Korzystający z bardzo precyzyjnej technologii RFID Dynamic Rack Control przekazuje administratorom dokładne informacje o konfiguracji racków. Umieszczone na zainstalowanych urządzeniach tagi RFID bezstykowo i w czasie rzeczywistym przekazują dane do listwy antenowej RFID i dalej do konsoli zarządzania. Ułatwia to planowanie, udostępnianie i wyszukiwanie błędów w centrum danych.
Rittal Dynamic Rack Control (DRC) zapowiada koniec przestarzałych i niekompletnych wykazów. Dzięki bardzo precyzyjnej antenie RFID w racku oraz tagom RFID na urządzeniach administratorzy w każdej chwili wiedzą, jakie komponenty i w jakiej jednostce wysokości płaszczyzny 19“ są zainstalowane. Konfigurowalne tagi mogą zapisywać różne informacje jak terminy konserwacji, konfiguracja sprzętowa oraz udostępniane przez urządzenia aplikacje lub usługi i automatycznie przekazywać do oprogramowania zarządzającego. Dzięki tagom informacje „podążają“ za urządzeniem końcowym, nawet gdy zostanie przeniesione w inne miejsce w racku lub do innej szafy serwerowej w centrum danych.
Głównym elementem Dynamic Rack Control jest bardzo precyzyjna antena RFID do Rittal TS IT Rack. Jest ona w stanie niezawodnie przypisać tagi RFID do każdego otworu montażowego jednostki wysokości (U). To nie takie proste: Każda jednostka posiada w odległości zaledwie ośmiu milimetrów trzy otwory montażowe; w szafie o wysokości 42 U jest ich 126. Mimo to antena musi jednoznacznie rozpoznawać każdy z tagów.
Można ją zamówić bezpośrednio wraz z TS IT jako element wyposażenia lub zainstalować później, w razie potrzeby. Przemyślany system montażu ułatwia instalację i nie wymaga żmudnej kalibracji.
Dla każdego otworu montażowego umieszczona w antenie dioda LED może sygnalizować, czy w danym miejscu wymagana jest ingerencja znacznie ułatwiając wyszukiwanie błędów. Technicy serwisu nie muszą już szukać właściwego urządzenia w szafie, tylko orientują się wg wskazań LED. Za pomocą technologii RFID – w połączeniu z Power Distribution Units (PDU) – została także rozwiązana kwestia, do jakiego urządzenia należy dana wtyczka zasilania. Każdy, kto dotychczas miał wątpliwości, czy wyciągnie zły kabel odłączając od sieci niewłaściwy serwer, nie powinien mieć już tego problemu. Dzięki powiązaniu danych na tagach RFID z PDU oprogramowanie zarządzające może oznaczyć właściwe gniazdko PDU świecącą diodą LED.
Antena RFID systemu DRC jest połączona z Processing Unit Rittal CMC III (Computer Multi Control). System monitorowania przetwarza dane i przekazuje do oprogramowania zarządzającego jak RiZone 3.5. Wdrożenie DRC jest także wykonalne z każdą inną platformą zarządzania pod warunkiem, że obsługuje protokół SNMP do komunikacji z urządzeniami końcowymi. Rittal używa technologii HF RFID o częstotliwości 13,56 MHz, która umożliwia szczególnie kompaktowe wymiary modułu antenowego.
Dane na tagach są zapisywane w standardzie ISO 15693. Dzięki temu mogą być zapisywane i odczytywane za pomocą ogólnodostępnych czytników, zarówno w stanie zainstalowanym w szafie, jak też gdy komponenty są wymontowane.
Czytaj też: Cud przestrzenny w centrum danych
REKLAMA |
REKLAMA |
REKLAMA |