Proste zarządzanie zużyciem energii z Saia PCD - SABUR - SAIA BURGESS CONTROLS - E-MONITOR - ZARZĄDZANIE ZUŻYCIEM ENERGII ELEKTRYCZNEJ
Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.   Mouser Electronics Poland  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Proste zarządzanie zużyciem energii z Saia PCD
drukuj stronę
poleć znajomemu

Proste zarządzanie zużyciem energii z Saia PCD

Proste zarządzanie zużyciem energii z Saia PCD
źródło: SABUR

E-Monitor to nowy panel webowy Saia PCD z wbudowaną aplikacją S-Monitoring, która udostępnia funkcje pozwalające na zarządzanie zużyciem energii elektrycznej.

Aplikacja S-Monitoring służy do rejestracji i kontroli zużycia energii elektrycznej, prezentacji i analizy danych pomiarowych oraz ich udostępniania lokalnie i zdalnie. Obsługa aplikacji i samego panelu jest bardzo prosta i nie wymaga dodatkowych narzędzi ani pracochłonnej konfiguracji. E-Monitor jest gotowy do użycia od razu po wyjęciu z pudełka, a z jego uruchomieniem poradzi sobie każdy doświadczony elektryk.

Po podłączeniu liczników energii do panelu konfiguracja przebiega błyskawicznie – liczniki są automatycznie wykrywane, a zliczane przez nie wartości wyświetlane na panelu. Użytkownik otrzymuje dostęp do odczytanych danych wraz z informacją z którego licznika pochodzą. Dane pomiarowe (bieżące i historyczne) są prezentowane na wykresach i w tabelach, użytkownik może je przeglądać lokalnie i zdalnie (za pomocą przeglądarki internetowej). Poza energią czynną udostępnianych jest także wiele innych parametrów, w tym moc chwilowa, wartości I i U w fazach, cosØ, a także prognozowane koszty zużycia energii. Dane te dostępne są też w postaci plików CSV, umożliwiając ich analizę w MS EXCEL.

Do E-Monitora można podłączać liczniki energii elektrycznej z interfejsem S-Bus lub liczniki z wyjściem impulsowym S0 za pośrednictwem koncentratora impulsów PCD7.H104SE. Aplikacja S-Monitoring dostępna jest także na urządzenia mobilne z systemem Android oraz iOS.

Dla zwiększenia wygody użytkowników E-Monitor dostępny jest wraz z zestawem montażowym, który zawiera wszystkie elementy niezbędne do wykorzystania możliwości aplikacji S-Monitoring.

W zestawie znajdują się:

  • panel E-Monitor PCD7.D457VT5E0,
  • obudowa do montażu ściennego PCD7.D457-OWS1,
  • zasilacz Q.PS-AD2-240F,
  • moduł pamięci PCD7.R610 z kartą pamięci µSD 1GB PCD7.R-MSD1024,
  • niezbędne kable połączeniowe.

Wszystkie wymienione komponenty mogą być także zamawiane osobno.

E-Monitor stanowi rozwinięcie koncepcji i technologii znanych z panelu S-Energy Manager firmy Saia Burgess Controls. Podobnie jak jego poprzednik E-Monitor oferuje wysoką funkcjonalność przy niewielkiej liczbie komponentów. Jego instalacja jest prosta, a nakłady na eksploatację systemu minimalne, podczas gdy koszty zużycia energii mogą być rejestrowane i rozliczane zgodnie z rzeczywistym zużyciem już od chwili podłączenia urządzenia.

E-Monitor jest polecany jako narzędzie wspomagające uzyskanie certyfikatu ISO 50001 i innych certyfikatów związanych z efektywnością energetyczną przedsiębiorstw.

Więcej informacji

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
SABUR Sp. z o.o.
SABUR Sp. z o.o.
ul. Puławska 303, Warszawa
tel.  22 549 43 53
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl