Spalarnia we Włoszech produkuje energię z narkotyków - WŁOCHY - SPALANIE BIOMASY - SPALARNIE - NARKOTYKI
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Spalarnia we Włoszech produkuje energię z narkotyków
drukuj stronę
poleć znajomemu

Spalarnia we Włoszech produkuje energię z narkotyków

Spalarnia we Włoszech produkuje energię z narkotyków
fot. Lukas Riebling/CC/Wikimedia Commons

Włoska policja znalazła niekonwencjonalny sposób na pozbycie się skonfiskowanych handlarzom narkotyków. W pierwszym półroczu 2014 r. w specjalnej spalarni zniszczono ponad 2 tony zakazanych substancji, głównie kokainy i marihuany, uzyskując przy okazji energię elektryczną - poinformował serwis PAP.

W spalarni w Ponte Malnome pod Rzymem zniszczono w ostatnich latach wszelkiego rodzaju narkotyki i substancje odurzające, skonfiskowane podczas wielu operacji w ramach walki z ich produkcją i handlem.

W 2011 roku do spalarni trafiło 3,1 tony narkotyków, ponad 9 ton w 2012 r., a trzy tony w zeszłym roku. W pierwszym półroczu tego roku policja odebrała handlarzom w Rzymie i okolicach 2,2 tony narkotyków.

W swoim komunikacie PAP zaznacza, że ilość ta trafiła w ręce policji jeszcze przed rozpoczęciem sezonu letniego, gdy na ulicach włoskiej stolicy bawią się tysiące ludzi i kiedy dilerzy narkotyków zbierają prawdziwe żniwo.

W rekordowym 2012 roku do spalarni trafiło ponad 2 tony najczystszej kokainy o wartości rynkowej 500 milionów euro. Wszystko przy zachowaniu najostrzejszych środków bezpieczeństwa.

Źródło: PAP

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Filip z konopi
Kilka ton narkotykowej biomasy to nic w porównaniu z ilością energii, która została zużyta na wytworzenie tych narkotyków. Prądożerne lampy, systemy nawadniania, a w przypadku twardych narkotyków całe laboratoria...
Niemniej ciekawy sposób na utylizację :)
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl