Żarówki LED chłodzone cieczą na targach Light+Building 2014 - ŻARÓWKI LED - ŹRÓDŁA ŚWIATŁA LED - CHŁODZENIE - LAMPY LED - LEDÓWKI - LIGHT+BUILDING - ODPROWADZANIE CIEPŁA - UGETLIGHT
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Żarówki LED chłodzone cieczą na targach Light+Building 2014
drukuj stronę
poleć znajomemu

Żarówki LED chłodzone cieczą na targach Light+Building 2014

Żarówki LED chłodzone cieczą na targach Light+Building 2014
fot. UgetLight

Chiński producent UgetLight (UGL) zapowiedział, że na zbliżających się targach  Light+Building zaprezentuje nową generację lamp LED chłodzonych cieczą. Światowa wystawa oświetlenia, elektrotechniki oraz automatyki domów i obiektów Light+Building odbędzie się w dniach 30 marca - 4 kwietnia we Frankfurcie nad Menem.

Nowy system chłodzenia opracowany przez UgetLight ma zapobiegać degradacji termicznej diod LED, co przekłada się na poprawioną żywotność ledówki zapewniającą 50 tys. godzin pracy.

Na targach we Frankfurcie firma zaprezentuje 3 chłodzone cieczą modele lamp LED z serii S14 oraz A19 o różnych odcieniach światła białego:

  • UGL-S14-6E27-3000K/4500K/6500K (6W), 
  • UGL-S14-8E27-3000K/4500K/6500K (8W), 
  • UGL-A19-12E27-3000K/4500K/6500K (12W). 

Zastępują one klasycznych żarówek o mocy odpowiednio 60W, 75W i 100W. W zależności od temperatury barwowej skuteczność świetlna ma wynosić od 80 do 100 lm/W.

Każda z powyższych ledówek ma wskaźnik oddawania barw wyższy niż 80, emituje światło w każdym kierunku i pracuje w temperaturze 40-55oC. Ich żywotność producent szacuje na 50 tys. godzin, podczas gdy inne tego typu lampy oferują od jednego tysiąca do 20 tys. godzin pracy.

Chłodzone cieczą lampy LED UgetLight zostały zaprojektowane tak aby wyglądały jak tradycyjne żarówki, co zapewnia dookólną dystrybucję światła 360 stopni wokół źródła. 

Chińczycy zapewniają, że ich technologia chłodzenia cieczą jest efektywna, a chłodziwo całkowicie bezpieczne - nie jest łatwopalne, nie zawiera związków szkodliwych dla zdrowia ani nie wydziela przykrych zapachów.

Poza patentem na chłodzenie cieczą kluczem do sukcesu żarówek LED UgetLight ma być produkcja po znacznie niższe kosztach niż w przypadku konkurentów.

Źródło: LEDinside.com

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Adamo
Chyba widzę tam niezbyt ładnie wyglądający bąbel powietrza. Poza tym pomysł niezły.
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl