Zaawansowany komputer jednopłytkowy Gizmo 2 o architekturze x86 - DIY - FARNELL ELEMENT14 - KOMPUTER JEDNOPŁYTKOWY - SYSTEM-ON-A-CHIP - OPEN HARDWARE - GIZMO 2 - GIZMOSPHERE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Zaawansowany komputer jednopłytkowy Gizmo 2 o architekturze x86
drukuj stronę
poleć znajomemu

Zaawansowany komputer jednopłytkowy Gizmo 2 o architekturze x86

Zaawansowany komputer jednopłytkowy Gizmo 2 o architekturze x86
fot. Farnell element14

Gizmo 2 firmy GizmoSphere może działać zarówno pod kontrolą systemu Windows, jak i Linux, a ponadto ma bardzo przyjazną dla programistów obsługę portów wejścia-wyjścia.

Wczoraj Farnell element14 poinformował o dostępności platformy developerskiej typu „zrób to sam” organizacji non-profit GizmoSphere, będącej społecznością deweloperów. Gizmo 2 oparty jest na nagradzanej platformie typu SoC, w której zastosowano procesor AMD z serii G, przeznaczonej do systemów wbudowanych. Jest to już druga generacja tego jednopłytkowego komputera typu open hardware o architekturze x86. Cechuje go wydajność na poziomie 85 gigaflopów, a więc użytkownik otrzymuje moc wydajnego komputera połączoną z możliwościami wejścia-wyjścia typowymi dla mikrokontrolera.

 – Gizmo 2 to platforma, którą warto poznać i wziąć udział w nowej rewolucji technologicznej. Opracowując Gizmo 2, nie poprzestaliśmy jedynie na wstawieniu lepszego procesora, układu graficznego i portów we-wy. Poszerzyliśmy też grono naszych partnerów o firmę element14, ponieważ chcemy, aby nasza platforma typu zrób to sam była najlepsza na świecie – deklaruje Colin Cureton, Menedżer ds. produktów i technologii w GizmoSphere.

Gizmo 2 to zaawansowana płytka rozwojowa zaprojektowana w duchu open hardware i prosta do zmodyfikowania. Zastała ona wyposażona w dwurdzeniowy procesor GX-210HA firmy AMD zintegrowany z kartą graficzną AMD Radeon HD 8210E o wydajności porównywalnej z kartami w postaci niezależnych urządzeń. Użytkownik otrzymuje do dyspozycji moc obliczeniową 85 gigaflopów przy poborze energii wynoszącym zaledwie 9 watów. Jest to jedna z najwydajniejszych płytek rozwojowych o architekturze x86, idealna do realizacji projektów wymagających ogromnej szybkości działania i możliwości sterowania obiektami zewnętrznymi, a także odczytywania danych z wielu różnych źródeł, takich jak czujniki czy internet. Wśród bogactwa opcji i możliwości można wymienić dedykowany port HDMI, dodatkowe gniazda PCIe, gniazdo kart SD zapewniające pamięć masową/nieulotną, port mSATA do podłączania dysków SSD i gniazdo kart microSD. Komputer Gizmo 2 może posłużyć jako podstawa do realizacji szerokiej gamy projektów, obejmujących między innymi: systemy wbudowane, zastosowania typowe dla mikrokontrolerów, projekty wielordzeniowe, sterowanie przemysłowe i automatyka, konsole do gier, tzw. digital signage, systemy medyczne, urządzenia sieciowe i wiele innych. 

 – Jesteśmy bardzo dumni z tego, że wprowadzamy na rynek tę doskonałą płytkę x86 od GizmoSphere. Dzięki obsłudze zarówno Windows, jak i Linuksa, tak hobbyści, jak i profesjonaliści zyskają możliwość stworzenia szerokiej gamy zaawansowanych systemów wbudowanych o mocy obliczeniowej komputerów PC – powiedział David Shen, Dyrektor techniczny w grupie Premier Farnell.

Gizmo 2 góraGizmo 2 dół
Gizmo 2, jednopłytkowy komputer open hardware o architekturze x86, z procesorem APU firmy AMD z serii G przeznaczonej do systemów wbudowanych, sprzedawany przez firmę Farnell element14.
follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl