Co warto wiedzieć o przetwornicach częstotliwości? - FALOWNIKI - DANFOSS - PRZETWORNICE CZĘSTOTLIWOŚCI - NAPĘDY ELEKTRYCZNE
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Co warto wiedzieć o przetwornicach częstotliwości?
drukuj stronę
poleć znajomemu

Co warto wiedzieć o przetwornicach częstotliwości?

Co warto wiedzieć o przetwornicach częstotliwości?
fot. Danfoss

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie napędów elektrycznych i sterowania w nowym wydaniu książki "Facts worth Knowing about Frequency Converters", wydanej przez firmę Danfoss.

Książka jest bardzo dobrze znana w świecie energoelektroniki i napędów, jako gruntowne wprowadzenie do sterowania silnikami za pomocą przetwornic częstotliwości, oraz wskazówek jak uzyskiwać najlepsze rezultaty.

Poza tym jest idealnym wprowadzeniem dla osób początkujących w dziedzinie sterowania silników. Dodatkowo to wspaniała książka również dla doświadczonych użytkowników, zawierająca takie tematy jak: 

  • Bardziej energooszczędne alternatywne rozwiązania dla standardowych silników asynchronicznych 
  • Różnorodne technologie silników i ich rodzaje, wymagające elastyczności od przetwornic częstotliwości 
  • Oszczędność energii z przemiennikami częstotliwości - istotny punkt dla wszystkich regionalnych programów oszczędzania energii 
  • Przetwornica częstotliwości jako ważny element w bezpieczeństwa funkcjonalnego maszyn 
  • Zagadnienia zakłóceń EMC oraz harmonicznych 
  • Dobór przemienników częstotliwości 

Dziś przetwornice częstotliwości są coraz częściej uznawane za istotny element optymalizacji pracy silnika i układów napędowych. Przetwornice częstotliwości są obecnie używane w coraz szerszym zakresie zastosowań w celu optymalizacji efektywności energetycznej i automatyki przemysłowej.

Podstawy technologii przetwornic częstotliwości nie zmieniły się diametralnie, ale wiele elementów zmieniło się szybko i bardzo. Oprogramowanie jest znacznie bardziej rozbudowane w dzisiejszych produktach, a pojawiające się nowe typy i technologie silników stawiają dodatkowe wymagania dotyczące kontroli silnika. Ponadto, nowe wymogi dotyczące efektywności energetycznej prowadzą do jeszcze większej liczby aplikacji wymagających zmiennym prędkości, a z czasem być może nawet do sytuacji kiedy wszystkie silniki będą kontrolowane poprzez przetwornicę częstotliwości.

W nowej edycji książki Facts worth Knowing about Frequency Converters, Danfoss zawiera najnowsze rozwiązania technologiczne, w tym ustawodawstwo i standaryzacje.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Danfoss Poland Sp. z o.o.
ul. Chrzanowska 5, Grodzisk Mazowiecki
tel.  022 7550700
fax.  022 7550701
www.danfoss.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl