Rozwiązania dla przemysłu od COPA-DATA z certyfikatem SIL 2 - BEZPIECZEŃSTWO PRZEMYSŁOWE - COPA-DATA - TÜV SÜD - CERTYFIKACJA - SIL 2 - POZIOM NIENARUSZALNOŚCI BEZPIECZEŃSTWA
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Rozwiązania dla przemysłu od COPA-DATA z certyfikatem SIL 2
drukuj stronę
poleć znajomemu

Rozwiązania dla przemysłu od COPA-DATA z certyfikatem SIL 2

Rozwiązania dla przemysłu od COPA-DATA z certyfikatem SIL 2
fot. COPA-DATA

Firma COPA-DATA otrzymała certyfikat „Safety Integrity Level 2” (SIL 2) potwierdzający wymagania międzynarodowej normy IEC 61508 w zakresie niezawodności funkcji bezpieczeństwa obiektów operacyjnych. Dzięki temu korzystający z rozwiązań zenon, uzyskują gwarancje poziomu nienaruszalności bezpieczeństwa zgodną z Safety Integrity Level 2 dla systemów informatycznych i infrastruktur. Certyfikacja została przeprowadzona przez niezależną, uznaną w świecie jednostkę certyfikującą TÜV Süd.

Poziom nienaruszalności bezpieczeństwa, jest miarą bezpieczeństwa urządzeń elektrycznych, elektronicznych, mechanicznych, a także oprogramowania. SIL uwzględnia potencjalne ryzyko wywoływane przez ludzi, oprogramowanie i procesy, a także poziom wymaganego bezpieczeństwa dla systemu, w zależności od zagrożenia. Wyróżnia się cztery poziomy nienaruszalności bezpieczeństwa, przy czym poziom 4 jest najwyższy, a poziom 1 – najniższy. Specyfikacje, koncepcje i działanie systemów związanych z bezpieczeństwem są oparte na normie IEC 61508. Ponadto nawiązują do niej inne normy, częściowo dotyczące wybranej branży, takie jak EN 50129, która odnosi się do zastosowań kolejowych.

Zminimalizować ryzyko i poprawić bezpieczeństwo

Celem funkcji bezpieczeństwa jest ochrona ludzi, środowiska, a także zasobów. Zapobiegają one również zakłóceniom w pracy i produkcji. Do często spotykanych funkcji bezpieczeństwa należą: wyłączniki bezpieczeństwa lub monitoring czynników mogących stwarzać zagrożenie. Jeśli firma używa urządzeń związanych bezpieczeństwem, to na podstawie analizy potencjalnego zagrożenia musi określić wymagany „poziom nienaruszalności bezpieczeństwa” dla danej funkcji bezpieczeństwa. W takim scenariuszu uwzględnia się na przykład awarię lub wadliwe funkcjonowanie systemu, a także niewłaściwie wykonany projekt systemu. Na podstawie ustalonego poziomu SIL operatorzy zakładu wybierają odpowiednie komponenty i systemy dla swojego wyposażenia, które odpowiadają wymaganemu poziomowi nienaruszalności bezpieczeństwa.

Proces certyfikacji przeprowadziła niezależna i uznana na całym świecie firma TÜV Süd Rail z Monachium. W ramach certyfikacji w firmie COPA-DATA został przeprowadzony szczegółowy audyt. Analizie poddane zostały: procesy, procedury, narzędzia, standardy jakości i dokumentacja. Celem było określenie jak spełniają standardy systemów o strategicznym znaczeniu dla bezpieczeństwa.

 – Firmom, które obsługują urządzenia przemysłowe lub infrastrukturę drogową, powinno zagwarantować się bezpieczne działanie oraz wypełnianie międzynarodowych norm w procesach. Udzielając certyfikatu, firma TÜV Süd potwierdziła, że posiadamy wymagane kompetencje, by wdrażać procesy i systemy odpowiadające poziomowi SIL-2, a tym samym wspierać naszych klientów w uzyskiwaniu certyfikacji SIL dla ich urządzeń – wyjaśnia Reinhard Mayr, Product Manager w COPA-DATA.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
COPA-DATA Polska
ul. Josepha Conrada 51, Kraków
tel.  +48(12)2901054
www.copadata.com
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl