Samsung wycofuje się z rynku oświetlenia LED - LED - SAMSUNG ELECTRONICS - KOREA POŁUDNIOWA - KOMPONENTY - RYNEK OŚWIETLENIOWY
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Samsung wycofuje się z rynku oświetlenia LED
drukuj stronę
poleć znajomemu

Samsung wycofuje się z rynku oświetlenia LED

Samsung wycofuje się z rynku oświetlenia LED

Południowokoreański gigant Samsung Electronics zamierza zakończyć swoją działalność w branży oświetlenia LED wszędzie poza Koreą Południową. Koncern podjął tę decyzję pomimo identyfikacji tego sektora jako kluczowego obszaru wzrostu jeszcze cztery lata temu. 


  Będziemy nadal aktywni w branży LED poprzez nasz biznes komponentów LED-owych – deklaruje Samsung w swoim oświadczeniu, dodając, że będzie koncentrować się na produktach konsumenckich, takich jak telewizory.

Zdaniem analityków wycofanie się Samsunga z rynku oświetleniowego jest wynikiem rosnącej konkurencji ze strony chińskich producentów, ponieważ popyt na oświetlenie LED pozostaje silny zgodnie z przewidywaniami.

Z presją cenową muszą sobie radzić również pionierzy tej branży. We wrześniu br. holenderski Philips ogłosił restrukturyzację i wydzielenie ze swojego biznesu osobnej spółki oświetleniowej. Dwa miesiące wcześniej na program oszczędnościowy i redukcję zatrudnienia zdecydował się niemiecki Osram.

W 2010 roku Samsung przedstawił LED-y, fotowoltaikę, akumulatory do samochodów hybrydowych, urządzenia medyczne i biofarmaceutyka jako pięć kluczowych obszarów wzrostu koncernu do 2020 roku. Jednak w przypadku oświetlenia LED okazało się, że trudno jest konkurować z firmami już od dawna obecnymi na rynku, takimi jak Philips i Osram w krajach rozwiniętych. Z kolei na rynkach wschodzących trzeba się zmagać z tanimi chińskimi konkurentami.

Niektóre media spekulują, że Samsung może również wycofać się z biznesu solarnego. Rzecznik Samsung SDI zapewnił, że firma kontynuuje badania i rozwój w tym sektorze, ale analitycy twierdzą, że ostatnie spadki cen ropy naftowej i pozycja chińskich graczy znacznie oddala perspektywę sukcesu na tym rynku.

Źródło: einfomax.co.kr via ledinside.com

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl