Obsługa czujników przemysłowych na smartfonach i tabletach - CZUJNIKI - BLUETOOTH - ADAPTERY - SMART BRIDGE - GLASS MACHINE - CZUJNIKI PRZEMYSŁOWE - SZKLANA MASZYNA
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Obsługa czujników przemysłowych na smartfonach i tabletach
drukuj stronę
poleć znajomemu

Obsługa czujników przemysłowych na smartfonach i tabletach

Obsługa czujników przemysłowych na smartfonach i tabletach
fot. PEPPERL+ FUCHS

Dzięki rozwiązaniu SmartBridge można korzystać z zalet dostępnych w handlu urządzeń mobilnych w trakcie odbioru technicznego, parametryzacji, diagnostyki, konserwacji oraz obsługi czujników przemysłowych bez konieczności wykonywania czasochłonnego okablowania czy przeprowadzania prac instalacyjnych.

Szklana maszyna (glass machine) pokazuje w jaki sposób rozwiązanie SmartBridge zapewnia użytkownikom przejrzystość funkcji czujników. System składa się z adaptera oraz aplikacji na smartfony i tablety klasy PC.

 

Wykorzystanie smartfonów i tabletów dla potrzeb technologii czujników

Adapter SmartBridge jest wpięty w kabel zasilania czujnika, skąd czerpie energię konieczną do zasilania. Równolegle z komunikacją IO-Link z kontrolerem ustanawiane jest połączenie bezprzewodowe z urządzeniami mobilnymi.

Dzięki intuicyjnej aplikacji SmartBridge, dostępne w handlu smartfony i tablety PC ( z systemami Android i iOS) staja się wygodnymi wyświetlaczami i urządzeniami do obsługi czujników przemysłowych. Można je używać w trakcie odbioru i serwisowania czujników przemysłowych bez konieczności przeprowadzania czasochłonnej instalacji czy ingerencji w oprogramowanie sterujące.

W zależności od rodzaju zastosowania, adaptery mogą być wpinane w kable zasilające sterowników jako tymczasowe lub stałe doposażenie zawierające oprócz interfejsu IO-Link do czujnika i modułu Bluetooth również kartę pamięci.  Karta ta może rejestrować dane z czujników w trakcie dłuższego okresu czasu. Adaptery wyposażone są również w interfejs USB do odczytu zarejestrowanych danych.

Dzięki rozwiązaniu SmartBridge, nowoczesne tablety PC i smartfony stały się wygodnymi, mobilnymi urządzeniami sterującymi i wyświetlaczami z szerokim zakresem zastosowań:

  • Regulacja parametrów, odczyt i ponowny zapis ustawień (cyfrowy śrubokręt)
  • Wyświetlanie zmierzonych wartości, również dla czujników z cyfrowym transferem danych (inteligentny multimetr)
  • Rejestrowanie danych diagnostycznych i pomiarowych w dłuższych okresach czasu

Czujniki przemysłowe w zasięgu Internetu

Dodatkowe opcje są w pełni dostępne, gdy urządzenie przenośne zostaje podłączone do Internetu poprzez WLAN lub inny standard telekomunikacyjny, taki jak GSM/UMTS/LTE. Powstaje w ten sposób mostek od czujnika do Internetu umożliwiający korzystanie ze wszystkich usług oferowanych przez Internet.

SmartBridge to mały ewolucyjny krok w kierunku komunikacji horyzontalnej koniecznej dla scenariuszy Industry 4.0

Adapter SmartBridge, wpięty do okablowania zasilającego czujnik, ustanawia bezprzewodowe połączenie Bluetooth z urządzeniami mobilnymi.

Adapter SmartBridge, wpięty do okablowania zasilającego czujnik, ustanawia bezprzewodowe połączenie Bluetooth z urządzeniami mobilnymi.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl