Niezależne badanie parametrów świetlówek LED na Politechnice Warszawskiej - OŚWIETLENIE LED - ŚWIETLÓWKI LINIOWE - KANLUX - LAMPA LED - PARAMETRY LED - DIODY SMD - ŚWIETLÓWKI LED - PARAMETRY ŚWIETLNE
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Niezależne badanie parametrów świetlówek LED na Politechnice Warszawskiej
drukuj stronę
poleć znajomemu

Niezależne badanie parametrów świetlówek LED na Politechnice Warszawskiej

Niezależne badanie parametrów świetlówek LED na Politechnice Warszawskiej

Niezależne badania przeprowadzone niedawno przez Laboratorium Zakładu Techniki Świetlnej Politechniki Warszawskiej potwierdziły wysoką jakość lampy T8 LED SMD 18W-WW z oferty Kanlux. Firma posiada też własne Laboratorium Badawcze, gdzie na bieżąco kontroluje parametry świetlne lamp oraz sprawdza czy dostarczane na rynek produkty spełniają wymagania nakładane przez dyrektywy UE.

W źródłach światła T8 LED SMD zastosowano nowoczesne, wysokowydajne diody LED SMD pozwalające na znaczne obniżenie kosztów energii i wydatków związanych z eksploatacją i konserwacją oświetlenia. Co ciekawe, badania ekspertów Politechniki Warszawskiej wykazały, że testowane źródło oferuje wyższy strumień świetlny, niż ten zadeklarowany przez producenta. Badania strumienia świetlnego wykonano metodą obiektywną w kuli całkującej. Mierzono strumień świetlny bezpośrednio po włączeniu lampy oraz w stanie stabilizacji cieplnej po 30 minutach od włączenia. Badania kolorymetryczne wykonano również w kuli całkującej za pomocą kolorymetru oraz spektroradiometru.

Ponadto wyniki badań kolorymetrycznych lampy T8 LED SMD 18W-WW przekraczały podawaną wartość współczynnika oddawania barw Ra 80 (im współczynnik jest wyższy, tym barwy są lepiej oddawane, a oświetlane przedmioty wyglądają naturalniej). 

Badania zostały przeprowadzone na zlecenie redakcji kwartalnika „Oświetlenie LED”. Testom zostały poddane liniowe lampy o długości 120 cm, będące odpowiednikami tradycyjnych świetlówek liniowych produkowanych przez firmy Bemko, GTV, Kanlux i Osram oraz jedna lampa nieznanego producenta.

Jak w podsumowaniu badań zauważa redakcja - przy wyborze liniowych źródeł światła LED z szerokiej oferty rynkowej należy zwrócić uwagę nie tylko na cenę produktu, ale również na jego parametry techniczne podawane przez producenta. Istotne jest, by na produkcie znalazły się czytelna etykieta z nazwą producenta oraz schemat podłączenia lampy do instalacji. Przy analizie sensowności zamiany świetlówek na liniowe lampy LED w istniejących oprawach świetlówkowych należy brać pod uwagę nie tylko aspekty ekonomiczne, lecz także wiele dodatkowych czynników, jak warunki oświetleniowe powstające w wyniku takiej modernizacji, czy też korzyści uzyskiwane długoterminowo po zastosowaniu tego typu energooszczędnych źródeł światła.

Źródło: Kanlux

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Kanlux S.A.
Kanlux S.A.
ul. Objazdowa 1-3, Radzionków
tel.  +48 /32/ 388 74 00
fax.  +48 /32/ 388 74 99
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl