Komunikacja urządzeń pomiarowych M-Bus z siecią Modbus-TCP - POMIARY - MODBUS - MBUS - URZĄDZENIA POMIAROWE - SIECI PRZEMYSŁOWE - PROFIBUS - PROFINET - MODBUS TCP - HMS INDUSTRIAL NETWORKS - CANOPEN - BRAMKA DOSTĘPOWA - ANYBUS
Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Mouser Electronics Poland   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Komunikacja urządzeń pomiarowych M-Bus z siecią Modbus-TCP
drukuj stronę
poleć znajomemu

Komunikacja urządzeń pomiarowych M-Bus z siecią Modbus-TCP

Komunikacja urządzeń pomiarowych M-Bus z siecią Modbus-TCP
fot. HMS

Nowa bramka dostępowa firmy HMS Industrial Networks umożliwia monitorowanie danych z urządzeń pomiarowych M-Bus za pośrednictwem sieci Modbus-TCP

M-Bus (Meter-Bus) to standard komunikacyjny szeroko stosowany w urządzeniach pomiarowych. Znajduje zastosowanie głównie w budynkach do transmisji danych z liczników poboru energii elektrycznej, gazomierzy, wodomierzy i innych mierników zużycia mediów. Wprowadzając dane z tego typu urządzeń do sterownika PLC lub systemu SCADA, użytkownik zyskuje możliwość podglądu zarówno całkowitego zużycia energii, jak i poszczególnych parametrów, które wcześniej musiały być sprawdzane oddzielnie.

Zasada działania

Bramka dostępowa Anybus M-Bus to Modbus TCP dekoduje telegramy M-Bus i mapuje wartości przesyłane z miernika w rejestrach Modbus. Konfiguracja i mapowanie odbywają się za pomocą narzędzia konfiguracyjnego obsługiwanego z poziomu przeglądarki internetowej bez potrzeby programowania. Istnieje możliwość podłączenia do 20 modułów M-Bus slave i umożliwienia im komunikacji przez sieć Modbus-TCP.

Łączność z innymi sieciami za pomocą bramek Anybus X-gateway

Istnieje możliwość rozbudowy instalacji poprzez sparowanie bramki dostępowej M-Bus z bramką Anybus X-gateway Modbus-TCP, co w rezultacie daje możliwość transmisji danych z urządzeń M-Bus do większości sieci przemysłowych. Dostępne są wersje dla standardów CANopen, CC-Link, ControlNet, DeviceNet, EtherCAT, EtherNet/IP, Modbus RTU, PROFIBUS i PROFINET.

Mniejsze zużycie energii

 – Widzimy duży rynek dla tego rozwiązania. Wiele firm stara się w ostatnim czasie ograniczyć zużycie energii. Ich linie produkcyjne są często podłączone do jakiejś sieci przemysłowej, ale indywidualne parametry budynków, takie jak zużycie energii elektrycznej, wody, gazu itp. są zazwyczaj monitorowane za pomocą oddzielnych systemów M-Bus. Dzięki oferowanemu przez nas rozwiązaniu, właściciele zakładów przemysłowych będą mogli analizować i optymalizować zużycie energii z wykorzystaniem sterowników PLC podłączonych do Modbus-TCP i innych sieci – powiedział Niklas Selander, menadżer produktu w HMS. 

Konwerter Anybus M-Bus - Modbus TCP od HMS Industrial Networks w Polsce dostarcza firma Elmark Automatyka.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
ELMARK Automatyka S.A.
ELMARK Automatyka S.A.
ul. Niemcewicza 76, Warszawa-Wesoła
tel.  22 773 79 37
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl