90% Włochów woli energię odnawialną od nuklearnej - ENERGETYKA - ENERGIA JĄDROWA - ENERGIA ATOMOWA - JAPONIA - ENERGIA ODNAWIALNA - ELEKTROWNIE JĄDROWE - OZE - WŁOCHY - ENERGIA NUKLEARNA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności 90% Włochów woli energię odnawialną od nuklearnej
drukuj stronę
poleć znajomemu

90% Włochów woli energię odnawialną od nuklearnej

90% Włochów woli energię odnawialną od nuklearnej
fot. Lollie-Pop/CC/Flickr

Prawie 90 procent Włochów woli, aby inwestowano w produkcję energii odnawialnej niż w nuklearnej - wynika z sondażu. 17 procent Włochów przyznało, że zmieniło zdanie na temat energii jądrowej po katastrofie w Japonii.

Według sondażu przeprowadzonego w ostatnich dniach przez biuro Mediawatch 68 procent Włochów w wieku od 18 do 70 lat sprzeciwia się wykorzystaniu energii nuklearnej w swym kraju.

Badania te przedstawiono w przeddzień ogłoszenia przez rząd Silvio Berlusconiego rocznego moratorium na decyzje dotyczące powrotu do produkcji energii jądrowej i lokalizacji wytwarzających ją elektrowni.

Wcześniej centroprawicowy gabinet zapowiadał, że w 2013 roku ma rozpocząć się budowa pierwszej z czterech planowanych elektrowni jądrowych we Włoszech. 

Włoski plan działań na rzecz energii odnawialnej zakłada, że do 2020 roku prawie 29 procent energii elektrycznej będzie pochodziło z OZE. Włochy są obecnie krajem, w którym najszybciej w Europie rozwija się rynek fotowoltaiki i planowane są spektakularne projekty OZE.

PAP

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl