COPA-DATA przedstawia laureatów konkursu zenon Challenge 2014 - LEGO - KONKURS TECHNOLOGICZNY - ZENON - COPA-DATA - ZENON CHALLENGE
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności COPA-DATA przedstawia laureatów konkursu zenon Challenge 2014
drukuj stronę
poleć znajomemu

COPA-DATA przedstawia laureatów konkursu zenon Challenge 2014

COPA-DATA przedstawia laureatów konkursu zenon Challenge 2014
fot. COPA-DATA

W kwietniu 2014 COPA-DATA zainaugurowała kolejną edycję konkursu zenon Challenge, w którym rywalizujące ze sobą projekty są oceniane pod kątem techniki, użyteczności i kreatywności. Po raz kolejny zespoły z całego świata zostały zaproszone do stworzenia rzeczywistych działających aplikacji do kontroli i wizualizacji na bazie oprogramowania zenon HMI/SCADA oraz robotów LEGO MINDSTORMS EV3. Spośród dziesięciu zgłoszonych projektów wygrał ten stworzony przez zespół ITS (Image Tweaking System) z Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Salzburgu w Austrii.

Na początku kwietnia 20 zespołów wyposażonych w zestaw LEGO MINDSTORMS EV3 i stworzone przez COPA-DATA oprogramowanie zenon przystąpiło do rywalizacji w tegorocznej edycji zenon Challenge. Ostatecznie połowie z tych zespołów, czyli 10, udało się spełnić wszystkie wymagania odnośnie uczestnictwa w konkursie i stworzyć odpowiednio przemyślane, innowacyjne i kreatywne projekty. Markus Wintersteller, członek jury zenon Challenge tak wspomina początek konkursu: „Od początku byliśmy bardzo ciekawi, jak będą prezentować się nowe projekty i już podczas wstępnych rozmów z uczestnikami nabraliśmy przekonania, że nasze oczekiwania zostaną spełnione i to z nawiązką. Nikt jednak nie przypuszczał, że finał konkursu będzie aż tak pasjonujący. W głosowaniu na poszczególne firmy byliśmy świadkami jak dwa zespoły ze ścisłej czołówki toczyły ze sobą równą walkę praktycznie do ostatniej minuty. To były prawdziwe emocje!”

Publiczne głosowanie jako decydujący czynnik sukcesu

Na pełną punktację składały się wyniki trzech części. 40% wszystkich głosów przyznało trzyosobowe jury (przedstawiciele firmy COPA-DATA oraz Partner Community Program). Wszyscy trzej eksperci od oprogramowania zenon oceniali wszystkie projekty pod kątem ich budowy, użyteczności i kreatywności. Kolejne 20% punktów zespoły mogły uzyskać dzięki udzieleniu odpowiedzi na pytania dotyczące danego projektu – tzw. „kroki do sukcesu” („Steps to Success”). Pozostałe 40% punktów zostało przyznanych przez społeczność fanów i sympatyków w ramach publicznego głosowania. Po zarejestrowaniu się i zalogowaniu na: www.zenon-challenge.com zainteresowani mogli codziennie oddać głos na swój ulubiony projekt – nie więcej niż jeden głos na każdą firmę. Lisette Lillo Fagerstedt, członek jury oceniający kreatywność projektów, wyjaśnia: „Szczególnie dwóm najlepszym zespołom udało się zmobilizować dużą społeczność fanów do codziennego głosowania na ich projekty. Ostatecznie to właśnie te głosy zadecydowały o obsadzie czołowych miejsc na liście zwycięzców.”

Zwycięskie projekty w konkursie zenon Challenge 2014:

I miejsce: Zespół ITS – Image Tweaking System, Uniwersytet Nauk Stosowanych w Salzburgu

Konkurs wygrał sześcioosobowy zespół “ITS – Image Tweaking System” z Wydziału Informatyki i Zarządzania Systemami (ITS) na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Salzburgu, który uzyskał łącznie 816 punktów. Zwycięski projekt stanowi przemyślaną konstrukcję robota, w której przy pomocy maleńkich klocków LEGO zostało wiernie odwzorowane logo. Projekt zenon, zabawny film z największą ilością głosów, maksymalna liczba punktów za „kroki do sukcesu” oraz najwyższa liczba punktów przyznana przez jury – wszystko to łącznie zapewniło zespołowi najwyższe miejsce na podium.

Dumni zwycięzcy zenon Challenge 2014 – zespół ITS (Image Tweaking System z Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Salzburgu) – cieszą się z wygranych nagród, czyli czeku o łącznej wartości 1000 euro, uprawniającego do wstępu na imprezę zenon Challenge, oraz kamery Sony Action Cam.

Dumni zwycięzcy zenon Challenge 2014 – zespół ITS (Image Tweaking System z Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Salzburgu) – cieszą się z wygranych nagród, czyli czeku o łącznej wartości 1000 euro, uprawniającego do wstępu na imprezę zenon Challenge oraz kamery Sony Action Cam.

Gero Gruber, członek jury oceniający użyteczność projektów, wyjaśnia: „Już na wczesnym etapie konkursu nie ulegało wątpliwości, że ten zespół ostatecznie uplasuje się w czołówce. Szczególnie wysoko jury oceniło użyteczność projektu. Właśnie pod tym względem zespół uzyskał wyraźną przewagę nad resztą uczestników.”

II miejsce: Zespół Vives Automation, VIVES University College

Drugie miejsce zajął zespół Vives Automation z VIVES University College w Belgii, któremu do zwycięstwa zabrakło zaledwie 18 punktów. Stworzony przez niego „Delta Robot”, wkładający plastikowe kulki do odpowiednich pojemników na podstawie kolorów, zyskał spore grono fanów. Uzyskując maksymalną liczbę punktów za „kroki do sukcesu”, a także drugą najwyższą ocenę od jury, Vives Automation zapewnił sobie dobrą pozycję wyjściową przed rundą finałową, czyli głosowaniem fanów. Tam praktycznie do końca walczył z zespołem ITS (Image Tweaking System) jak równy z równym i ostatecznie do zwycięstwa zabrakło mu zaledwie kilku kluczowych punktów.

III miejsce: Zespół AGH, Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica z Krakowa

Reprezentujący Akademię Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica zespół AGH uzyskał największą liczbę punktów w ocenie jury w kategorii technika dzięki zaproponowanemu rozwiązaniu „3 w 1” i ostatecznie zajął trzecie miejsce w całym konkursie.

Markus Wintersteller podsumowuje: „Zespół AGH umieścił wszystkie trzy projekty w jednym filmie, a szeroki zakres jego rozwiązania świadczy o bardzo dobrej znajomości oprogramowania zenon. Owa skuteczność wraz z nadzwyczajnym zaangażowaniem przełożyła się również na wiele głosów od społeczności fanów.”

Rywalizacja o trzecie miejsce była również zacięta. AGH uzyskał łącznie 433 punkty – tylko o pięć więcej niż „wielogeneracyjny zespół” AVM ze Szwajcarii, który pomimo doskonałej koncepcji i znakomitego filmu musiał ostatecznie zadowolić się czwartym miejscem.

Wszystkie filmy z prezentacjami projektów, informacje o konkursie zenon Challenge 2014 i jego laureatach, a także wywiad ze zwycięzcami z zespołu ITS znajdują się na stronie zenon Challenge: www.zenon-challenge.com.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
COPA-DATA Polska
ul. Josepha Conrada 51, Kraków
tel.  +48(12)2901054
www.copadata.com
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl