Rozwiązania dla przemysłu od COPA-DATA z certyfikatem SIL 2 - BEZPIECZEŃSTWO PRZEMYSŁOWE - COPA-DATA - TÜV SÜD - CERTYFIKACJA - SIL 2 - POZIOM NIENARUSZALNOŚCI BEZPIECZEŃSTWA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Rozwiązania dla przemysłu od COPA-DATA z certyfikatem SIL 2
drukuj stronę
poleć znajomemu

Rozwiązania dla przemysłu od COPA-DATA z certyfikatem SIL 2

Rozwiązania dla przemysłu od COPA-DATA z certyfikatem SIL 2
fot. COPA-DATA

Firma COPA-DATA otrzymała certyfikat „Safety Integrity Level 2” (SIL 2) potwierdzający wymagania międzynarodowej normy IEC 61508 w zakresie niezawodności funkcji bezpieczeństwa obiektów operacyjnych. Dzięki temu korzystający z rozwiązań zenon, uzyskują gwarancje poziomu nienaruszalności bezpieczeństwa zgodną z Safety Integrity Level 2 dla systemów informatycznych i infrastruktur. Certyfikacja została przeprowadzona przez niezależną, uznaną w świecie jednostkę certyfikującą TÜV Süd.

Poziom nienaruszalności bezpieczeństwa, jest miarą bezpieczeństwa urządzeń elektrycznych, elektronicznych, mechanicznych, a także oprogramowania. SIL uwzględnia potencjalne ryzyko wywoływane przez ludzi, oprogramowanie i procesy, a także poziom wymaganego bezpieczeństwa dla systemu, w zależności od zagrożenia. Wyróżnia się cztery poziomy nienaruszalności bezpieczeństwa, przy czym poziom 4 jest najwyższy, a poziom 1 – najniższy. Specyfikacje, koncepcje i działanie systemów związanych z bezpieczeństwem są oparte na normie IEC 61508. Ponadto nawiązują do niej inne normy, częściowo dotyczące wybranej branży, takie jak EN 50129, która odnosi się do zastosowań kolejowych.

Zminimalizować ryzyko i poprawić bezpieczeństwo

Celem funkcji bezpieczeństwa jest ochrona ludzi, środowiska, a także zasobów. Zapobiegają one również zakłóceniom w pracy i produkcji. Do często spotykanych funkcji bezpieczeństwa należą: wyłączniki bezpieczeństwa lub monitoring czynników mogących stwarzać zagrożenie. Jeśli firma używa urządzeń związanych bezpieczeństwem, to na podstawie analizy potencjalnego zagrożenia musi określić wymagany „poziom nienaruszalności bezpieczeństwa” dla danej funkcji bezpieczeństwa. W takim scenariuszu uwzględnia się na przykład awarię lub wadliwe funkcjonowanie systemu, a także niewłaściwie wykonany projekt systemu. Na podstawie ustalonego poziomu SIL operatorzy zakładu wybierają odpowiednie komponenty i systemy dla swojego wyposażenia, które odpowiadają wymaganemu poziomowi nienaruszalności bezpieczeństwa.

Proces certyfikacji przeprowadziła niezależna i uznana na całym świecie firma TÜV Süd Rail z Monachium. W ramach certyfikacji w firmie COPA-DATA został przeprowadzony szczegółowy audyt. Analizie poddane zostały: procesy, procedury, narzędzia, standardy jakości i dokumentacja. Celem było określenie jak spełniają standardy systemów o strategicznym znaczeniu dla bezpieczeństwa.

 – Firmom, które obsługują urządzenia przemysłowe lub infrastrukturę drogową, powinno zagwarantować się bezpieczne działanie oraz wypełnianie międzynarodowych norm w procesach. Udzielając certyfikatu, firma TÜV Süd potwierdziła, że posiadamy wymagane kompetencje, by wdrażać procesy i systemy odpowiadające poziomowi SIL-2, a tym samym wspierać naszych klientów w uzyskiwaniu certyfikacji SIL dla ich urządzeń – wyjaśnia Reinhard Mayr, Product Manager w COPA-DATA.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
COPA-DATA Polska
COPA-DATA Polska
ul. Josepha Conrada 51, Kraków
tel.  +48(12)2901054
fax.  +48(12)2901044
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl