Rusza transgraniczna sieć światłowodowa Baltic Highway - ŚWIATŁOWODY - TRANSMISJA DANYCH - SIECI TELEINFORMATYCZNE - POŁĄCZENIE TRANSGRANICZNE - KABLE ŚWIATŁOWODOWE - INFRASTRUKTURA IT - BALTIC HIGHWAY
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Rusza transgraniczna sieć światłowodowa Baltic Highway
drukuj stronę
poleć znajomemu

Rusza transgraniczna sieć światłowodowa Baltic Highway

Rusza transgraniczna sieć światłowodowa Baltic Highway
fot. Data Logistics Center

Dzisiaj oficjalnie oddano do użytku Baltic Highway, czyli nowoczesną sieć transmisji danych, która łączy Tallin w Estonii z niemieckim Frankfurtem, przebiegając przez Rygę, Wilno, Warszawę i Berlin. Sieć działa w oparciu o światłowód wbudowany w obiekty infrastruktury zarządzanej przez spółki energetyczne, tj. linie wysokiego napięcia i rurociągi.

Baltic Highway to sieć światłowodowa o długości 3000 km charakteryzuje się wysoką niezawodnością, krótkim, bo zaledwie 35-milisekundowym czasem dostępu do danych możliwym dzięki dużej prędkości obrotowej dysku, wydajnością kanałową rzędu 100 G oraz całkowitą przepustowością 9,6 Tbitów na sekundę.

Projekt Baltic Highway był prowadzony przez trzech partnerów: Data Logistics Center (Litwa), Latvenergo (Łotwa) i Televõrk (Estonia). Proces tworzenia sieci danych realizowano przez ponad pięć lat, a cała inwestycja pochłonęła ponad 1,5 mln euro.

Baltic Highway jest pierwszą (i jak dotąd jedyną) jednolitą siecią, która nie składa się z odrębnych sieci obsługiwanych przez różnych operatorów, a korzysta z infrastruktury pojedynczego dostawcy. Ponadto stanowi ona infostradę gwarantującą najszybsze połączenie pomiędzy Europą Wschodnią i Zachodnią, umożliwiając łączność z Sankt Petersburgiem (Rosja) za pośrednictwem połączeń typu 100G, a z Białorusią w oparciu o połączenia 10G.

 – Stworzona przez nas sieć jest idealna dla operatorów tzw. dużych danych, jak również dla instytucji finansowych i banków, dla których możliwość szybkiej wymiany danych jest niezwykle istotna. Jest to również ważne osiągnięcie dla działających w Finlandii centrów danych Microsoft, Google i Yandex. Dotychczas musiały one stosować sieci transmisji danych typu 10G. Baltic Highway jest jak autostrada do Frankfurtu, przy czym nie występują na niej skrzyżowania i kontrole graniczne – powiedział Juozas Rumbutis, kierownik Działu Sprzedaży Data Logistics Center.

Źródło: Data Logistics Center

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Gość
Co to za brednie z dużą prędkością obrotową dysku? Albo sieć, albo dysk, chyba, że chodzi o porównanie - ale wówczas autora/tłumacza do podstawówki należy odesłać.
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl