Nowe rozwiązania w dziedzinie systemów automatyki przemysłowej i systemach PLC - PROFIBUS - MODBUS TCP/IP - CONRAD - WACHENDORFF - DEVICENET - CANOPEN - CC-LINK
Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.   Mouser Electronics Poland  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowe rozwiązania w dziedzinie systemów automatyki przemysłowej i systemach PLC
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowe rozwiązania w dziedzinie systemów automatyki przemysłowej i systemach PLC

Nowe rozwiązania w dziedzinie systemów automatyki przemysłowej i systemach PLC

Wachendorff, jeden z najbardziej znanych dostawców elementów automatyki przemysłowej, posiada w swej ofercie urządzenia I/O (wejść/wyjść) dające możliwość rozszerzenia ilości portów na wszystkich magistralach przemysłowych, takich jak DeviceNet, PROFIBUS, CANopen, CC-Link i inne. Dostępne w Conrad Electronic moduły wejść i wyjść – oprócz stabilnej pracy i dużej wytrzymałości – cechują się niewielkimi rozmiarami. Wszystkie zaprojektowane po to, aby urządzenia sterujące nie rozrastały się do rozmiarów powodujących wzrost kosztów samej instalacji. Wszystkie moduły zostały stworzone z myślą o tworzeniu systemów o kompaktowych rozmiarach oraz innowacyjnych funkcjonalnościach.

Wśród najnowszych urządzeń znajdują się moduły z serii S zaprojektowane w oparciu o trzy podstawowe założenia: wysoka stabilność, wygodne użytkowanie i ekonomiczna instalacja. Każdy moduł jest projektowany z myślą o pracującym z zaawansowanymi podzespołami użytkowniku i jego potrzebach.

Zamierzony cel udało się osiągnąć głównie za sprawą zastosowania nowatorskiego rozwiązania RTB (ang. Removable Terminal Block – Odłączalny Blok Zacisków). Rozwiązanie to daje możliwość  znacznej oszczędności przestrzeni. Dodatkowo Odłączane Bloki Zacisków ułatwiają optymalizację oraz zarządzanie połączeniami, gdyż moduł zacisków jest znacznie mniejszy niż w produktach konkurencji. Dzięki temu odłączanie i dokonywanie niezbędnych modyfikacji nie sprawia problemów.

Cały system jest zbudowany z trzech prostych modułów:

  • Adapter sieci – urządzenie rozpoznające sygnał magistrali,
  • Moduł I/O– odpowiedzialny za udostępnienie portów wejścia np.: dla czujników i innych elementów oraz portów wyjścia dla m.in. urządzeń wykonawczych,
  • Moduł końcowy, który zabezpiecza układ mechanicznie.

Jednym z przykładowych urządzeń jest moduł magistrali MODBUS TCP/IP NA9189, który ustawiony jako Slave, sprawia, że możliwe jest połączenie między systemami FnIO i Modbus TCP/IP. Moduły I/O w trybie automatycznym wykrywają węzły magistrali, tworząc obraz procesu lokalnego. Kolejność analogowych modułów rozszerzających (wymiana danych ang. word by word) i modułów cyfrowych (wymiana danych ang. bit by bit), jest dowolna i może być mieszana. Wewnętrzny obraz procesu na module NA9189 przechowywany jest, poprzez sieć Modbus TCP/IP,w pamięci własnej kontrolerów. Dzięki podziałowi obrazu procesu w obszarze danych wejściowych i wyjściowych, dane procesowe są odczytywane z magistrali MODBUS, następnie przetwarzane na wyjściach sterujących i wyjściach danych procesowych za pośrednictwem magistrali MODBUS.

Obraz procesu jest tworzony automatycznie i generowany w kolejności występowania gniazd modułów rozszerzeń. W przypadku wymiany danych w systemie bitowym w cyfrowym module rozszerzającym następuje podsumowanie przepustowości w stosunku do danych analogowych. Jeśli nastąpi przekroczenie liczby cyfrowych I/O 8 bitów, kolejny bit jest przejmowany przez kolejny moduł magistrali.

Zobacz wszystkie produkty marki Wachendorff w sklepie Conrad.pl!

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Conrad Electronic Sp. z o.o.
ul. Kniaźnina 12, Kraków
tel.  12 622 98 22
www.conrad.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl