Rittal RiZone 3.5 ułatwia zarządzanie rackami - RFID - RITTAL - CENTRUM DANYCH - RITTAL RIZONE - PDU - SZAFY TS IT - TECHNIKA MONTAŻOWA - CMC III
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Rittal RiZone 3.5 ułatwia zarządzanie rackami
drukuj stronę
poleć znajomemu

Rittal RiZone 3.5 ułatwia zarządzanie rackami

Rittal RiZone 3.5 ułatwia zarządzanie rackami
fot. Rittal

Korzystający z bardzo precyzyjnej technologii RFID Dynamic Rack Control przekazuje administratorom dokładne informacje o konfiguracji racków. Umieszczone na zainstalowanych urządzeniach tagi RFID bezstykowo i w czasie rzeczywistym przekazują dane do listwy antenowej RFID i dalej do konsoli zarządzania. Ułatwia to planowanie, udostępnianie i wyszukiwanie błędów w centrum danych.

Rittal Dynamic Rack Control (DRC) zapowiada koniec przestarzałych i niekompletnych wykazów. Dzięki bardzo precyzyjnej antenie RFID w racku oraz tagom RFID na urządzeniach administratorzy w każdej chwili wiedzą, jakie komponenty i w jakiej jednostce wysokości płaszczyzny 19“ są zainstalowane. Konfigurowalne tagi mogą zapisywać różne informacje jak terminy konserwacji, konfiguracja sprzętowa oraz udostępniane przez urządzenia aplikacje lub usługi i automatycznie przekazywać do oprogramowania zarządzającego. Dzięki tagom informacje „podążają“ za urządzeniem końcowym, nawet gdy zostanie przeniesione w inne miejsce w racku lub do innej szafy serwerowej w centrum danych.

Precyzyjna antena RFID jako główny element

Głównym elementem Dynamic Rack Control jest bardzo precyzyjna antena RFID do Rittal TS IT Rack. Jest ona w stanie niezawodnie przypisać tagi RFID do każdego otworu montażowego jednostki wysokości (U). To nie takie proste: Każda jednostka posiada w odległości zaledwie ośmiu milimetrów trzy otwory montażowe; w szafie o wysokości 42 U jest ich 126. Mimo to antena musi jednoznacznie rozpoznawać każdy z tagów.

Można ją zamówić bezpośrednio wraz z TS IT jako element wyposażenia lub zainstalować później, w razie potrzeby. Przemyślany system montażu ułatwia instalację i nie wymaga żmudnej kalibracji.

Mniejsze ryzyko dzięki wyszukiwaniu błędów

Dla każdego otworu montażowego umieszczona w antenie dioda LED może sygnalizować, czy w danym miejscu wymagana jest ingerencja znacznie ułatwiając wyszukiwanie błędów. Technicy serwisu nie muszą już szukać właściwego urządzenia w szafie, tylko orientują się wg wskazań LED. Za pomocą technologii RFID – w połączeniu z Power Distribution Units (PDU) – została także rozwiązana kwestia, do jakiego urządzenia należy dana wtyczka zasilania. Każdy, kto dotychczas miał wątpliwości, czy wyciągnie zły kabel odłączając od sieci niewłaściwy serwer, nie powinien mieć już tego problemu. Dzięki powiązaniu danych na tagach RFID z PDU oprogramowanie zarządzające może oznaczyć właściwe gniazdko PDU świecącą diodą LED.

Podłączenie przez Rittal CMC III

Antena RFID systemu DRC jest połączona z Processing Unit Rittal CMC III (Computer Multi Control). System monitorowania przetwarza dane i przekazuje do oprogramowania zarządzającego jak RiZone 3.5. Wdrożenie DRC jest także wykonalne z każdą inną platformą zarządzania pod warunkiem, że obsługuje protokół SNMP do komunikacji z urządzeniami końcowymi. Rittal używa technologii HF RFID o częstotliwości 13,56 MHz, która umożliwia szczególnie kompaktowe wymiary modułu antenowego.

Dane na tagach są zapisywane w standardzie ISO 15693. Dzięki temu mogą być zapisywane i odczytywane za pomocą ogólnodostępnych czytników, zarówno w stanie zainstalowanym w szafie, jak też gdy komponenty są wymontowane.

Czytaj też: Cud przestrzenny w centrum danych

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Rittal Sp. z o.o.
ul. Krakowiaków 48, Warszawa
tel.  22 310 06 00
fax.  22 310 06 16
www.rittal.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl