Nowa pompa A1VO pozwala zaoszczędzić nawet do 10 000 litrów oleju napędowego - UKŁADY HYDRAULICZNE - POMPY - MASZYNY SAMOJEZDNE - POMPA OSIOWA
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowa pompa A1VO pozwala zaoszczędzić nawet do 10 000 litrów oleju napędowego
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowa pompa A1VO pozwala zaoszczędzić nawet do 10 000 litrów oleju napędowego

Nowa pompa A1VO pozwala zaoszczędzić nawet do 10 000 litrów oleju napędowego
fot. Bosch Rexroth

Pompa o zmiennej wydajności A1VO firmy Bosch Rexroth jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku i umożliwia zastosowanie energooszczędnego układu Load-Sensing również w ciągnikach o niskiej mocy.

Specjalnie skonstruowana dla segmentu ciągników o niskiej mocy pompa osiowa o zmiennej wydajności o handlowej nazwie A1VO zmniejsza zużycie oleju napędowego nawet do 10 tys. litrów w ciągu całego okresu użytkowania maszyny wynoszącego 6000 roboczogodzin. Różnica w cenie nowej pompy A1VO o zmiennej wydajności w porównaniu do pomp o stałej wydajności zmniejsza się tak bardzo, że po raz pierwszy pozwala na ekonomiczne przejście ze stosowanego dotychczas systemu Open-Center na system Load-Sensing. Rozwiązanie to wykorzystuje moc hydrauliczną w zależności od zapotrzebowania w układzie hydraulicznym. Symulacje prowadzone z często stosowanym na rynku silnikiem Diesla o mocy 90 KM potwierdzają oszczędność zużycia paliwa pomiędzy 10% a 15% na jedną roboczogodzinę przy pracy w trybie mieszanym.

W większych ciągnikach system Load- Sensing przyjął się już w dużym stopniu jako technologia zmniejszająca zużycie paliwa i redukcji emisji spalin. Dla bardzo wrażliwego na ceny segmentu małych ciągników układ Load Sensing , jak dotychczas, był zbyt kosztowny. W związku z tym firma Bosch Rexroth podczas konstrukcji nowej pompy o zmiennej wydajności A1VO uwzględniła potrzeby tego segmentu rynku - m.in. poprzez ulokowanie wszystkich przyłączy w płycie tylnej pompy i wyraźne zmniejszenie różnorodności typów. Upraszcza to produkcję i przyczynia się do tego, że dla segmentu małych ciągników osiągnięty zostaje odpowiedni stosunek ceny do zainstalowanej mocy. Aby ułatwić producentom ciągników zastosowanie nowej pompy, A1VO przypomina wymiarami i danymi technicznymi pompy o stałej wydajności, które dotychczas były przez nich stosowane. Przy objętości 35 cm3 jest ona obliczona na prędkość obrotową do 3 000 obr/min. Pompa o zmiennej wydajności osiąga ciśnienie robocze 250 bar oraz ciśnienie szczytowe nawet do 315 bar i wydajność do 105 l/min. Współczynnik sprawności wynosi blisko 90%. Żywotność jest porównywalna z wariantami A10VO i A10VNO stosowanymi w dużych ciągnikach.

Na podstawie obszernych symulacji z wykorzystaniem oryginalnych danych pochodzących z charakterystyki popularnego na rynku silnika Diesla o mocy 90 KM, firma Bosch Rexroth obliczyła oszczędności w zużyciu paliwa pomiędzy 10 a 15,9 % na jedną roboczogodzinę. Przy tym wyniki uwzględniają różne cykle obciążenia: zaczynając od trybu jezdnego bez obciążenia układu hydraulicznego, poprzez tryb z częściowym obciążeniem, aż po pełne obciążenie układu hydraulicznego roboczego. Największe oszczędności w zakresie zużycia oleju napędowego uzyskuje się w trybie obciążenia częściowego pompy, jak np. utrzymywanie pługu podczas przejazdu lub podczas pracy z ładowaczem czołowym. Przyjmując przeciętną długość eksploatacji 6 000 godzin i w oparciu o typowy podział cykli obciążenia, oszczędności sięgają około 10 000 litrów oleju napędowego.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
ul. Jutrzenki 102/104, Warszawa
tel.  +48 22 738 18 00
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl