Ekonomiczne moduły zdalnych we/wy E-Line firmy Saia Burgess Controls - SABUR - SAIA BURGESS CONTROLS
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Ekonomiczne moduły zdalnych we/wy E-Line firmy Saia Burgess Controls
drukuj stronę
poleć znajomemu

Ekonomiczne moduły zdalnych we/wy E-Line firmy Saia Burgess Controls

Ekonomiczne moduły zdalnych we/wy E-Line firmy Saia Burgess Controls
źródło: Sabur

Seria E-Line firmy Saia Burgess Controls, przeznaczona do realizacji aplikacji sterowania w automatyce budynkowej, została rozszerzona o siedem modeli modułów we/wy zdalnych RIO (linia S). Nowe urządzenia są kompatybilne z pozostałymi komponentami serii, mają mniej wbudowanych we/wy i niższą cenę. Moduły linii S mają nowocześnie zaprojektowaną konstrukcję, która dodatkowo przyspiesza montaż i ułatwia ich łączenie w sieć. W sprawniejszym zestawianiu modułów w sieć pomaga mostek, przeznaczony do zasilania i komunikacji. Nowe moduły mają także wbudowany terminator magistrali RS-485.

W dwóch modułach E-Line linii S zastosowano wejścia uniwersalne, które można skonfigurować zgodnie z indywidualnymi potrzebami (wybierając wejście cyfrowe 0-10 V lub analogowe − napięciowe albo rezystancyjne dla konkretnego typu czujnika). Wejścia uniwersalne są dostępne w modelach: PCD1.G2000-A20 i PCD1.G2200-A20.

Zadajniki umieszczone na płycie czołowej każdego z modułów pozwalają na lokalne zadawanie wartości (niezależnie od pracy jednostki nadrzędnej). Ręczne zadawanie parametrów można również realizować zdalnie (np. z pomocą panela HMI), za pośrednictwem gotowych szablonów webowych. Moduły RIO E-Line mogą być również zarządzane zdalnie, za pośrednictwem aplikacji webowej sterownika nadrzędnego. W sytuacji zaniku komunikacji ze stacją Master, wartości wyjść ustawiane są zgodnie z konfiguracją ręczną.

Nowe moduły serii E-Line mają wbudowany interfejs micro USB i RS-485. Port szeregowy pozwala na komunikację w sieciach S-Bus i Modbus RTU. Domyślnym protokołem jest Saia S-Bus, sieć Modbus można skonfigurować za pośrednictwem micro USB i bezpłatnej aplikacji E-Line App.
Konfiguracja modułów wykonywana jest w środowisku PG5 (dostępne są dedykowane bloki funkcyjne E-Suite i szablony webowe dla serii). Specjalnie dla modułów E-Line producent opracował także protokół S-Bus Extended, który zapewnia do czterech razy szybszą komunikację w zestawieniu z innymi urządzeniami serii Saia PCD.

Seria E-Line to sprawdzona, przemysłowa technologia sterowania, przygotowana zgodnie ze standardami dla szaf elektrycznych, a dodatkowo wyposażona we wszystkie funkcjonalności niezbędne do sterowania aplikacjami HVAC. Urządzenia są przystosowane do montażu na szynie DIN  i instalacji w szafkach elektrycznych, a kompaktowe rozmiary pozwalają na zastosowanie modułów nawet w niewielkich przestrzeniach.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
SABUR Sp. z o.o.
SABUR Sp. z o.o.
ul. Puławska 303, Warszawa
tel.  22 549 43 53
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl