Osram tnie koszty i wprowadza program oszczędnościowy - ZWOLNIENIA - NIEMCY - OSRAM - RYNEK OŚWIETLENIOWY
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Osram tnie koszty i wprowadza program oszczędnościowy
drukuj stronę
poleć znajomemu

Osram tnie koszty i wprowadza program oszczędnościowy

Osram tnie koszty i wprowadza program oszczędnościowy
fot. OSRAM

Niemiecki koncern oświetleniowy Osram poinformował, że zamierza wprowadzić program oszczędnościowy. W ramach restrukturyzacji firma musi ściąć koszty o 260 mln euro i zwolnić prawie 8 tys. pracowników – poinformowała Rzeczpospolita.

W latach 2015 - 2017 koncern pożegna się z 1700 pracownikami z Niemiec i 6100 pracownikami poza granicami Niemiec. Zwolnienia dadzą oszczędności rzędu 260 mln euro. Całkowity koszt restrukturyzacji firma szacuje na 450 mln euro.

Decyzja o restrukturyzacji i rozpoczęciu programu oszczędnościowego związana jest z wynikami koncernu za ostatni kwartał, które pokazują 14-proc. spadek obrotów miedzy kwietniem a czerwcem. Mimo sporego wzrostu sprzedaży produktów LED-owych, na których koncern koncentruje się ostatnim czasie. Ogromny spadek sprzedaży zanotowano natomiast w segmencie żarówek i świetlówek.

Koncern obniżył już w maju prognozę całkowitą na 2014 rok - obrót nie przekroczy wyniku zeszłorocznego. W 2013 roku obrót był na poziomie prawie 5,3 mld euro. Po podatku wyniósł 33,6 mln euro.

Według informacji niemieckiej prasy, na które powołuje się Rzeczpospolita, największe zwolnienia będą miały miejsce w zakładach w Monachium, Eichstätt, Augsburgu i Berlinie.

Źródło: ekonomia.rp.pl

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Gość
pracownicy nauczą się programowania w C++, Javie i szybko znajdą pracę. Niech żyje jebany liberalizm.
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl