Pomiar indukcyjny - ogłoszenie zwycięzców konkursu - TEXAS INSTRUMENTS - PROJEKTOWANIE - PRZETWORNIKI - WYKRYWACZ METALU - KONKURS TECHNOLOGICZNY - FARNELL ELEMENT14 - POMIAR INDUKCYJNY - LDC1000
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Pomiar indukcyjny - ogłoszenie zwycięzców konkursu
drukuj stronę
poleć znajomemu

Pomiar indukcyjny - ogłoszenie zwycięzców konkursu

Pomiar indukcyjny - ogłoszenie zwycięzców konkursu
fot. Farnell element14

Firma element14 wybrała zwycięskie projekty w konkursie Pomiar indukcyjny polegającym na wykorzystaniu pierwszego na świecie przetwornika indukcyjno-cyfrowego od firmy Texas Instruments. Belgijski projektant Sammy Peiren zdobył główną nagrodę za swoją koncepcję mikrofonu na USB, a holenderski projektant Elbert Kreukniet za projekt bezprzewodowego wykrywacza metali otrzymał nagrodę przyznawaną przez członków społeczności. Te dwa projekty wyróżniały się, ponieważ zapewniały nowe możliwości wykorzystania pomiaru indukcyjnego — bezkontaktowej, bezmagnesowej technologii pomiaru.  

 – Nieustannie zadziwia nas poziom talentu i kreatywności drzemiący w naszej społeczności ponad 250 tys. inżynierów. W tym konkursie Sammy i Elbert wyróżnili się dzięki projektom, które nie tylko rzuciły nowe światło na to, co można osiągnąć dzięki pomiarowi indukcyjnemu, ale także wpisaniem się w nasze zobowiązanie do innowacyjności i zaangażowanie w branżę Internetu rzeczy – mówi Dianne Kibbey, Globalny dyrektor ds. społeczności w firmie element14. 

mikrofon na USB stworzony przez Peirena wykorzystuje przetwornik LDC1000 do wykrywania fal dźwiękowych o wyższej gęstości i zapewnia większy zakres dynamiczny. Bezprzewodowy wykrywacz metali przygotowany przez Kreuknieta łączy moduł LDC1000 z aplikacją na smartfona (wykorzystując łączność Bluetooth lub Wi-Fi), co pozwala wprowadzać korekcję głębokości i określać pozycję, a to z kolei zapewnia jeszcze precyzyjniejsze wykrywanie metali.

Peiren, Kreukniet i pozostałych ośmiu finalistów z całego świata otrzymało moduł ewaluacyjny DC1000, a dodatkowo €213.84 na dodatkowe podzespoły i licencję na oprogramowanie CadSoft Eagle Pro. Jako zdobywca nagrody głównej, Peiren otrzyma iPada Air 128 GB, słuchawki Beats by Dr. Dre oraz etui Smart Case na iPada Air. Kreukniet, zdobywca nagrody społeczności element14, otrzyma iPada Air 32 GB oraz zestaw słuchawkowy z pilotem i mikrofonem firmy Apple.

Pozostałe projekty to m.in. wykrywacz trzęsień ziemi zdolny wysłać ostrzeżenie na kilka sekund przed uderzeniem niszczących fal, nieinwazyjne urządzenie mierzące poziom żelaza we krwi, a także czujnik wykrywający ruch ciała i zmiany rytmu serca.

 – Projekty te demonstrują możliwości innowacyjnych inżynierów. Nowatorskie sensory, takie jak LDC1000, pozwalają im rozwinąć skrzydła„TI pragnie pogratulować zwycięzcom i już nie może się doczekać, co nowego wymyślą, posuwając naprzód rewolucję w zakresie sensorów – wyjaśnia Jon Baldwin, Menedżer ds. ścieżek sygnałowych w czujnikach w firmie TI. 

 – Ten konkurs pokazał zaledwie kilka ze sposobów, w jakie pomiar indukcyjny może pomagać wykrywać i zbierać kluczowe informacje z urządzeń zdalnych. Przedstawione pomysły mogą znaleźć zastosowanie w branży automatyki przemysłowej i mamy nadzieje, że nasz konkurs zainspiruje innych inżynierów do odkrywania i sprawdzania coraz to nowszych sposobów zastosowania pomiaru indukcyjnego oraz przetwarzania odczytów na sygnał cyfrowy – mówi Kibbey.

Więcej informacji na temat konkursu „Pomiar indukcyjny” znaleźć można na stronie: http://www.element14.com/community/groups/sensor-technology.  

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl