Ursus pracuje nad automonicznym ciągnikiem - AUTONOMICZNY POJAZD - MASZYNY SAMOJEZDNE - URSUS
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Ursus pracuje nad automonicznym ciągnikiem
drukuj stronę
poleć znajomemu

Ursus pracuje nad automonicznym ciągnikiem

Ursus pracuje nad automonicznym ciągnikiem
fot. URSUS

Marzy mi się samojeżdżący pojazd, zresztą pracujemy nad takim z jednym z instytutów we Wrocławiu – mówi Karol Zarajczyk, Prezes URSUS S.A. 

Prezes firmy Ursus w programie "To się liczy" przedstawił swoją wizję firmy za 10-20 lat. 

 – Autonomiczne maszyny są ściśle związane z potrzebami rolnictwa w różnych regionach. Są one głównie przeznaczone do prac na gigantycznych areałach, a w Polsce dopiero następuje konsolidacja gospodarstw rolnych, więc jest to na pewno przyszłość i marzy mi się samojeżdżący ciągnik. Zresztą pracujemy nad takim z jednym z instytutów we Wrocławiu, a mało kto o tym wie, że jedni z najlepszych w Europie automatyków do takich maszyn pracują we Wrocławiu – podkreśla Karol Zarajczyk, Prezes URSUS S.A. 

Nie byłaby to jedyna innowacja na liniach produkcyjnych Ursusa. W kwietniu br. polski producent otrzymał homologację na autobus elektryczny URSUS EKOVOLT, opracowany przez polskich inżynierów i konstruktorów z ośrodka badawczo-rozwojowego URSUS R&D w Lublinie przy wsparciu firmy AZM Kutno.

Jednym z priorytetów strategicznych URSUS S.A. jest rozwój nowoczesnego zaplecza produkcyjnego w kraju oraz kolejne inwestycje w badania i rozwój. W 2013 r. spółka podpisała umowę z PARP na dofinansowanie projektu budowy nowoczesnego laboratorium URSUS R&D w Lublinie, którego celem jest zwiększenie innowacyjności procesów produkcyjnych i wzrost konkurencyjności oferty. Całkowity koszt projektu to ok. 23,6 mln zł do realizacji do końca pierwszego półrocza 2015 r. Ośrodek badawczo-rozwojowy URSUS R&D rozpoczął działalność w 2010 r. i współpracuje z inżynierami z Politechniki Lubelskiej i z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. W 2014 r. spółka przeznaczyła 5,6 mln zł na modernizację hali produkcyjnej, która w bieżącym roku zostanie wyposażona w nowoczesny sprzęt badawczo-rozwojowy. Inwestycja w latach 2014-2015 pochłonie ok. 16 mln zł.

 – Postawiliśmy bardzo mocno na rozwój i budowę kadry technicznej. Rozbudowa zaplecza produkcyjnego i R&D to jeden z naszych priorytetów strategicznych. Chcemy wykorzystać siłę marki oraz potencjał polskich inżynierów i konstruktorów do stworzenia w kraju nowoczesnego centrum badawczo-produkcyjnego, aby przywrócić tradycję polskiej motoryzacji sięgającą czasów przedwojennych – podkreśla Karol Zarajczyk, Prezes URSUS S.A. 

Źródło: URSUS, money.pl

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Gość
autobus ursus = ussr'us
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl