, automatyczne funkcje konfiguracyjne, takie jak automatyczne dopasowanie (AMA - Automatic Motor Adaptation) firmy Danfoss są coraz bardziej powszechne. Funkcje te opierają się o pomiar np rezystancji stojana i indukcyjności. W celu określenia jak dokładnych parametrów. Wpływ długości kabla pomiędzy przetwornicom częstotliwości a silnikiem są również brane pod uwagę.

Parametry wymagane dla różnych typów silnika różnią się w ważnych szczegółów. Na przykład, wartość siły EMF jest niezbędna dla silników PM a poziom nasycenia jest istotny dla silników SynRM. Dlatego potrzebne są różne rodzaje automatycznego dopasowania silnika (AMA). Należy pamiętać, że nie wszystkie przetwornice częstotliwości obsługują funkcję AMA dla wszystkich typów silników.

Zasadniczo stosuje się dwa rodzaje AMA:

  • Dynamiczna: Funkcja przyspiesza silnika do określonej prędkości w celu wykonania pomiarów. Zazwyczaj silnik musi być odłączony od obciążenia / maszyny do tzw. "biegu identyfikacyjnego".
  • Statyczna: Pomiary silnik są określane w stanie spoczynku. Oznacza to, że nie ma konieczności, aby odłączyć wał silnika z urządzeniem. Ważne jest również, że wał silnika nie obraca się pod wpływem czynników zewnętrznych podczas pomiaru.
follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Danfoss Poland Sp. z o.o.
ul. Chrzanowska 5, Grodzisk Mazowiecki
tel.  022 7550700
fax.  022 7550701
www.danfoss.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl